NCFL Grand Nationals

2019 — Milwaukee, WI/US
DEC
Round 4 Results
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Brooke Lewitas
J1 – Devang Parikh
J1 – Ziyah Myers
V 1st 5215 Roma Kollaru Lafayette High 2 1 6
V 2nd 5091 Autumn Simpson Marmaton Valley High School 7 7 7
V 3rd 5037 Anna Reins Academy Of The Holy Names 5 5 3
V 4th 5057 Kaylen Baker Marist High School 1 2 1
V 5th 5032 Daisy Kiekhofer Ronald Reagan College Prep 3 4 5
V 6th 5190 Isaiah Holgerson Nixa High School 4 3 4
V 7th 5069 Daniel Zhang Ridge High School 6 6 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Dan Bungert
J1 – Elizabeth Kincanon
J1 – Adam King
S 1st 5018 Alex Ocampo Bishop Shanahan HS 6 3 5
S 2nd 5100 Nyasha Musoni Paul Laurence Dunbar High School 2 4 1
S 3rd 5038 Chloe Mintz Academy Of The Holy Names 5 6 2
S 4th 5212 Del Gonzales Comeaux High 4 1 4
S 5th 5162 Kayla Carey Benjamin Franklin 7 7 3
S 6th 5136 Sarabaesh Srikumar Mira Loma 1 2 6
S 7th 5132 Iralynne McBride Pinecrest HS 3 5 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Anna Bullock
J1 – Shawn Brelvi
J1 – Kendra Walker
R 1st 5114 Rebecca Slate North Star High School 6 4 5
R 2nd 5058 Una Fortier Marist High School 1 1 1
R 3rd 5001 Ahana Sinharoy Freedom High School 5 7 6
R 4th 5040 Ananya Kommereddy King High School 2 2 4
R 5th 5145 Aadarsh Punnamaraju Shrewsbury High School 3 5 2
R 6th 5125 Bianca Jimenez-Ortiz Concord 4 3 3
R 7th 5198 Harley Carbajal Banquete 7 6 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jason Samens
J1 – Neil Schleifer
J1 – Melanie Ferguson
K 1st 5121 Shelby Liebler North Mecklenburg High School 3 3 6
K 2nd 5138 Jaycie Stindt Republic County High School 6 5 4
K 3rd 5180 Sophia Pilo Walton Central School 7 7 7
K 4th 5023 Addison Liu Unionville 2 1 2
K 5th 5089 Alex Jaeger Our Lady Of Good Counsel HS 4 6 3
K 6th 5186 Jaya DeHerrera Oak Park High School 1 2 1
K 7th 5184 Reina Abram Warner Robins HS 5 4 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Alexander Davidson
J1 – Anne-Liese Juge Fox
J1 – Tawab Fakhri
J 1st 5107 Sani Jones Bishop Canevin 5 7 6
J 2nd 5203 Prerana Palety Middleton 6 4 3
J 3rd 5191 Garrett Silvey Republic High School 7 5 7
J 4th 5052 Amy Gruber Xaverian HS 2 3 2
J 5th 5021 Emily Shor Strath Haven 1 6 5
J 6th 5126 Robyn DeJoan Munster HS 3 2 1
J 7th 5182 Uswad Qureshi Phillipsburg H.S. 4 1 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Kathi Bates
J1 – Kirit Patidar
J1 – Sarah O'Hara
Y 1st 5120 Lillian McKeever North Mecklenburg High School 1 3 1
Y 2nd 5004 Seblework Alemu Robinson Secondary School 7 1 4
Y 3rd 5151 Brianna Nicholson Sacred Heart Catholic School 2 4 7
Y 4th 5146 Shriyaa Chittibabu Shrewsbury High School 5 5 6
Y 5th 5129 Sydney Tai Cary Academy 3 6 2
Y 6th 5029 Chase Campbell Sumner Academy 6 7 3
Y 7th 5205 Rachael Mack Mount Saint Mary Academy 4 2 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Kim Nonnenmacher
J1 – Taryss Mandt
J1 – Logan Dulski
