Florida Blue Key Speech and Debate Tournament

2020 — Online, FL/US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Lexington AK Pingry JF
Megan Wu
Aff
28
29
Ardrey Kell SR Christopher Columbus AM
Jayanne Forrest
Aff
29
29
American Heritage Plantation JA Holy Trinity Episcopal BL
Jonathan Meza
Neg
29
29
Sage MP Strake Jesuit JX
Miguel Harvey
Neg
29
29
Mount Vernon AC Southlake Carroll PK
Joseph Barquin
Neg
29
29
Lexington VM American Heritage Plantation PG
ALexander Yoakum
Neg
28
28
Southlake Carroll CC Lindale PP
Michael Landau
Neg
28
29
Christopher Columbus PC Woodlands LW
Luiz Bravim
Neg
28
30
King AT Bergen County Academies AK
Tajaih Robinson
Aff
28
28
Gulf Breeze Dolphin WL Northeast SLe
Kirtan Patel
Aff
28
28
Durham OP American KG
Malachi Ambrose
Aff
28
28
San Mateo YR Harrison AA
Calvin Tyler
Neg
29
29
Cypress Bay PS NSU SF
Carly Rieger
Neg
29
30
Woodlands AA Evanston Twp GK
Shane Karnes
Aff
29
29
Strake Jesuit DA Harrison RA
Mitchell Buehler
Neg
29
29
American Heritage Boca/Delray NT Acton-Boxborough SP
David Yi
Aff
29
28
Lake Highland Prep KS Unionville PW
Joshua Herrera
Aff
29
29
Strake Jesuit JS Appleton North MU
Kumail Zaidi
Neg
29
29
Sequoyah JS Strake Jesuit VC
Aniruth Narayanan
Neg
28
30
Durham AA West Des Moines Valley MM
Ethan Heilig
Neg
26
28
Independence AK Cooper City NR
Ethan Uhlig
Neg
28
29
American Heritage Plantation MA Bentonville IJ
Sanjana Bhatnagar
Aff
29
28
Claremont GK Strake Jesuit JG
Tej Gedela
Neg
29
29
Acton-Boxborough BH Cypress Bay MZ
Jacob Nails
Aff
29
28
Cardinal Gibbons ZD Suncoast Comm JB Aff BYE Neg FFT
Lexington AL Christopher Columbus LH
Jackson DeConcini
Aff
29
28
University MF Cardinal Gibbons AD
Gabriel Sandoval
Neg
28
29
Iowa City West JS Sequoyah CA
Michael Kurian
Aff
29
29
Strath Haven AM Harker DV
Micah Thode
Neg
29
30
Harker PG Eden Prairie AG
Brenden Dimmig
Aff
28
28
Scarsdale BS Strake Jesuit VM
Stephen Scopa
Neg
28
28
Advanced Technologies DS Carmel Valley MN
Spencer Orlowski
Neg
29
29
Lexington BF Carnegie Vanguard SR
Kylie Fernandez
Aff
29
28
Carnegie Vanguard TM Roeper RL
Michael Stephan
Neg
29
29
Cypress Bay EV Lake Highland Prep YA
River Cook
Neg
28
29
Gulf Breeze Dolphin HW Strake Jesuit ZD
Garrett Bishop
Neg
30
30
Apopka BT American Heritage Boca/Delray NS
Sachin Shah
Neg
28
28
University AP Ft Lauderdale FE
Amanda Ciocca
Neg
30
30
Cypress Bay CL Apopka SA Aff FFT Neg BYE
Iowa City West HD Pembroke Pines Charter RF
Connor Lindquist
Aff
29
28
Gulf Breeze Dolphin KF American Heritage Plantation EM
Bintou Cisse
Neg
29
30
Christopher Columbus NG Charlotte Latin SP
Passa Pungchai
Neg
28
29
Ardrey Kell GS Homewood-Flossmoor AP
Taman Kanchanapalli
Aff
29
29
Pembroke Pines Charter AV Lincoln Park AA
Krishna Agrawal
Aff
30
28
Everglades LM Northview SD
Wyatt Hatfield
Neg
29
30
American Heritage Plantation NR Lake Travis AH
James Stuckert
Aff
29
28
Southlake Carroll EP Pembroke Pines Charter JDa
Sierra Romero
Neg
28
30
South Plantation NK Iowa City West AF
Yasmeen Metellus
Neg
27
28
Pine View LM Lexington FV Aff FFT Neg BYE
Cardinal Gibbons RS Hillsborough AD
Arthur Wayne
Aff
30
30
Flintridge Prep TV Cypress Bay GB
Eshwar Mohan
Aff
29
28
Harker DS Unionville MP
Blake Ochoa
Aff
30
28
Shady Side NP Pembroke Pines Charter BG
Aashir Sanjrani
Neg
28
28
Charlotte Latin EL Southlake Carroll SD
Kristen Arnold
Neg
29
29
Niceville AC Lake Highland Prep MS
Simone Braithwaite
Neg
28
28
Dutchtown HV Harker AA
Holden Bukowsky
Aff
29
28
American Heritage Plantation SS St Michael Albertville CS
Cameron McConway
Neg
28
29
King BI Olympia OE
Suchi Dara
Aff
29
29
Lake Travis SR Cary Acad NS
Praveen Dwivedi
Neg
29
29
Elkins AM American Heritage Plantation MC
Rohith Sudhakar
Neg
29
29
Cary Acad CP Lake Highland Prep PSe
Daniel Shatzkin
Aff
29
29
King CP Harker AS
Albert Sanchez
Aff
30
30
Melissa AG