NCFL Grand Nationals

2019 — Milwaukee, WI/US
DEC
Round 3 Results
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Sasha Warbritton
J1 – Laurent Drogin
J1 – Amanda Bone
N 1st 5102 Karly Scholz Madison West High School 5 4 3
N 2nd 5091 Autumn Simpson Marmaton Valley High School 6 3 6
N 3rd 5127 Gabby Matjowsky Cary Academy 2 6 5
N 4th 5186 Jaya DeHerrera Oak Park High School 3 2 1
N 5th 5098 Lauren Lucas Danville High School 1 1 2
N 6th 5035 Trevor Schmitt-Ernst Wauwatosa East 4 5 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Maryann Harrington
J1 – Daniel Gorman
J1 – Faye Peng
C 1st 5164 Alex Arnold Dutchtown High School 6 2 3
C 2nd 5063 Robert Buza Regis High School 2 5 7
C 3rd 5161 Advikaa Anand St. Andrew's Episcopal School 3 6 5
C 4th 5040 Ananya Kommereddy King High School 4 3 2
C 5th 5180 Sophia Pilo Walton Central School 7 7 6
C 6th 5013 Karrington Lawson Holy Trinity Episcopal Academy 5 4 4
C 7th 5153 Caleb Buzard McDowell HS 1 1 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Sandy Mincks
J1 – Matthew Brandstetter
J1 – Vanessa Maronick
J 1st 5016 Josh Byrd Lake Nona High School 7 7 3
J 2nd 5206 Christina Arguello Immaculate Heart High School 6 6 7
J 3rd 5087 Ahadu Betselot Our Lady Of Good Counsel HS 1 2 1
J 4th 5121 Shelby Liebler North Mecklenburg High School 3 1 2
J 5th 5163 Gabrielle Uson Christ Episcopal School 4 4 5
J 6th 5053 Emma Holmes DePaul College Prep 5 5 6
J 7th 5047 Izabella Marcano Packer St Joseph's HS 2 3 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Pam Sheldon
J1 – Chrissy Amendola
J1 – Teresa Dimka
W 1st 5073 John Cervantes Chaminade 3 6 3
W 2nd 5148 Joseph Pooler York High School 6 5 7
W 3rd 5108 Natasha Porwal North Allegheny Sr HS 7 7 6
W 4th 5031 Sefarina Benavides Ronald Reagan College Prep 4 4 4
W 5th 5100 Nyasha Musoni Paul Laurence Dunbar High School 2 3 2
W 6th 5128 Alex Lim Cary Academy 1 1 1
W 7th 5200 Olivia Wetzel Whitmer High School 5 2 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jeri Neidhard
J1 – Genevieve Patterson
J1 – Jennifer Keilhack
P 1st 5192 Aubrey Williams Cotter Schools 4 3 3
P 2nd 5095 Sabrina Wilson Wichita Collegiate School 7 7 7
P 3rd 5157 Megan Staehling Madison Central High School 1 4 5
P 4th 5018 Alex Ocampo Bishop Shanahan HS 3 2 2
P 5th 5026 Grace Vavak Shawnee Mission South 5 1 4
P 6th 5172 Cameron Bucher Shikellamy HS 2 6 1
P 7th 5003 Amira Ahmed Lake Braddock Secondary School 6 5 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Ed Schultheis
J1 – Sean Kennedy
J1 – Jessie James
S 1st 5156 Lilly Roman Mercer High School 2 6 2
S 2nd 5060 Selma Zuaiter Convent of the Sacred Heart - NYC 7 3 4
S 3rd 5118 Debeshi Kundu Ardrey Kell High School 4 5 3
S 4th 5134 Shreya Nagunuri Granite Bay 3 2 1
S 5th 5168 Kaashif Ahmed Deep Run H.S. 5 4 5
S 6th 5052 Amy Gruber Xaverian HS 6 7 7
S 7th 5209 Monisha Murali BASIS Silicon Valley 1 1 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Dominic Hernandez
