Florida Blue Key Speech and Debate Tournament

2020 — Online, FL/US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Christopher Columbus LH Cypress Bay EV
Praveen Dwivedi
Neg
28
29
Hillsborough AD Gulf Breeze Dolphin HW
Michael Stephan
Aff
28
28
Southlake Carroll SD Harker PG
Cyprian Dumas
Aff
29
29
NSU SF Dutchtown HV
Jayanne Forrest
Aff
29
29
Strake Jesuit JG Cypress Bay CL Aff BYE Neg FFT
Acton-Boxborough SP Christopher Columbus PC
Kirtan Patel
Aff
28
28
Lincoln Park AA Niceville AC
Albert Sanchez
Neg
29
29
Harrison RA Apopka BT
Krishna Agrawal
Aff
30
28
Southlake Carroll PK Lexington VM
Cameron McConway
Aff
29
29
Strake Jesuit ZD Lake Highland Prep KS
Olivia Stoneman
Aff
29
28
Eden Prairie AG Cary Acad CP
Kylie Fernandez
Neg
29
29
Apopka SA Strake Jesuit DA
Daniel Shatzkin
Neg
29
30
Carmel Valley MN American Heritage Plantation NR
Malachi Ambrose
Neg
28
28
American KG Southlake Carroll EP
Michael Kurian
Neg
29
30
Cary Acad NS Flintridge Prep TV
Jackson DeConcini
Neg
28
28
Lexington FV Cypress Bay PS
Aniruth Narayanan
Aff
29
28
Sequoyah CA Lexington BF
James Stuckert
Aff
28
28
Olympia OE Sequoyah JS
Shane Karnes
Neg
29
29
Northview SD Sage MP
Spencer Orlowski
Aff
29
29
American Heritage Plantation EM Harker DS
ALexander Yoakum
Neg
29
30
Charlotte Latin SP Scarsdale BS
Mitchell Buehler
Neg
28
28
Evanston Twp GK Durham OP
Yasmeen Metellus
Aff
29
29
Northeast SLe Harrison AA Aff FFT Neg BYE
Strake Jesuit VC Acton-Boxborough BH
Sally Ho
Aff
28
28
Cypress Bay GB Iowa City West JS
Wyatt Hatfield
Neg
28
28
Bentonville IJ Woodlands AA
Javier Hernandez
Neg
28
29
Unionville MP Southlake Carroll CC
Rohith Sudhakar
Neg
28
28
Harker AS San Mateo YR
Jacob Nails
Neg
29
29
Lake Highland Prep MS Lexington AL
jackson hanna
Neg
28
28
Bergen County Academies AK Advanced Technologies DS
River Cook
Aff
28
28
Strake Jesuit VM Iowa City West HD
Maryanne Pasiewicz
Aff
29
28
Independence AK Pine View LM Aff BYE Neg FFT
Lake Travis AH Christopher Columbus NG
Rama Yasin
Aff
28
28
Woodlands LW King BI
Jonathan Meza
Aff
28
28
Strake Jesuit JX Strath Haven AM
Taman Kanchanapalli
Aff
30
30
Pingry JF Shady Side NP
Alexander Corzo
Neg
28
29
West Des Moines Valley MM King CP
Stephen Scopa
Aff
27
27
St Michael Albertville CS Strake Jesuit JS
Holden Bukowsky
Aff
30
25
Harker DV Ardrey Kell SR
Brenden Dimmig
Aff
29
28
Roeper RL American Heritage Boca/Delray NT
Joshua Herrera
Neg
29
29
Christopher Columbus AM South Plantation NK
Jessica Zhong
Aff
30
28
Harker AA Cardinal Gibbons ZD
Jennifer Zheng
Neg
28
28
Appleton North MU King AT
Megan Wu
Aff
29
29
Suncoast Comm JB University MF Aff FFT Neg BYE
American Heritage Plantation PG University AP
Nick Montecalvo
Aff
30
28
American Heritage Boca/Delray NS Ardrey Kell GS
Kumail Zaidi
Aff
28
28
Lake Highland Prep YA Durham AA
Calvin Tyler
Aff
29
29
Pembroke Pines Charter JDa Gulf Breeze Dolphin KF
Simone Braithwaite
Aff
30
30
Ft Lauderdale FE American Heritage Plantation MA
Garrett Bishop
Neg
29
29
Cypress Bay MZ Cardinal Gibbons RS
Connor Lindquist
Neg
28
30
Unionville PW Lake Travis SR
Ethan Uhlig
Aff
28
28
Holy Trinity Episcopal BL Gulf Breeze Dolphin WL
Alex Bravo
Aff
29
27
Cardinal Gibbons AD Everglades LM
Sarah Botsch-McGuinn
Aff
29
27
Lake Highland Prep PSe American Heritage Plantation SS
Arthur Wayne
Aff
29
29
Lindale PP Claremont GK
Sanjana Bhatnagar
Aff
30
29
Cooper City NR Carnegie Vanguard TM
Amanda Ciocca
Aff
30
30
Iowa City West AF Lexington AK
Carly Rieger
Neg
28
29
American Heritage Plantation MC Melissa AG Aff BYE Neg FFT
Pembroke Pines Charter RF American Heritage Plantation JA
Eva Lamberson
Neg
28
29
Pembroke Pines Charter BG Elkins AM
Michael Landau
Neg
28
28
Carnegie Vanguard SR Mount Vernon AC
Micah Thode
Aff
28
28
Pembroke Pines Charter AV Homewood-Flossmoor AP Aff BYE Neg BYE
Charlotte Latin EL