Florida Blue Key Speech and Debate Tournament

2020 — Online, FL/US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Harker DV Appleton North MU
ALexander Yoakum
Neg
28.9
29.3
Strath Haven AM Suncoast Comm JB
Eva Lamberson
Aff
29.7
27.8
Gulf Breeze Dolphin WL Southlake Carroll EP
Kristen Arnold
Neg
28.4
29.0
Woodlands AA Strake Jesuit JG
Alexandra Mork
Neg
28.3
29.0
Christopher Columbus PC Carnegie Vanguard TM
Brenden Dimmig
Neg
27.8
27.9
American Heritage Plantation SS Harker AA
Garrett Bishop
Aff
28.5
28.3
Lexington AL Cardinal Gibbons RS
James Stuckert
Neg
29.2
29.3
Northview SD Strake Jesuit JX
Aniruth Narayanan
Neg
28.8
29.1
Harrison AA Charlotte Latin SP
Olivia Stoneman
Aff
28.9
28.7
Advanced Technologies DS Elaine Liu
Tej Gedela
Neg
28.5
28.8
Lincoln Park AA Mount Vernon AC
Garfield Dacas
Neg
25.5
27.0
Sequoyah JS King BI
Nick Montecalvo
Aff
28.5
28.0
University AP Unionville MP
Sachin Shah
Neg
28.4
28.7
Lindale PP Lake Highland Prep YA
Connor Lindquist
Aff
29.1
28.9
Pembroke Pines Charter JDa Cardinal Gibbons ZD
Ethan Uhlig
Aff
29.0
28.4
Northeast SLe Cypress Bay PS
Spencer Orlowski
Neg
28.9
29.0
Harker DS American Heritage Boca/Delray NS
Megan Wu
Aff
29.2
29.0
Harker PG Cary Acad NS
Luiz Bravim
Neg
28.7
30.0
Lake Highland Prep MS University MF
Passa Pungchai
Neg
29.5
29.8
Iowa City West HD Homewood-Flossmoor AP
Miguel Harvey
Aff
27.8
27.8
Strake Jesuit DA Niceville AC
Michael Kurian
Aff
29.0
28.8
Cypress Bay GB American KG
Kirtan Patel
Neg
28.1
28.0
Strake Jesuit VM Holy Trinity Episcopal BL
Simone Braithwaite
Aff
27.6
27.3
Harrison RA Lexington FV
Cameron McConway
Aff
29.0
28.4
Lexington VM Pingry JF
Bintou Cisse
Aff
29.4
29.0
King AT Christopher Columbus AM
Eshwar Mohan
Aff
28.2
28.1
Flintridge Prep TV Strake Jesuit VC
Michael Landau
Neg
28.6
29.3
Carmel Valley MN Hillsborough AD
Cyprian Dumas
Aff
28.8
28.6
St Michael Albertville CS Cary Acad CP
Mitchell Buehler
Aff
28.8
28.0
Dutchtown HV Lake Travis AH
Tajaih Robinson
Aff
28.8
28.1
Carnegie Vanguard SR Independence AK
Taman Kanchanapalli
Aff
29.5
29.4
Sequoyah CA Scarsdale BS
Wyatt Hatfield
Aff
29.7
29.0
Olympia OE Bentonville IJ
Praveen Dwivedi
Aff
29.4
29.0
West Des Moines Valley MM Southlake Carroll SD
Abhilash Datti
Aff
28.3
28.2
King CP Lake Highland Prep PSe
Calvin Tyler
Neg
28.8
29.3
American Heritage Plantation MA Southlake Carroll PK
Fredrick Ditzian
Neg
28.8
28.9
Southlake Carroll CC Roeper RL
Ashley Ellis
Neg
28.5
28.9
Cypress Bay EV American Heritage Plantation JA
Carly Rieger
Neg
28.5
28.8
Ardrey Kell SR Shady Side NP
Maryanne Pasiewicz
Aff
28.4
28.3
Lexington AK NSU SF
Sanjana Bhatnagar
Neg
29.6
29.7
Everglades LM Cypress Bay MZ
Stephen Scopa
Neg
27.0
27.3
Iowa City West JS Cooper City NR
Sierra Romero
Neg
28.5
28.9
Strake Jesuit JS Harker AS
Micah Thode
Aff
29.7
29.5
Cardinal Gibbons AD Strake Jesuit ZD
Kumail Zaidi
Neg
28.2
29.3
Apopka BT Durham AA
Alyssa Conroy
Neg
27.8
28.5
Pembroke Pines Charter BG Ft Lauderdale FE
Sarah Botsch-McGuinn
Neg
28.7
29.4
South Plantation NK Sage MP
Joshua Herrera
Neg
28.5
29.3
Lexington BF Ardrey Kell GS
Rex Evans
Aff
29.0
27.5
Lake Highland Prep KS Acton-Boxborough SP
Jacob Nails
Neg
28.4
28.6
Elkins AM Durham OP
Gabriel Sandoval
Aff
28.6
27.8
American Heritage Plantation PG Nikita Tanguturi
Braedon Kirkpatrick
Neg
29.0
29.4
San Mateo YR Unionville PW
Jayanne Forrest
Neg
29.1
29.4
Woodlands LW American Heritage Plantation MC
Krishna Agrawal
Aff
29.8
29.6
Evanston Twp GK Iowa City West AF
Amanda Ciocca
Aff
29.7
29.6
Apopka SA Acton-Boxborough BH
Michael Stephan
Neg
28.7
28.0
Claremont GK Christopher Columbus NG
Blake Ochoa
Aff
29.0
28.0
American Heritage Plantation EM Bergen County Academies AK
Arthur Wayne
Neg
29.5
29.4
Pembroke Pines Charter AV American Heritage Plantation NR
Sachin Shah
Neg
28.3
28.7
Christopher Columbus LH Eden Prairie AG Aff BYE Neg BYE
Gulf Breeze Dolphin HW Pembroke Pines Charter RF Aff FFT Neg BYE
Gulf Breeze Dolphin KF Lake Travis SR Aff BYE Neg FFT