J1 – Carol Shrodek
J1 – Hired Brian Schanen
M 1st 5041 James Julian Catholic Memorial School 2 1 2
M 2nd 5020 Jessica Rowe Pennsbury HS 3 5 3
M 3rd 5094 Maya Torres Wichita Collegiate School 6 3 5
M 4th 5178 Emily McClave Mount Markham 7 4 7
M 5th 5202 Prishaa Rajesh Middleton 5 7 6
M 6th 5189 Arwa Abdelhakiem Kickapoo High School 4 6 4
M 7th 5012 Jane Huang Eastside High School 1 2 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Maureen Cummings
J1 – Paulette Hart
J1 – Hired Jennifer Toone
T 1st 5159 Y'Sonni Pressley Murrah High School 6 3 2
T 2nd 5029 Chase Campbell Sumner Academy 4 5 7
T 3rd 5105 Charlotte Buchman Waupaca High School 3 2 5
T 4th 5083 Tanvi Adige Rosemount High School 2 7 4
T 5th 5114 Rebecca Slate North Star High School 7 6 6
T 6th 5131 Crystal Rosiles-Rojo Cumberland Polytechnic HS 5 4 1
T 7th 5085 Arlene Ayuk Our Lady Of Good Counsel HS 1 1 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Michelle Fulton
J1 – Annabelle Ludwig
J1 – Luke Amato
X 1st 5069 Daniel Zhang Ridge High School 6 2 5
X 2nd 5144 Reeya Kansra Shrewsbury High School 1 1 6
X 3rd 5162 Kayla Carey Benjamin Franklin 3 3 4
X 4th 5207 Rohit Mathur Archmere Academy 7 7 7
X 5th 5158 Morgan Love Murrah High School 5 4 3
X 6th 5059 Moe Prather Canfield HS 2 6 2
X 7th 5062 Farrah Culmer Democracy Prep Harlem Prep High 4 5 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Sharmila Shyam
J1 – Erin Edwards Tharpe
J1 – Dan Lewis
D 1st 5211 Srikar Kolluru BASIS Silicon Valley 4 3 4
D 2nd 5050 Juliann Bianco Fontbonne Hall Academy 1 6 5
D 3rd 5033 Regis Brown Ronald Reagan College Prep 3 5 2
D 4th 5084 Ava Beumer Rosemount High School 2 2 3
D 5th 5212 Del Gonzales Comeaux High 6 4 1
D 6th 5076 Lindsay Moran Sacred Heart Academy 7 1 6
D 7th 5010 Rebecca Nason Wilde Lake High School 5 7 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Karissa Talty
J1 – Allen Olson
J1 – Iain Lampert
I 1st 5078 Elsie Ho Syosset High School 5 4 2
I 2nd 5193 Sudeeksha Nooka Eden Prairie 3 3 4
I 3rd 5185 Emily Rhoads Mount Mercy Academy 7 7 6
I 4th 5001 Ahana Sinharoy Freedom High School 6 5 5
I 5th 5005 Bunmi Omisore Arundel High School 4 2 7
I 6th 5034 Ava Beisenstein Wauwatosa East 1 6 3
I 7th 5082 Lauren Manna Chanhassen High School 2 1 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Katie Sagendorf
J1 – Hannah Hopkins
J1 – Dewayne Adkins
Z 1st 5177 Max McCarthy Jefferson City High School 6 6 6
Z 2nd 5027 Ashley Wright Shawnee Mission West 4 5 5
Z 3rd 5079 Lydia Voss Apple Valley High School 1 1 3
Z 4th 5049 Brynn Nelsen Fontbonne Hall Academy 3 2 2
Z 5th 5054 Ashley Laster DePaul College Prep 5 3 4
Z 6th 5088 Anna Garcia-Truong Our Lady Of Good Counsel HS 2 4 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Mikayla Delorenzo
J1 – Marlene Kloss
J1 – Bill Doolittle
F 1st 5140 Claire Wohler Wamego High School 6 5 4
F 2nd 5104 Sravya Kota Sun Prairie High School 4 6 3