F 1st 5140 Claire Wohler Wamego High School 4 7 7
F 2nd 5115 Sydney Greene Penn Cambria High School 6 5 5
F 3rd 5073 John Cervantes Chaminade 1 1 3
F 4th 5168 Kaashif Ahmed Deep Run H.S. 5 2 2
F 5th 5036 Leslie Sanchez Academy Of The Holy Names 3 3 6
F 6th 5016 Josh Byrd Lake Nona High School 2 4 1
F 7th 5177 Max McCarthy Jefferson City High School 7 6 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lalee Ibssa
J1 – Brigitte Mazure
J1 – Sam VanTerhyden
X 1st 5082 Lauren Manna Chanhassen High School 2 1 3
X 2nd 5153 Caleb Buzard McDowell HS 3 2 6
X 3rd 5135 Kriti Vasudevan Granite Bay 6 7 7
X 4th 5141 Katie Zachgo Wamego High School 7 4 1
X 5th 5152 Lucy Mellen Sacred Heart Catholic School 1 6 4
X 6th 5148 Joseph Pooler York High School 5 3 2
X 7th 5127 Gabby Matjowsky Cary Academy 4 5 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Deanna Hess
J1 – Brent Clemens
J1 – Chantel Monroe-Minor
P 1st 5055 Brynn Aaronson Evanston Township High School 1 5 4
P 2nd 5076 Lindsay Moran Sacred Heart Academy 5 3 2
P 3rd 5128 Alex Lim Cary Academy 6 4 5
P 4th 5207 Rohit Mathur Archmere Academy 7 7 7
P 5th 5061 Rokyatou Diaby Democracy Prep Bronx Prep 2 1 1
P 6th 5119 Lorelei Lin North Mecklenburg High School 4 2 6
P 7th 5117 Savannah Ware Rockwood Area 3 6 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Radeyah Muhammad
J1 – HIRED Chelsey Knuth
J1 – Heather Rhoades
W 1st 5183 Bryson Davis Southern Lehigh 7 6 7
W 2nd 5014 Isabelle Daoust Lake Mary Preparatory School 1 4 2
W 3rd 5063 Robert Buza Regis High School 3 2 6
W 4th 5113 Ella Anderson Central Cambria 6 7 5
W 5th 5039 Ellen Jannereth Carrollwood Day School 4 3 3
W 6th 5078 Elsie Ho Syosset High School 5 5 1
W 7th 5095 Sabrina Wilson Wichita Collegiate School 2 1 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Madison Boswell
J1 – Meagan Deutch
J1 – Hired David Wyatt
A 1st 5053 Emma Holmes DePaul College Prep 7 7 6
A 2nd 5020 Jessica Rowe Pennsbury HS 3 4 3
A 3rd 5046 Maya Zeldin Newton South HS 6 3 4
A 4th 5176 Ainsley Corwin Jefferson City High School 5 6 7
A 5th 5142 Shakthi Annamalai Shrewsbury High School 2 5 2
A 6th 5195 Lizzie Anania Our Lady of Mercy 4 2 5
A 7th 5159 Y'Sonni Pressley Murrah High School 1 1 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lydia Esslinger
J1 – Mark Otte
J1 – Melissa Romero
G 1st 5086 Abby Munro Our Lady Of Good Counsel HS 3 6 5
G 2nd 5028 JaKayla Brown Sumner Academy 2 1 4
G 3rd 5098 Lauren Lucas Danville High School 1 2 1
G 4th 5160 Betsy Seage St. Andrew's Episcopal School 4 7 6
G 5th 5210 Ishana Karkera BASIS Silicon Valley 7 4 3
G 6th 5173 Olivia Morreale Academy of the Sacred Heart 6 3 7
G 7th 5045 Shona Goodkin Newton South HS 5 5 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Hired Angela Rodenkirch
J1 – Barri Levitt
J1 – Hired Kathryn Larson
B 1st 5008 Raezel Valencia Maryvale Preparatory School 7 7 7
B 2nd 5157 Megan Staehling Madison Central High School 5 3 3
