Florida Blue Key Speech and Debate Tournament

2020 — Online, FL/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Scarsdale BS Southlake Carroll CC
Kumail Zaidi
Neg
28.3
28.4
Lake Travis SR Everglades LM
Alex Richmond
Aff
28.5
28.0
Holy Trinity Episcopal BL Lexington BF
Daniel Shatzkin
Neg
27.9
28.8
Niceville AC Lexington VM
Taman Kanchanapalli
Neg
30.0
29.4
University MF Northview SD
Suchi Dara
Neg
29.0
29.2
Southlake Carroll SD Ardrey Kell SR
Rohith Sudhakar
Aff
28.9
28.9
Bergen County Academies AK Strake Jesuit DA
Cameron McConway
Aff
29.0
28.7
Appleton North MU Strake Jesuit VM
Abhilash Datti
Aff
29.1
29.0
American Heritage Plantation MC Iowa City West HD
Kristen Arnold
Aff
29.3
28.7
Unionville PW Lexington AL
Rex Evans
Aff
28.4
28.6
Southlake Carroll EP Lexington AK
Alexandra Mork
Neg
28.5
28.7
Cypress Bay MZ San Mateo YR
Michael Kurian
Neg
28.9
29.4
Acton-Boxborough BH Sequoyah CA
Olivia Stoneman
Aff
28.4
28.3
Strake Jesuit JG Woodlands LW
Miguel Harvey
Aff
29.2
28.8
Strake Jesuit JX Harrison AA
Mitchell Buehler
Neg
29.4
29.4
Lexington FV Sequoyah JS
Stephen Scopa
Aff
28.6
28.5
Cardinal Gibbons RS Harker DS
Vishnu Vennelakanti
Neg
28.7
29.1
Pingry JF Gulf Breeze Dolphin HW
Gabriel Sandoval
Aff
28.9
27.7
Lake Travis AH Cypress Bay EV
Jason Olson
Neg
28.8
28.8
Unionville MP Claremont GK
Garrett Bishop
Neg
28.5
28.8
Suncoast Comm JB Northeast SLe
Shane Karnes
Aff
28.4
28.2
Pembroke Pines Charter RF American Heritage Plantation SS
ALexander Yoakum
Neg
27.0
29.0
Durham AA Strake Jesuit JS
Ashley Ellis
Neg
29.3
29.5
Elaine Liu Flintridge Prep TV
selena zhang
Neg
27.8
28.0
Roeper RL Iowa City West JS
Amanda Ciocca
Neg
29.6
29.7
Ardrey Kell GS Strath Haven AM
Jacob Nails
Neg
28.9
29.0
Lake Highland Prep PSe Carmel Valley MN
Nick Montecalvo
Aff
29.5
28.3
King BI Lake Highland Prep MS
Sarah Botsch-McGuinn
Neg
28.1
29.1
Cary Acad NS Cardinal Gibbons AD
Eva Lamberson
Neg
29.2
29.4
American Heritage Plantation NR St Michael Albertville CS
Carly Rieger
Neg
28.8
29.5
Harker AS University AP
Alyssa Conroy
Aff
28.9
28.4
Carnegie Vanguard TM Olympia OE
Wyatt Hatfield
Aff
28.7
28.5
NSU SF Carnegie Vanguard SR
Megan Wu
Aff
29.3
29.2
Iowa City West AF King CP
Eshwar Mohan
Neg
28.4
28.6
Christopher Columbus AM Harker PG
Kirtan Patel
Neg
28.3
28.4
Acton-Boxborough SP Woodlands AA
Dave Dumas
Neg
29.0
30.0
Lake Highland Prep YA Pembroke Pines Charter AV
Joshua Porter
Aff
28.8
28.3
Charlotte Latin SP Apopka SA
Ashley Howden
Aff
29.0
26.8
Ft Lauderdale FE King AT
Jackson DeConcini
Neg
29.1
29.2
Mount Vernon AC Lake Highland Prep KS
Aniruth Narayanan
Neg
28.5
29.3
Hillsborough AD Pembroke Pines Charter BG
Javier Hernandez
Neg
28.7
29.0
Cardinal Gibbons ZD American Heritage Plantation PG
Tajaih Robinson
Neg
28.9
29.4
American KG Gulf Breeze Dolphin KF
Jonathan Meza
Aff
28.7
28.6
American Heritage Plantation JA Dutchtown HV
Fredrick Ditzian
Neg
28.5
28.8
Cooper City NR Lindale PP
Spencer Orlowski
Aff
29.3
29.2
Bentonville IJ Cypress Bay GB
Luiz Bravim
Neg
28.3
29.0
Cypress Bay PS Gulf Breeze Dolphin WL
Cyprian Dumas
Aff
29.5
28.8
Sage MP Lincoln Park AA
Arthur Wayne
Aff
29.5
28.5
Durham OP Christopher Columbus LH
Krishna Agrawal
Aff
29.1
28.3
Strake Jesuit ZD Pembroke Pines Charter JDa
Bintou Cisse
Aff
30.0
30.0
Independence AK South Plantation NK
Braedon Kirkpatrick
Aff
28.8
28.2
Harker AA Christopher Columbus PC
Tiana Sharpe
Aff
28.0
22.5
Eden Prairie AG Apopka BT
Igor Poltinnikov
Aff
28.6
27.7
Homewood-Flossmoor AP American Heritage Plantation EM
Blake Ochoa
Neg
28.5
29.7
Christopher Columbus NG Advanced Technologies DS
Praveen Dwivedi
Neg
28.5
28.6
Nikita Tanguturi Evanston Twp GK
Sierra Romero
Aff
29.8
28.3
American Heritage Boca/Delray NS Harker DV
Tej Gedela
Neg
28.8
28.8
Shady Side NP American Heritage Plantation MA
Michael Landau
Neg
28.7
28.9
Cary Acad CP Elkins AM
Michael Stephan
Aff
28.0
30.0
Southlake Carroll PK Harrison RA
Calvin Tyler
Neg
29.6
29.7
Strake Jesuit VC West Des Moines Valley MM
Sanjana Bhatnagar
Aff
29.2
28.9