NCFL Grand Nationals

2019 — Milwaukee, WI/US
DEC
Round 2 Results
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Robyn Di Giacinto
J1 – Laura Cristiano
J1 – Linda Dolan
S 1st 5077 Michelle Jin Syosset High School 6 2 3
S 2nd 5097 Maddie Woodrum Bowling Green High School 2 1 1
S 3rd 5050 Juliann Bianco Fontbonne Hall Academy 3 4 2
S 4th 5064 Juan Arturo Trillo Regis High School 4 5 4
S 5th 5130 Sonia Shah Cary Academy 7 6 7
S 6th 5001 Ahana Sinharoy Freedom High School 5 7 6
S 7th 5160 Betsy Seage St. Andrew's Episcopal School 1 3 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Elizabeth Juarez
J1 – Caitlin Riffer
J1 – Ramesh Kolluru
H 1st 5186 Jaya DeHerrera Oak Park High School 1 2 6
H 2nd 5109 Victoria Ren North Allegheny Sr HS 2 4 2
H 3rd 5198 Harley Carbajal Banquete 7 7 7
H 4th 5194 Anisha Singhatwadia Eden Prairie 3 1 1
H 5th 5079 Lydia Voss Apple Valley High School 5 3 5
H 6th 5063 Robert Buza Regis High School 4 5 4
H 7th 5037 Anna Reins Academy Of The Holy Names 6 6 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Terry Whitt
J1 – Mary Krauland
J1 – Renata Gray
W 1st 5046 Maya Zeldin Newton South HS 6 2 6
W 2nd 5162 Kayla Carey Benjamin Franklin 4 4 4
W 3rd 5027 Ashley Wright Shawnee Mission West 7 7 3
W 4th 5033 Regis Brown Ronald Reagan College Prep 1 1 1
W 5th 5091 Autumn Simpson Marmaton Valley High School 3 6 7
W 6th 5117 Savannah Ware Rockwood Area 5 3 5
W 7th 5168 Kaashif Ahmed Deep Run H.S. 2 5 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jenny Kager
J1 – Bethany Bartolini
J1 – Amanda Woodring
Q 1st 5166 Eileen Pak Bishop Sullivan Catholic High School 6 6 5
Q 2nd 5171 Elizabeth O'Donnell Pocono Mountain West High School 5 5 3
Q 3rd 5008 Raezel Valencia Maryvale Preparatory School 3 2 4
Q 4th 5016 Josh Byrd Lake Nona High School 4 3 6
Q 5th 5136 Sarabaesh Srikumar Mira Loma 1 1 1
Q 6th 5057 Kaylen Baker Marist High School 2 4 2
Q 7th 5207 Rohit Mathur Archmere Academy 7 7 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Megan Gierka
J1 – Larry Bates
J1 – Amy Zuccaro
F 1st 5131 Crystal Rosiles-Rojo Cumberland Polytechnic HS 7 4 6
F 2nd 5048 Noah Shacknai Berkeley Carroll School 6 5 3
F 3rd 5090 Emma Doughty El Dorado High School 3 6 5
F 4th 5020 Jessica Rowe Pennsbury HS 4 1 2
F 5th 5065 Bailey Stephen The Bronx High School of Science 2 2 1
F 6th 5003 Amira Ahmed Lake Braddock Secondary School 5 7 7
F 7th 5074 Tara Gilles Sacred Heart Academy 1 3 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Sandy Foster
J1 – Pranay Peddinti
J1 – Eric Pinon
O 1st 5047 Izabella Marcano Packer St Joseph's HS 3 4 4
O 2nd 5122 Elizabeth Park Providence High School 5 3 5
O 3rd 5205 Rachael Mack Mount Saint Mary Academy 2 5 3
O 4th 5128 Alex Lim Cary Academy 1 1 1
O 5th 5158 Morgan Love Murrah High School 4 2 2