B 3rd 5200 Olivia Wetzel Whitmer High School 2 4 5
B 4th 5143 Anushka Mukhopadhyay Shrewsbury High School 3 1 1
B 5th 5043 Lily Koplan Needham High School 6 5 4
B 6th 5214 Damari Padilla Comeaux High 1 2 2
B 7th 5156 Lilly Roman Mercer High School 4 6 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Dan Fetherston
J1 – Heather Davids
J1 – Colin Rafferty
H 1st 5064 Juan Arturo Trillo Regis High School 2 2 5
H 2nd 5208 Mohan Morusupalli BASIS Silicon Valley 4 3 4
H 3rd 5193 Sudeeksha Nooka Eden Prairie 3 4 2
H 4th 5067 Jaina Jallow Livingston 1 1 1
H 5th 5012 Jane Huang Eastside High School 5 5 3
H 6th 5154 Senna Camp Meadville High School 6 6 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Cara Bastianini
J1 – Jeremy Lambert
J1 – Eric Schaefer
I 1st 5149 Neeley Robertson Laurel Christian School 1 1 1
I 2nd 5079 Lydia Voss Apple Valley High School 4 6 2
I 3rd 5134 Shreya Nagunuri Granite Bay 2 4 3
I 4th 5139 Ariana Nunez Salina South High School 7 7 7
I 5th 5003 Amira Ahmed Lake Braddock Secondary School 6 5 5
I 6th 5010 Rebecca Nason Wilde Lake High School 5 2 6
I 7th 5094 Maya Torres Wichita Collegiate School 3 3 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Chuck Houser
J1 – Heather Weisz
J1 – Gina Halksworth
L 1st 5035 Trevor Schmitt-Ernst Wauwatosa East 2 5 4
L 2nd 5017 Kaylin Nelson Miramar High School 5 1 6
L 3rd 5013 Karrington Lawson Holy Trinity Episcopal Academy 7 2 7
L 4th 5197 Mary margaret Clouse Huntington High School 6 3 3
L 5th 5042 Ryan Horrigan Catholic Memorial School 1 4 1
L 6th 5109 Victoria Ren North Allegheny Sr HS 3 6 5
L 7th 5169 Kamryn McKenzie Hunter High School 4 7 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Rachel Kauffman
J1 – Kenzie Watson
J1 – Maggie Bykowski
E 1st 5097 Maddie Woodrum Bowling Green High School 2 5 4
E 2nd 5007 Annie Zhang Loch Raven High School 1 6 5
E 3rd 5074 Tara Gilles Sacred Heart Academy 3 4 6
E 4th 5204 Lilly Tea DePaul Catholic High School 5 7 7
E 5th 5030 Amoolya Selvaraj Brookfield East 6 3 1
E 6th 5150 Grace Irene Robbins Petal High School 4 2 2
E 7th 5049 Brynn Nelsen Fontbonne Hall Academy 7 1 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Justin Thomashefsky
J1 – Juan Trillo
J1 – Gina Biddick
Q 1st 5059 Moe Prather Canfield HS 2 2 4
Q 2nd 5033 Regis Brown Ronald Reagan College Prep 1 1 2
Q 3rd 5199 Erubiel Salinas Banquete 7 7 7
Q 4th 5083 Tanvi Adige Rosemount High School 4 5 6
Q 5th 5096 Katie Gartner Boone County High School 6 6 3
Q 6th 5002 Elisabeth Snyder George Mason High School 5 4 5
Q 7th 5187 Braydon Tomasic Rockhurst High School 3 3 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Marie Turner
J1 – Alison Jackson
J1 – Harry Strong
D 1st 5015 Juliette Sadowski Lake Mary Preparatory School 5 4 7
D 2nd 5026 Grace Vavak Shawnee Mission South 4 3 2
D 3rd 5202 Prishaa Rajesh Middleton 6 5 5
D 4th 5130 Sonia Shah Cary Academy 7 7 6
D 5th 5123 Blythe Castille St. Thomas More Catholic High School 1 1 1
