Florida Blue Key Speech and Debate Tournament

2020 — Online, FL/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Harker PG American Heritage Plantation MA
Sierra Romero
Neg
28.5
28.6
Durham AA Cypress Bay EV
Jung Park
Aff
28.5
28.3
Woodlands LW Lexington FV
Alexandra Mork
Aff
29.0
28.2
Cypress Bay GB Charlotte Latin SP
Vishnu Vennelakanti
Neg
27.4
28.0
Harker DS Lake Highland Prep PSe
Rohith Sudhakar
Aff
29.0
28.6
Harker AA Cary Acad NS
Aneesh Pothuru
Neg
27.0
28.0
Carmel Valley MN Southlake Carroll CC
Sachin Shah
Aff
28.8
28.7
Sage MP Pembroke Pines Charter JDa
Kristen Arnold
Aff
30.0
29.8
Dutchtown HV Cardinal Gibbons AD
Cameron McConway
Neg
29.7
29.8
Charlotte Latin EL American Heritage Plantation JA
Joshua Herrera
Neg
28.6
28.7
Unionville MP Pembroke Pines Charter RF
Ashley Howden
Aff
27.2
26.8
Independence AK Evanston Twp GK
Stephen Scopa
Neg
28.6
29.9
Roeper RL Christopher Columbus NG
Jackson DeConcini
Aff
29.0
28.6
Niceville AC Christopher Columbus LH
Jason Olson
Aff
28.7
28.4
Strake Jesuit JG Appleton North MU
Carly Rieger
Neg
28.8
28.9
Harker AS Northeast SLe
Daniel Shatzkin
Aff
29.5
28.5
Apopka SA Ardrey Kell SR
Jessica Zhong
Neg
28.5
29.5
Mount Vernon AC Pembroke Pines Charter BG
Gabriel Sandoval
Aff
29.3
28.2
American Heritage Plantation EM Southlake Carroll PK
Tajaih Robinson
Aff
29.6
29.2
King CP Gulf Breeze Dolphin WL
Krishna Agrawal
Aff
28.5
28.2
Iowa City West AF Cypress Bay PS
Mitchell Buehler
Neg
28.5
28.6
Apopka BT Cypress Bay MZ
Syed Tahir
Neg
27.8
28.2
American Heritage Plantation MC American Heritage Boca/Delray NS
Wyatt Hatfield
Neg
29.0
29.5
Sequoyah CA Lake Travis SR
Jacob Nails
Neg
28.8
28.3
Unionville PW Lexington BF
Tej Gedela
Neg
28.8
29.0
Harrison RA American Heritage Plantation NR
David Yi
Aff
29.9
29.9
Shady Side NP Pembroke Pines Charter AV
Passa Pungchai
Neg
27.7
27.3
Everglades LM Suncoast Comm JB
Bintou Cisse
Aff
29.0
20.0
Northview SD Iowa City West JS
Joshua Porter
Aff
29.2
28.6
Lexington VM Lake Highland Prep YA
Megan Wu
Neg
29.1
29.1
Lindale PP Lexington AK
Eshwar Mohan
Aff
29.6
29.5
Bentonville IJ Lake Travis AH
Irene Hwang
Aff
28.9
28.8
Iowa City West HD Pingry JF
Taman Kanchanapalli
Neg
29.8
29.9
Carnegie Vanguard SR Southlake Carroll EP
Abhilash Datti
Neg
28.4
28.6
Holy Trinity Episcopal BL Lake Highland Prep MS
Stephen Jones
Aff
29.0
28.0
Bergen County Academies AK Strake Jesuit VM
Sanjana Bhatnagar
Neg
29.3
29.5
Cardinal Gibbons RS Strake Jesuit VC
River Cook
Aff
28.9
28.8
Hillsborough AD American Heritage Plantation PG
Calvin Tyler
Neg
29.5
29.7
Sequoyah JS Cary Acad CP
Rex Evans
Aff
28.1
28.0
Ft Lauderdale FE St Michael Albertville CS
Aashir Sanjrani
Neg
28.9
29.0
Harker DV Eden Prairie AG
Olivia Stoneman
Aff
28.8
28.5
American Heritage Boca/Delray NT NSU SF
Arthur Wayne
Aff
29.5
29.4
Acton-Boxborough BH University MF
Amanda Ciocca
Aff
29.8
29.6
Woodlands AA American Heritage Plantation SS
James Stuckert
Neg
28.7
28.9
West Des Moines Valley MM Claremont GK
Michael Kurian
Neg
29.1
29.5
Cooper City NR Southlake Carroll SD
selena zhang
Neg
29.2
29.5
Gulf Breeze Dolphin HW Homewood-Flossmoor AP
Natarajan Iyer
Neg
27.0
28.0
Olympia OE Lincoln Park AA
Thomas Glenn
Aff
30.0
29.0
Carnegie Vanguard TM Ardrey Kell GS
Ashley Ellis
Aff
29.0
28.5
Flintridge Prep TV San Mateo YR
Fredrick Ditzian
Neg
28.9
29.0
Strake Jesuit JS Elkins AM
Cyprian Dumas
Aff
29.7
29.4
Scarsdale BS Lexington AL
Aniruth Narayanan
Neg
28.4
28.9
King AT Cardinal Gibbons ZD
Jonathan Meza
Aff
28.7
28.6
Harrison AA Strake Jesuit ZD
Simone Braithwaite
Neg
29.1
29.3
Acton-Boxborough SP Christopher Columbus AM
Jennifer Zheng
Aff
27.5
27.0
South Plantation NK Gulf Breeze Dolphin KF
Praveen Dwivedi
Aff
28.1
27.8
Strake Jesuit DA Strath Haven AM
Michael Landau
Aff
29.2
28.6
Durham OP Strake Jesuit JX
Sachin Shah
Neg
28.3
29.1
American KG King BI
Shane Karnes
Aff
28.3
28.1
Advanced Technologies DS University AP
Luiz Bravim
Neg
28.0
29.2
Lake Highland Prep KS Christopher Columbus PC
Braedon Kirkpatrick
Aff
29.4
28.8