Florida Blue Key Speech and Debate Tournament

2020 — Online, FL/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Scarsdale BS Southlake Carroll CC
Kumail Zaidi
Neg
28
28
Lake Travis SR Everglades LM
Alex Richmond
Aff
28
28
Holy Trinity Episcopal BL Lexington BF
Daniel Shatzkin
Neg
28
29
Niceville AC Lexington VM
Taman Kanchanapalli
Neg
30
29
University MF Northview SD
Suchi Dara
Neg
29
29
Southlake Carroll SD Ardrey Kell SR
Rohith Sudhakar
Aff
29
29
Bergen County Academies AK Strake Jesuit DA
Cameron McConway
Aff
29
29
Appleton North MU Strake Jesuit VM
Abhilash Datti
Aff
29
29
American Heritage Plantation MC Iowa City West HD
Kristen Arnold
Aff
29
29
Unionville PW Lexington AL
Rex Evans
Aff
28
29
Southlake Carroll EP Lexington AK
Alexandra Mork
Neg
28
29
Cypress Bay MZ San Mateo YR
Michael Kurian
Neg
29
29
Acton-Boxborough BH Sequoyah CA
Olivia Stoneman
Aff
28
28
Strake Jesuit JG Woodlands LW
Miguel Harvey
Aff
29
29
Strake Jesuit JX Harrison AA
Mitchell Buehler
Neg
29
29
Lexington FV Sequoyah JS
Stephen Scopa
Aff
29
28
Cardinal Gibbons RS Harker DS
Vishnu Vennelakanti
Neg
29
29
Pingry JF Gulf Breeze Dolphin HW
Gabriel Sandoval
Aff
29
28
Lake Travis AH Cypress Bay EV
Jason Olson
Neg
29
29
Unionville MP Claremont GK
Garrett Bishop
Neg
28
29
Suncoast Comm JB Northeast SLe
Shane Karnes
Aff
28
28
Pembroke Pines Charter RF American Heritage Plantation SS
ALexander Yoakum
Neg
27
29
Durham AA Strake Jesuit JS
Ashley Ellis
Neg
29
30
Charlotte Latin EL Flintridge Prep TV
selena zhang
Neg
28
28
Roeper RL Iowa City West JS
Amanda Ciocca
Neg
30
30
Ardrey Kell GS Strath Haven AM
Jacob Nails
Neg
29
29
Lake Highland Prep PSe Carmel Valley MN
Nick Montecalvo
Aff
30
28
King BI Lake Highland Prep MS
Sarah Botsch-McGuinn
Neg
28
29
Cary Acad NS Cardinal Gibbons AD
Eva Lamberson
Neg
29
29
American Heritage Plantation NR St Michael Albertville CS
Carly Rieger
Neg
29
30
Harker AS University AP
Alyssa Conroy
Aff
29
28
Carnegie Vanguard TM Olympia OE
Wyatt Hatfield
Aff
29
28
NSU SF Carnegie Vanguard SR
Megan Wu
Aff
29
29
Iowa City West AF King CP
Eshwar Mohan
Neg
28
29
Christopher Columbus AM Harker PG
Kirtan Patel
Neg
28
28
Acton-Boxborough SP Woodlands AA
Dave Dumas
Neg
29
30
Lake Highland Prep YA Pembroke Pines Charter AV
Joshua Porter
Aff
29
28
Charlotte Latin SP Apopka SA
Ashley Howden
Aff
29
27
Ft Lauderdale FE King AT
Jackson DeConcini
Neg
29
29
Mount Vernon AC Lake Highland Prep KS
Aniruth Narayanan
Neg
28
29
Hillsborough AD Pembroke Pines Charter BG
Javier Hernandez
Neg
29
29
Cardinal Gibbons ZD American Heritage Plantation PG
Tajaih Robinson
Neg
29
29
American KG Gulf Breeze Dolphin KF
Jonathan Meza
Aff
29
29
American Heritage Plantation JA Dutchtown HV
Fredrick Ditzian
Neg
28
29
Cooper City NR Lindale PP
Spencer Orlowski
Aff
29
29
Bentonville IJ Cypress Bay GB
Luiz Bravim
Neg
28
29
Cypress Bay PS Gulf Breeze Dolphin WL
Cyprian Dumas
Aff
30
29
Sage MP Lincoln Park AA
Arthur Wayne
Aff
30
28
Durham OP Christopher Columbus LH
Krishna Agrawal
Aff
29
28
Strake Jesuit ZD Pembroke Pines Charter JDa
Bintou Cisse
Aff
30
30
Independence AK South Plantation NK
Braedon Kirkpatrick
Aff
29
28
Harker AA Christopher Columbus PC
Tiana Sharpe
Aff
28
22
Eden Prairie AG Apopka BT
Igor Poltinnikov
Aff
29
28
Homewood-Flossmoor AP American Heritage Plantation EM
Blake Ochoa
Neg
28
30
Christopher Columbus NG Advanced Technologies DS
Praveen Dwivedi
Neg
28
29
American Heritage Boca/Delray NT Evanston Twp GK
Sierra Romero
Aff
30
28
American Heritage Boca/Delray NS Harker DV
Tej Gedela
Neg
29
29
Shady Side NP American Heritage Plantation MA
Michael Landau
Neg
29
29
Cary Acad CP Elkins AM
Michael Stephan
Aff
28
30
Southlake Carroll PK Harrison RA
Calvin Tyler
Neg
30
30
Strake Jesuit VC West Des Moines Valley MM
Sanjana Bhatnagar
Aff
29
29