D 6th 5102 Karly Scholz Madison West High School 3 6 4
D 7th 5065 Bailey Stephen The Bronx High School of Science 2 2 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Nicole Mintz
J1 – Francisco Padura
J1 – Melissa Mullen
M 1st 5163 Gabrielle Uson Christ Episcopal School 5 6 7
M 2nd 5105 Charlotte Buchman Waupaca High School 6 4 6
M 3rd 5071 Kaitlyn Monahan Union Catholic 1 5 3
M 4th 5062 Farrah Culmer Democracy Prep Harlem Prep High 2 1 1
M 5th 5056 Jackson McAleer-Forte Fenwick High School 7 7 5
M 6th 5122 Elizabeth Park Providence High School 4 2 2
M 7th 5178 Emily McClave Mount Markham 3 3 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Tori Allred
J1 – John Anderson
J1 – Joseph Iuni
Z 1st 5158 Morgan Love Murrah High School 4 6 4
Z 2nd 5155 Sam Ellison Mercer High School 7 7 6
Z 3rd 5116 Joann Saloga Richland High School 5 4 5
Z 4th 5206 Christina Arguello Immaculate Heart High School 6 5 7
Z 5th 5027 Ashley Wright Shawnee Mission West 3 3 3
Z 6th 5080 Ceceilia Voss Apple Valley High School 1 1 1
Z 7th 5099 Justin Witt Hazard High School 2 2 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Shrenik Gadagkar
J1 – Terry Nelson Taylor
J1 – Hired Antonio Trinidad
C 1st 5087 Ahadu Betselot Our Lady Of Good Counsel HS 1 6 6
C 2nd 5006 Christian Garman Calvert Hall College High School 5 5 2
C 3rd 5054 Ashley Laster DePaul College Prep 7 7 7
C 4th 5194 Anisha Singhatwadia Eden Prairie 3 2 4
C 5th 5165 Izaac Delaughter Dutchtown High School 4 1 3
C 6th 5118 Debeshi Kundu Ardrey Kell High School 6 3 5
C 7th 5077 Michelle Jin Syosset High School 2 4 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Tina Majchrzak
J1 – Greg Clevenger
J1 – Hired Melissa Slizewski
N 1st 5110 Adeline Meinert Seton La Salle HS 7 3 3
N 2nd 5090 Emma Doughty El Dorado High School 6 7 7
N 3rd 5034 Ava Beisenstein Wauwatosa East 1 2 1
N 4th 5070 Nikayla Karda-Marok Ridge High School 5 6 5
N 5th 5047 Izabella Marcano Packer St Joseph's HS 2 5 6
N 6th 5025 Andrea Alvarez Piper 4 4 4
N 7th 5041 James Julian Catholic Memorial School 3 1 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Kathy Tobin
J1 – Michelle Hale
J1 – Jamaka Young
O 1st 5051 Serena Ndjuissi Pawa St Joseph's HS 4 1 5
O 2nd 5179 Sarah Foster Mount Markham 7 6 3
O 3rd 5172 Cameron Bucher Shikellamy HS 6 2 1
O 4th 5124 Anna Sanders Chesterton HS 1 5 6
O 5th 5085 Arlene Ayuk Our Lady Of Good Counsel HS 5 4 2
O 6th 5185 Emily Rhoads Mount Mercy Academy 3 7 7
O 7th 5101 Maggie Qin Rowan County High School 2 3 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Josephine Amato
J1 – Jennifer Nider
J1 – Hired Jessica Holden
T 1st 5181 Kacandra Joy North Schuylkill 7 6 7
T 2nd 5019 Luke Kawczynski La Salle College High School 3 2 2
T 3rd 5131 Crystal Rosiles-Rojo Cumberland Polytechnic HS 4 7 5
T 4th 5111 Atharva Barve Upper St Clair HS 5 3 3
T 5th 5166 Eileen Pak Bishop Sullivan Catholic High School 2 5 6
