Peninsula Invitational

2021 — Rolling Hills Estates, CA/US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Carnegie Vanguard SR Palos Verdes HS KV
Justin Fang
Aff
28
27
Sequoia AS Peachtree Ridge RL
Claudia Ribera
Aff
29
29
Dougherty Valley ST West Ranch SV
Jacob Nails
Neg
28
29
Harvard-Westlake CC Monta Vista RD
Albert Cardenas
Aff
29
28
Troy AP Claremont GK
Derek Hilligoss
Neg
29
29
Loyola LH Brentwood MM
Asher Towner
Aff
29
28
Iowa City West NW Immaculate Heart JL
Tarun Ratnasabapathy
Neg
29
29
Dougherty Valley PC West Ranch KT
Joel Lemuel
Aff
28
28
Irvington AB La Costa Canyon JW
Ethan Greer
Aff
28
28
Harker SS Dougherty Valley SS
Calvin Gilmer
Neg
29
29
Carmel Valley EP Wilcox KM
Kris Kaya
Aff
28
28
Strake Jesuit BE La Costa Canyon IR
Claudia Ribera
Aff
30
29
Marlborough EW Dougherty Valley SB
Joel Lemuel
Neg
28
29
Sage Hill MP Immaculate Heart BC
Shikhar Srivastava
Aff
29
29
Mirman LS Immaculate Heart SS
Jonas Lebarillec
Neg
28
28
Kennedy KR Sammamish Independent LW
Chris Castillo
Neg
27
28
Harvard-Westlake JH American KG
Albert Cardenas
Aff
29
28
Sage Hill AA Immaculate Heart AW
Jacob Lugo
Aff
29
28
DTHS HV Thomas Horace Rogers JW
Andrea Chow
Aff
28
28
Marlborough SG Brentwood SH
Leah Clark-Villanueva
Neg
29
30
Harvard-Westlake SW Carmel Valley KW
Kris Kaya
Neg
28
28
S. Eugene H. S JC Dougherty Valley DC
Moon Sung Gwak
Neg
29
29
Harvard-Westlake IC Ayala AM
Chris Castillo
Aff
29
29
ModernBrain JM Brentwood SR
Arya Goel
Neg
28
29
Dougherty Valley AG Brentwood JC
Andrew Overing
Aff
28
28
La Costa Canyon JA Carmel Valley ED
Ethan Greer
Neg
28
28
San Dieguito NC Marlborough SL Aff BYE Neg FFT
Harker DS Iowa City West JS
Joanne Park
Aff
29
29
Hill CC Carmel Valley SZ
Tristan Shaughnessy
Neg
28
28
Marlborough AKi Perry JA
Tristan Shaughnessy
Neg
28
28
West Des Moines Valley KC Strake Jesuit AA
angela zhong
Aff
29
29
Valley Christian Independent AP Ridgevue TJ
Jacob Lugo
Aff
29
28
Portola AS Harvard-Westlake HM
Diana Alvarez
Aff
29
28
BASIS Independent Silicon Valley Independent SK JTMS ZX
Shikhar Srivastava
Aff
29
29
Acton-Boxborough BH Marlborough JH
Arya Goel
Aff
29
29
ModernBrain AK Brentwood JK
Cass Condray
Neg
29
30
Marlborough MS S. Eugene H. S KS
Megan Wu
Neg
28
28
Marlborough TZ Harvard-Westlake ML
Jacob Nails
Neg
28
29
Strake Jesuit MS Exeter Independent SK
Megan Wu
Aff
29
28
Brentwood AR Evergreen Valley Independent DT
angela zhong
Neg
29
28
Dougherty Valley SK Immaculate Heart RR
Tarun Ratnasabapathy
Aff
29
29
Calle Mayor JC Valencia SS
Asher Towner
Aff
28
28
Harvard-Westlake OF Immaculate Heart ZB
Tej Gedela
Aff
29
29
Bergen County Academies AK Northern Valley HS Independent JS
Connor Lindquist
Aff
29
29
Advanced Technologies JG Irvington GR
Andrew Overing
Aff
29
28
Dougherty Valley AM Palos Verdes HS ES
Tej Gedela
Aff
29
28
Immaculate Heart FP Woodlands LW
Justin Fang
Aff
29
28
Scripps Ranch AS Harker AM
Connor Lindquist
Aff
29
28
Oxford VM Mission Vista EM
Naomi Alan
Aff
28
26
Carmel Valley AK Loyola AP
Vanessa Nguyen
Neg
29
29
Iowa City West HD Dougherty Valley SKu
Holden Bukowsky
Aff
28
28
West Des Moines Valley MM Dougherty Valley KK
Andrea Chow
Neg
28
28
Orange Lutheran AZ Bishop's AC
Jonas Lebarillec
Aff
29
29
Magnet TK Southlake Carroll PK
Derek Hilligoss
Neg
29
30
Sam Barlow EL Dougherty Valley NB
Alexandra Mork
Neg
27
28
Northern Valley HS Independent DN Loyola DB
Vanessa Nguyen
Neg
29
29
Taft EL Brentwood RY
Leah Clark-Villanueva
Aff
29
29
Loyola BC Marlborough GA
Dillon Johnson
Aff
29
28
Iowa City West HM Brophy SA
Joanne Park
Neg
28
28
Northern Valley HS Independent JL Elkins AM
Naomi Alan
Neg
28
28
Laylland NG Strake Jesuit JG
Holden Bukowsky
Neg
28
30
West AG Northwood NA
Cass Condray
Neg
29
30
Valor Christian LS Austin SFA JH
Nethmin Liyanage
Neg
29
28
Dougherty Valley KM Damien JB
Nethmin Liyanage
Aff
30
24
Memorial SC Rancho AW
Vishvak Bandi
Aff
29
28