F 3rd 5125 Bianca Jimenez-Ortiz Concord 5 4 5
F 4th 5011 Daniel Futrell Bishop Kenny 7 7 7
F 5th 5181 Kacandra Joy North Schuylkill 3 3 6
F 6th 5046 Maya Zeldin Newton South HS 1 2 2
F 7th 5099 Justin Witt Hazard High School 2 1 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Bro. Stephen Balletta
J1 – Matthew Trecek
J1 – Daniel Conlin
O 1st 5124 Anna Sanders Chesterton HS 2 3 4
O 2nd 5136 Sarabaesh Srikumar Mira Loma 6 1 2
O 3rd 5113 Ella Anderson Central Cambria 3 6 7
O 4th 5070 Nikayla Karda-Marok Ridge High School 5 5 5
O 5th 5015 Juliette Sadowski Lake Mary Preparatory School 1 2 3
O 6th 5107 Sani Jones Bishop Canevin 7 7 6
O 7th 5017 Kaylin Nelson Miramar High School 4 4 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Megan Kline
J1 – Zak Perryman
J1 – Daniel Dawson
R 1st 5132 Iralynne McBride Pinecrest HS 6 7 2
R 2nd 5187 Braydon Tomasic Rockhurst High School 7 6 4
R 3rd 5195 Lizzie Anania Our Lady of Mercy 5 5 7
R 4th 5081 Kali Jarrard Chanhassen High School 1 1 6
R 5th 5009 Oluwaddunni Ojumu Western School of Technology and Environmental Science 4 3 3
R 6th 5051 Serena Ndjuissi Pawa St Joseph's HS 3 2 1
R 7th 5197 Mary margaret Clouse Huntington High School 2 4 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Heath Reinl
J1 – Adriana Kagawa
J1 – Gabrielle Buenerd
V 1st 5154 Senna Camp Meadville High School 4 4 7
V 2nd 5038 Chloe Mintz Academy Of The Holy Names 2 6 2
V 3rd 5004 Seblework Alemu Robinson Secondary School 6 2 4
V 4th 5119 Lorelei Lin North Mecklenburg High School 5 7 6
V 5th 5045 Shona Goodkin Newton South HS 3 5 3
V 6th 5141 Katie Zachgo Wamego High School 7 3 5
V 7th 5143 Anushka Mukhopadhyay Shrewsbury High School 1 1 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Quentin Scruggs
J1 – Luca Moretti
J1 – Hemina KrishnaBachia
B 1st 5165 Izaac Delaughter Dutchtown High School 2 4 3
B 2nd 5151 Brianna Nicholson Sacred Heart Catholic School 3 1 5
B 3rd 5039 Ellen Jannereth Carrollwood Day School 6 3 1
B 4th 5116 Joann Saloga Richland High School 5 7 6
B 5th 5090 Emma Doughty El Dorado High School 4 5 7
B 6th 5166 Eileen Pak Bishop Sullivan Catholic High School 7 6 2
B 7th 5096 Katie Gartner Boone County High School 1 2 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Arlene McCue
J1 – Carol Sylvester
J1 – Michelle Aklan
K 1st 5103 Shruti Subramanian Sun Prairie High School 6 5 4
K 2nd 5067 Jaina Jallow Livingston 3 2 1
K 3rd 5123 Blythe Castille St. Thomas More Catholic High School 1 6 2
K 4th 5077 Michelle Jin Syosset High School 5 7 5
K 5th 5138 Jaycie Stindt Republic County High School 7 1 6
K 6th 5025 Andrea Alvarez Piper 2 3 3
K 7th 5182 Uswad Qureshi Phillipsburg H.S. 4 4 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Patricia Trillo
J1 – Brian Washington
J1 – Shawn Nason
Q 1st 5188 Kaijah Simmons Ruskin High School 5 7 7
Q 2nd 5130 Sonia Shah Cary Academy 4 2 3
Q 3rd 5175 Yasmine Branch Mercy High School 1 1 1