T 6th 5144 Reeya Kansra Shrewsbury High School 1 1 1
T 7th 5211 Srikar Kolluru BASIS Silicon Valley 6 4 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Deborah Heinzmann
J1 – Daniel Speer
J1 – Tori Deneault
U 1st 5164 Alex Arnold Dutchtown High School 1 2 1
U 2nd 5075 Sophia Camulaire Sacred Heart Academy 2 4 5
U 3rd 5088 Anna Garcia-Truong Our Lady Of Good Counsel HS 3 5 3
U 4th 5167 Brandon Ly Bishop Sullivan Catholic High School 6 6 6
U 5th 5072 Lauren Brensel Suncoast HS 5 3 2
U 6th 5188 Kaijah Simmons Ruskin High School 4 1 4
U 7th 5147 Simon Podliska Creighton Prep High School 7 7 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jeremy Hamilton
J1 – Julie Ponder
J1 – Tim Stroud
AB 1st 5196 Shannon Ruppert Our Lady of Mercy 5 6 3
AB 2nd 5050 Juliann Bianco Fontbonne Hall Academy 3 2 4
AB 3rd 5137 Ayden Krohn Republic County High School 6 7 7
AB 4th 5201 Veronica Westom Eau Claire North High School 7 5 6
AB 5th 5068 Ashin Varghese Randolph 1 1 2
AB 6th 5092 Caden Hardgrave McPherson High School 4 3 5
AB 7th 5192 Aubrey Williams Cotter Schools 2 4 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Emily Mikkelsen
J1 – Peter Quinn
J1 – Yinyan Li
AC 1st 5009 Oluwaddunni Ojumu Western School of Technology and Environmental Science 1 2 5
AC 2nd 5022 Kriti Gupta Unionville 6 4 6
AC 3rd 5048 Noah Shacknai Berkeley Carroll School 3 7 2
AC 4th 5213 Amiah Richardson Comeaux High 2 1 1
AC 5th 5189 Arwa Abdelhakiem Kickapoo High School 5 3 7
AC 6th 5108 Natasha Porwal North Allegheny Sr HS 7 6 3
AC 7th 5133 Easha Narayan Granite Bay 4 5 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Stacey Fair
J1 – Aaron Hale
J1 – Mark Schilajew
AD 1st 5161 Advikaa Anand St. Andrew's Episcopal School 5 1 4
AD 2nd 5024 Jenna Riggins Lawrence 6 4 6
AD 3rd 5171 Elizabeth O'Donnell Pocono Mountain West High School 2 5 2
AD 4th 5106 Lauren Broman Wrightstown High School 4 3 5
AD 5th 5084 Ava Beumer Rosemount High School 1 6 3
AD 6th 5044 Abby Hynes Needham High School 3 2 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Donna Rosenbauer
J1 – Paul Kennedy
J1 – Sarah Sylvian
AE 1st 5031 Sefarina Benavides Ronald Reagan College Prep 4 2 6
AE 2nd 5170 Kyle Burns Danville Area HS 7 7 7
AE 3rd 5081 Kali Jarrard Chanhassen High School 1 3 1
AE 4th 5174 Abby Weingartz Austin Catholic High School 3 6 3
AE 5th 5066 Arunav Dey Livingston 5 5 5
AE 6th 5209 Monisha Murali BASIS Silicon Valley 2 1 2
AE 7th 5104 Sravya Kota Sun Prairie High School 6 4 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Vivian Powers
J1 – Oresta Ferrito
J1 – Joe Saint
AA 1st 5005 Bunmi Omisore Arundel High School 5 4 5
AA 2nd 5112 Patrick Joyce Upper St Clair HS 4 6 6
AA 3rd 5011 Daniel Futrell Bishop Kenny 7 7 7
AA 4th 5093 Carley Malm McPherson High School 6 5 4
AA 5th 5175 Yasmine Branch Mercy High School 2 2 2
AA 6th 5060 Selma Zuaiter Convent of the Sacred Heart - NYC 1 1 3
AA 7th 5103 Shruti Subramanian Sun Prairie High School 3 3 1