NCFL Grand Nationals

2019 — Milwaukee, WI/US
DEC
Octo Results
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lindsay Watts
J1 – Craig Powers
J1 – Ben Kroll
A 1st 5182 Uswad Qureshi Phillipsburg H.S. 6 2 2
A 2nd 5149 Neeley Robertson Laurel Christian School 1 4 1
A 3rd 5081 Kali Jarrard Chanhassen High School 3 5 6
A 4th 5073 John Cervantes Chaminade 2 1 5
A 5th 5164 Alex Arnold Dutchtown High School 5 6 4
A 6th 5186 Jaya DeHerrera Oak Park High School 4 3 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jack Hilgert
J1 – Craig Hackebeil
J1 – Sarah Hennessey
C 1st 5030 Amoolya Selvaraj Brookfield East 3 1 3
C 2nd 5165 Izaac Delaughter Dutchtown High School 5 6 6
C 3rd 5085 Arlene Ayuk Our Lady Of Good Counsel HS 1 2 4
C 4th 5080 Ceceilia Voss Apple Valley High School 2 4 2
C 5th 5101 Maggie Qin Rowan County High School 6 5 5
C 6th 5055 Brynn Aaronson Evanston Township High School 4 3 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Olga Silverman
J1 – Margaret Iuni
J1 – Caitlin Pflumm
G 1st 5058 Una Fortier Marist High School 6 3 6
G 2nd 5175 Yasmine Branch Mercy High School 3 6 4
G 3rd 5159 Y'Sonni Pressley Murrah High School 1 4 1
G 4th 5212 Del Gonzales Comeaux High 2 1 3
G 5th 5087 Ahadu Betselot Our Lady Of Good Counsel HS 5 5 5
G 6th 5144 Reeya Kansra Shrewsbury High School 4 2 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Todd Mincks
J1 – Kevin Rizzo
J1 – Tzitel Voss
F 1st 5142 Shakthi Annamalai Shrewsbury High School 4 1 5
F 2nd 5068 Ashin Varghese Randolph 3 6 2
F 3rd 5065 Bailey Stephen The Bronx High School of Science 5 4 4
F 4th 5042 Ryan Horrigan Catholic Memorial School 6 5 3
F 5th 5059 Moe Prather Canfield HS 1 2 6
F 6th 5213 Amiah Richardson Comeaux High 2 3 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Zi-Toya Myers
J1 – Alex Miller
J1 – Galen Wesson
B 1st 5209 Monisha Murali BASIS Silicon Valley 5 6 2
B 2nd 5028 JaKayla Brown Sumner Academy 4 2 6
B 3rd 5150 Grace Irene Robbins Petal High School 2 5 4
B 4th 5123 Blythe Castille St. Thomas More Catholic High School 3 4 3
B 5th 5067 Jaina Jallow Livingston 1 1 5
B 6th 5082 Lauren Manna Chanhassen High School 6 3 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Nicole Smith
J1 – Alyssa Lupinski
J1 – Nicole Cubbage
H 1st 5019 Luke Kawczynski La Salle College High School 3 2 5
H 2nd 5145 Aadarsh Punnamaraju Shrewsbury High School 6 1 4
H 3rd 5214 Damari Padilla Comeaux High 1 5 2
H 4th 5041 James Julian Catholic Memorial School 4 4 3
H 5th 5057 Kaylen Baker Marist High School 2 3 1
H 6th 5099 Justin Witt Hazard High School 5 6 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Greg LaFollette
J1 – Joe Robertson
J1 – Roger Briggs
E 1st 5061 Rokyatou Diaby Democracy Prep Bronx Prep 5 6 2
E 2nd 5023 Addison Liu Unionville 2 5 6
E 3rd 5193 Sudeeksha Nooka Eden Prairie 3 4 5
E 4th 5143 Anushka Mukhopadhyay Shrewsbury High School 1 3 3
E 5th 5128 Alex Lim Cary Academy 4 1 1
E 6th 5044 Abby Hynes Needham High School 6 2 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Mark Iannelli
J1 – Lang Deng
J1 – Teo Brugnerotto
D 1st 5033 Regis Brown Ronald Reagan College Prep 1 1 2
D 2nd 5153 Caleb Buzard McDowell HS 5 2 4
D 3rd 5136 Sarabaesh Srikumar Mira Loma 3 3 1
D 4th 5098 Lauren Lucas Danville High School 6 5 5
D 5th 5194 Anisha Singhatwadia Eden Prairie 2 6 6
D 6th 5051 Serena Ndjuissi Pawa St Joseph's HS 4 4 3