Q 4th 5110 Adeline Meinert Seton La Salle HS 2 4 4
Q 5th 5021 Emily Shor Strath Haven 7 5 5
Q 6th 5204 Lilly Tea DePaul Catholic High School 3 6 6
Q 7th 5137 Ayden Krohn Republic County High School 6 3 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Richard Hooper
J1 – Alison Wolfe
J1 – Nick Hazel
G 1st 5205 Rachael Mack Mount Saint Mary Academy 6 4 4
G 2nd 5065 Bailey Stephen The Bronx High School of Science 2 2 6
G 3rd 5111 Atharva Barve Upper St Clair HS 4 6 3
G 4th 5203 Prerana Palety Middleton 3 7 5
G 5th 5008 Raezel Valencia Maryvale Preparatory School 5 5 1
G 6th 5075 Sophia Camulaire Sacred Heart Academy 1 1 7
G 7th 5115 Sydney Greene Penn Cambria High School 7 3 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Cort Sylvester
J1 – Darsha Enns
J1 – Tony Wingfield
H 1st 5145 Aadarsh Punnamaraju Shrewsbury High School 6 1 1
H 2nd 5030 Amoolya Selvaraj Brookfield East 1 2 3
H 3rd 5133 Easha Narayan Granite Bay 3 7 7
H 4th 5122 Elizabeth Park Providence High School 5 3 6
H 5th 5155 Sam Ellison Mercer High School 7 6 4
H 6th 5208 Mohan Morusupalli BASIS Silicon Valley 2 5 5
H 7th 5043 Lily Koplan Needham High School 4 4 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Ruben Centeno
J1 – Mark Fellows
J1 – Johnny D'Andrea
E 1st 5106 Lauren Broman Wrightstown High School 7 1 1
E 2nd 5201 Veronica Westom Eau Claire North High School 5 7 7
E 3rd 5023 Addison Liu Unionville 3 2 3
E 4th 5174 Abby Weingartz Austin Catholic High School 6 5 4
E 5th 5061 Rokyatou Diaby Democracy Prep Bronx Prep 4 3 2
E 6th 5036 Leslie Sanchez Academy Of The Holy Names 2 4 5
E 7th 5135 Kriti Vasudevan Granite Bay 1 6 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Karen Betcher
J1 – Nick Katzmarek
J1 – Katie Quinn
Y 1st 5173 Olivia Morreale Academy of the Sacred Heart 7 4 6
Y 2nd 5213 Amiah Richardson Comeaux High 3 2 3
Y 3rd 5006 Christian Garman Calvert Hall College High School 6 6 2
Y 4th 5191 Garrett Silvey Republic High School 5 5 1
Y 5th 5109 Victoria Ren North Allegheny Sr HS 4 7 7
Y 6th 5058 Una Fortier Marist High School 2 1 4
Y 7th 5019 Luke Kawczynski La Salle College High School 1 3 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Robert Hall
J1 – Diane Harrison
J1 – Jessica Johnson
U 1st 5092 Caden Hardgrave McPherson High School 6 6 3
U 2nd 5183 Bryson Davis Southern Lehigh 7 7 7
U 3rd 5097 Maddie Woodrum Bowling Green High School 5 5 5
U 4th 5071 Kaitlyn Monahan Union Catholic 1 4 6
U 5th 5024 Jenna Riggins Lawrence 4 2 4
U 6th 5055 Brynn Aaronson Evanston Township High School 2 3 2
U 7th 5214 Damari Padilla Comeaux High 3 1 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Paige Diana
J1 – Bill Cornforth
J1 – Holly Manning
A 1st 5184 Reina Abram Warner Robins HS 7 7 2
A 2nd 5057 Kaylen Baker Marist High School 1 3 1
A 3rd 5002 Elisabeth Snyder George Mason High School 4 1 4
A 4th 5142 Shakthi Annamalai Shrewsbury High School 3 2 3
A 5th 5126 Robyn DeJoan Munster HS 5 4 7
