Florida Blue Key Speech and Debate Tournament

2020 — Online, FL/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
American Heritage Plantation JA Strake Jesuit DA
Sachin Shah
Neg
28.4
28.5
San Mateo YR Iowa City West HD
Amanda Ciocca
Aff
29.8
29.7
Suncoast Comm JB Durham AA
Krishna Agrawal
Neg
28.7
29.7
Lake Highland Prep MS Carnegie Vanguard SR
Ashley Howden
Neg
28.7
28.6
Cypress Bay EV Lexington VM
Kumail Zaidi
Neg
27.8
28.0
Christopher Columbus PC Everglades LM
Irene Hwang
Aff
28.2
27.5
NSU SF Harker DS
Nick Montecalvo
Aff
29.5
29.4
Claremont GK Carnegie Vanguard TM
selena zhang
Aff
29.1
28.5
Elkins AM King CP
Sachin Shah
Aff
28.8
28.7
American Heritage Plantation SS Charlotte Latin EL
Mitchell Buehler
Aff
29.7
27.9
Ardrey Kell SR Independence AK
Cameron McConway
Neg
28.2
28.5
Ardrey Kell GS Unionville MP
Maryanne Pasiewicz
Aff
28.5
28.4
Eden Prairie AG Roeper RL
Jacob Nails
Aff
29.0
28.6
Cardinal Gibbons ZD Lake Highland Prep KS
Arthur Wayne
Aff
29.3
29.2
Lake Highland Prep PSe West Des Moines Valley MM
James Stuckert
Aff
29.0
28.8
Pembroke Pines Charter RF Harker AS
Jennifer Zheng
Neg
27.0
27.9
Christopher Columbus LH Hillsborough AD
Eva Lamberson
Neg
28.0
28.1
Cary Acad NS Durham OP
Jung Park
Neg
28.0
28.7
American Heritage Plantation PG Woodlands LW
Shane Karnes
Neg
29.3
29.5
University MF Olympia OE
Luiz Bravim
Aff
29.5
28.7
King BI Niceville AC
Gabriel Sandoval
Aff
28.3
27.9
Iowa City West JS Woodlands AA
Jonathan Meza
Aff
28.7
28.6
Appleton North MU Harrison RA
Kelley Kirkpatrick
Aff
27.0
29.0
Cardinal Gibbons AD Bergen County Academies AK
Tiana Sharpe
Aff
29.5
29.5
University AP South Plantation NK
John Frazier
Aff
28.8
28.7
Pembroke Pines Charter JDa Unionville PW
Joshua Porter
Aff
29.4
29.1
St Michael Albertville CS American Heritage Boca/Delray NT
Kristen Arnold
Neg
29.9
30.0
Lexington AK American Heritage Plantation MC
Sally Ho
Aff
28.9
28.8
Lexington AL Sequoyah JS
Cyprian Dumas
Neg
29.4
29.5
Lake Travis SR Shady Side NP
Eshwar Mohan
Neg
28.6
28.6
Evanston Twp GK Holy Trinity Episcopal BL
Brenden Dimmig
Aff
29.5
29.4
Southlake Carroll SD King AT
Tej Gedela
Aff
28.9
28.7
Strath Haven AM Carmel Valley MN
Olivia Stoneman
Aff
28.4
28.2
Pingry JF Advanced Technologies DS
Wyatt Hatfield
Aff
28.7
28.5
Lake Travis AH Iowa City West AF
Vishnu Vennelakanti
Neg
27.7
27.9
Southlake Carroll CC Strake Jesuit JS
Alexandra Mork
Neg
28.3
28.9
Pembroke Pines Charter BG American Heritage Plantation EM
Fredrick Ditzian
Neg
28.0
30.0
American Heritage Plantation NR Harker DV
Megan Wu
Aff
29.5
29.4
Lincoln Park AA Apopka BT
Dave Dumas
Aff
28.0
28.0
Southlake Carroll EP Acton-Boxborough SP
Micah Thode
Aff
29.3
28.5
Southlake Carroll PK Acton-Boxborough BH
Ashley Ellis
Aff
29.6
28.5
Cypress Bay MZ Scarsdale BS
Blake Ochoa
Neg
28.0
29.0
Strake Jesuit JX American KG
Stephen Scopa
Aff
29.6
28.7
American Heritage Plantation MA Cardinal Gibbons RS
Tajaih Robinson
Neg
28.8
29.1
Lexington FV Flintridge Prep TV
Abhilash Datti
Aff
27.9
28.0
Lexington BF Strake Jesuit JG
Aniruth Narayanan
Neg
29.8
29.9
American Heritage Boca/Delray NS Sequoyah CA
Sanjana Bhatnagar
Aff
28.4
28.3
Gulf Breeze Dolphin KF Harker AA
Kirtan Patel
Neg
27.8
27.9
Homewood-Flossmoor AP Mount Vernon AC
Michael Stephan
Neg
29.0
29.0
Cary Acad CP Dutchtown HV
Simone Braithwaite
Neg
28.3
28.5
Lake Highland Prep YA Northview SD
Michael Landau
Neg
29.3
29.5
Strake Jesuit VM Lindale PP
Rohith Sudhakar
Neg
29.0
29.2
Strake Jesuit VC Harrison AA
Miguel Harvey
Neg
28.7
28.9
Charlotte Latin SP Ft Lauderdale FE
Sierra Romero
Neg
28.3
28.8
Christopher Columbus AM Cypress Bay GB
Jason Olson
Neg
28.7
29.1
Strake Jesuit ZD Cooper City NR
Michael Kurian
Aff
29.8
29.3
Cypress Bay PS Harker PG
David Yi
Neg
28.8
29.0
Christopher Columbus NG Bentonville IJ
Thomas Glenn
Aff
30.0
29.0
Pembroke Pines Charter AV Sage MP
Aashir Sanjrani
Neg
28.4
29.4
Northeast SLe Gulf Breeze Dolphin HW Aff BYE Neg FFT
Gulf Breeze Dolphin WL Apopka SA Aff FFT Neg BYE