Florida Blue Key Speech and Debate Tournament

2020 — Online, FL/US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Harker DV Appleton North MU
ALexander Yoakum
Neg
29
29
Strath Haven AM Suncoast Comm JB
Eva Lamberson
Aff
30
28
Christopher Columbus LH Eden Prairie AG Aff BYE Neg BYE
Gulf Breeze Dolphin WL Southlake Carroll EP
Kristen Arnold
Neg
28
29
Woodlands AA Strake Jesuit JG
Alexandra Mork
Neg
28
29
Christopher Columbus PC Carnegie Vanguard TM
Brenden Dimmig
Neg
28
28
American Heritage Plantation SS Harker AA
Garrett Bishop
Aff
28
28
Lexington AL Cardinal Gibbons RS
James Stuckert
Neg
29
29
Northview SD Strake Jesuit JX
Aniruth Narayanan
Neg
29
29
Harrison AA Charlotte Latin SP
Olivia Stoneman
Aff
29
29
Advanced Technologies DS Charlotte Latin EL
Tej Gedela
Neg
28
29
Lincoln Park AA Mount Vernon AC
Garfield Dacas
Neg
26
27
Sequoyah JS King BI
Nick Montecalvo
Aff
28
28
University AP Unionville MP
Sachin Shah
Neg
28
29
Gulf Breeze Dolphin HW Pembroke Pines Charter RF Aff FFT Neg BYE
Lindale PP Lake Highland Prep YA
Connor Lindquist
Aff
29
29
Pembroke Pines Charter JDa Cardinal Gibbons ZD
Ethan Uhlig
Aff
29
28
Northeast SLe Cypress Bay PS
Spencer Orlowski
Neg
29
29
Harker DS American Heritage Boca/Delray NS
Megan Wu
Aff
29
29
Harker PG Cary Acad NS
Luiz Bravim
Neg
29
30
Lake Highland Prep MS University MF
Passa Pungchai
Neg
30
30
Iowa City West HD Homewood-Flossmoor AP
Miguel Harvey
Aff
28
28
Strake Jesuit DA Niceville AC
Michael Kurian
Aff
29
29
Cypress Bay GB American KG
Kirtan Patel
Neg
28
28
Strake Jesuit VM Holy Trinity Episcopal BL
Simone Braithwaite
Aff
28
27
Harrison RA Lexington FV
Cameron McConway
Aff
29
28
Lexington VM Pingry JF
Bintou Cisse
Aff
29
29
King AT Christopher Columbus AM
Eshwar Mohan
Aff
28
28
Flintridge Prep TV Strake Jesuit VC
Michael Landau
Neg
29
29
Carmel Valley MN Hillsborough AD
Cyprian Dumas
Aff
29
29
St Michael Albertville CS Cary Acad CP
Mitchell Buehler
Aff
29
28
Gulf Breeze Dolphin KF Lake Travis SR Aff BYE Neg FFT
Dutchtown HV Lake Travis AH
Tajaih Robinson
Aff
29
28
Carnegie Vanguard SR Independence AK
Taman Kanchanapalli
Aff
30
29
Sequoyah CA Scarsdale BS
Wyatt Hatfield
Aff
30
29
Olympia OE Bentonville IJ
Praveen Dwivedi
Aff
29
29
West Des Moines Valley MM Southlake Carroll SD
Abhilash Datti
Aff
28
28
King CP Lake Highland Prep PSe
Calvin Tyler
Neg
29
29
American Heritage Plantation MA Southlake Carroll PK
Fredrick Ditzian
Neg
29
29
Southlake Carroll CC Roeper RL
Ashley Ellis
Neg
28
29
Cypress Bay EV American Heritage Plantation JA
Carly Rieger
Neg
28
29
Ardrey Kell SR Shady Side NP
Maryanne Pasiewicz
Aff
28
28
Lexington AK NSU SF
Sanjana Bhatnagar
Neg
30
30
Everglades LM Cypress Bay MZ
Stephen Scopa
Neg
27
27
Iowa City West JS Cooper City NR
Sierra Romero
Neg
28
29
Strake Jesuit JS Harker AS
Micah Thode
Aff
30
30
Cardinal Gibbons AD Strake Jesuit ZD
Kumail Zaidi
Neg
28
29
Apopka BT Durham AA
Alyssa Conroy
Neg
28
28
Pembroke Pines Charter BG Ft Lauderdale FE
Sarah Botsch-McGuinn
Neg
29
29
South Plantation NK Sage MP
Joshua Herrera
Neg
28
29
Lexington BF Ardrey Kell GS
Rex Evans
Aff
29
28
Lake Highland Prep KS Acton-Boxborough SP
Jacob Nails
Neg
28
29
Elkins AM Durham OP
Gabriel Sandoval
Aff
29
28
American Heritage Plantation PG American Heritage Boca/Delray NT
Braedon Kirkpatrick
Neg
29
29
San Mateo YR Unionville PW
Jayanne Forrest
Neg
29
29
Woodlands LW American Heritage Plantation MC
Krishna Agrawal
Aff
30
30
Evanston Twp GK Iowa City West AF
Amanda Ciocca
Aff
30
30
Apopka SA Acton-Boxborough BH
Michael Stephan
Neg
29
28
Claremont GK Christopher Columbus NG
Blake Ochoa
Aff
29
28
American Heritage Plantation EM Bergen County Academies AK
Arthur Wayne
Neg
30
29
Pembroke Pines Charter AV American Heritage Plantation NR
Sachin Shah
Neg
28
29