A 6th 5179 Sarah Foster Mount Markham 6 5 6
A 7th 5072 Lauren Brensel Suncoast HS 2 6 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Megan Moore
J1 – Ed Kappeler
J1 – Debby Fosson
L 1st 5198 Harley Carbajal Banquete 7 7 6
L 2nd 5171 Elizabeth O'Donnell Pocono Mountain West High School 6 6 7
L 3rd 5086 Abby Munro Our Lady Of Good Counsel HS 3 4 4
L 4th 5149 Neeley Robertson Laurel Christian School 2 1 3
L 5th 5032 Daisy Kiekhofer Ronald Reagan College Prep 4 5 5
L 6th 5068 Ashin Varghese Randolph 1 3 1
L 7th 5146 Shriyaa Chittibabu Shrewsbury High School 5 2 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Derrick Knight
J1 – Lisa Leek
J1 – Hired Addie Bretl
AB 1st 5101 Maggie Qin Rowan County High School 1 5 2
AB 2nd 5194 Anisha Singhatwadia Eden Prairie 4 3 1
AB 3rd 5139 Ariana Nunez Salina South High School 7 7 7
AB 4th 5048 Noah Shacknai Berkeley Carroll School 3 2 3
AB 5th 5190 Isaiah Holgerson Nixa High School 6 1 4
AB 6th 5112 Patrick Joyce Upper St Clair HS 5 6 6
AB 7th 5176 Ainsley Corwin Jefferson City High School 2 4 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Chris West
J1 – Tamara Karelis
J1 – Eliana Ondrejko
AE 1st 5160 Betsy Seage St. Andrew's Episcopal School 5 3 6
AE 2nd 5056 Jackson McAleer-Forte Fenwick High School 6 7 7
AE 3rd 5117 Savannah Ware Rockwood Area 7 4 3
AE 4th 5074 Tara Gilles Sacred Heart Academy 1 5 2
AE 5th 5014 Isabelle Daoust Lake Mary Preparatory School 2 6 1
AE 6th 5120 Lillian McKeever North Mecklenburg High School 4 2 4
AE 7th 5089 Alex Jaeger Our Lady Of Good Counsel HS 3 1 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lauren Morus
J1 – Maryam Tazari
J1 – Keziah Carter
AC 1st 5044 Abby Hynes Needham High School 1 4 1
AC 2nd 5037 Anna Reins Academy Of The Holy Names 5 6 5
AC 3rd 5150 Grace Irene Robbins Petal High School 3 3 2
AC 4th 5170 Kyle Burns Danville Area HS 7 5 6
AC 5th 5196 Shannon Ruppert Our Lady of Mercy 2 1 3
AC 6th 5022 Kriti Gupta Unionville 4 7 4
AC 7th 5167 Brandon Ly Bishop Sullivan Catholic High School 6 2 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Ian Brady
J1 – Isabelle Moore
J1 – Kim Miller
AA 1st 5147 Simon Podliska Creighton Prep High School 6 6 6
AA 2nd 5152 Lucy Mellen Sacred Heart Catholic School 2 2 2
AA 3rd 5042 Ryan Horrigan Catholic Memorial School 4 1 4
AA 4th 5199 Erubiel Salinas Banquete 7 5 7
AA 5th 5028 JaKayla Brown Sumner Academy 3 7 1
AA 6th 5064 Juan Arturo Trillo Regis High School 1 4 5
AA 7th 5066 Arunav Dey Livingston 5 3 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jan Kuntz
J1 – Gina Perna
J1 – Tali Balas
AD 1st 5093 Carley Malm McPherson High School 5 6 7
AD 2nd 5169 Kamryn McKenzie Hunter High School 6 1 6
AD 3rd 5215 Roma Kollaru Lafayette High 4 3 4
AD 4th 5210 Ishana Karkera BASIS Silicon Valley 3 5 5
AD 5th 5129 Sydney Tai Cary Academy 7 4 3
AD 6th 5080 Ceceilia Voss Apple Valley High School 2 2 1
AD 7th 5007 Annie Zhang Loch Raven High School 1 7 2