O 6th 5139 Ariana Nunez Salina South High School 6 6 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Thomas Kennedy
J1 – Deb Brown
J1 – Casey Golden
B 1st 5089 Alex Jaeger Our Lady Of Good Counsel HS 3 5 6
B 2nd 5045 Shona Goodkin Newton South HS 7 6 4
B 3rd 5215 Roma Kollaru Lafayette High 5 3 2
B 4th 5193 Sudeeksha Nooka Eden Prairie 4 2 3
B 5th 5111 Atharva Barve Upper St Clair HS 6 4 7
B 6th 5081 Kali Jarrard Chanhassen High School 1 1 1
B 7th 5040 Ananya Kommereddy King High School 2 7 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jeff Haney
J1 – Mark Fortney
J1 – Kolton Winfield
K 1st 5178 Emily McClave Mount Markham 7 2 7
K 2nd 5214 Damari Padilla Comeaux High 2 7 2
K 3rd 5184 Reina Abram Warner Robins HS 6 4 6
K 4th 5075 Sophia Camulaire Sacred Heart Academy 1 5 4
K 5th 5052 Amy Gruber Xaverian HS 3 6 1
K 6th 5161 Advikaa Anand St. Andrew's Episcopal School 4 1 5
K 7th 5127 Gabby Matjowsky Cary Academy 5 3 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Tiffany Walker
J1 – K.M. DiColandrea
J1 – Kylie Donovan
J 1st 5094 Maya Torres Wichita Collegiate School 6 6 7
J 2nd 5103 Shruti Subramanian Sun Prairie High School 2 3 3
J 3rd 5159 Y'Sonni Pressley Murrah High School 1 1 2
J 4th 5119 Lorelei Lin North Mecklenburg High School 5 5 5
J 5th 5034 Ava Beisenstein Wauwatosa East 4 2 4
J 6th 5087 Ahadu Betselot Our Lady Of Good Counsel HS 3 4 1
J 7th 5183 Bryson Davis Southern Lehigh 7 7 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Keith Halverson
J1 – Sean Lovelace
J1 – Yensia Falcon
N 1st 5010 Rebecca Nason Wilde Lake High School 3 4 6
N 2nd 5056 Jackson McAleer-Forte Fenwick High School 6 5 7
N 3rd 5208 Mohan Morusupalli BASIS Silicon Valley 4 2 1
N 4th 5096 Katie Gartner Boone County High School 5 1 2
N 5th 5024 Jenna Riggins Lawrence 7 6 4
N 6th 5153 Caleb Buzard McDowell HS 2 3 5
N 7th 5004 Seblework Alemu Robinson Secondary School 1 7 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – David Richardson
J1 – PJ Goetz
J1 – Lisa Harris
C 1st 5025 Andrea Alvarez Piper 4 5 2
C 2nd 5203 Prerana Palety Middleton 7 7 5
C 3rd 5031 Sefarina Benavides Ronald Reagan College Prep 2 1 1
C 4th 5002 Elisabeth Snyder George Mason High School 3 2 4
C 5th 5156 Lilly Roman Mercer High School 1 3 3
C 6th 5121 Shelby Liebler North Mecklenburg High School 5 4 6
C 7th 5113 Ella Anderson Central Cambria 6 6 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Stacey Preston
J1 – Hired Eric Willis
J1 – Erin Mauffray
Z 1st 5190 Isaiah Holgerson Nixa High School 6 5 7
Z 2nd 5080 Ceceilia Voss Apple Valley High School 1 1 3
Z 3rd 5197 Mary margaret Clouse Huntington High School 7 4 5
Z 4th 5085 Arlene Ayuk Our Lady Of Good Counsel HS 5 2 1
Z 5th 5062 Farrah Culmer Democracy Prep Harlem Prep High 3 3 4
Z 6th 5145 Aadarsh Punnamaraju Shrewsbury High School 4 6 2
Z 7th 5110 Adeline Meinert Seton La Salle HS 2 7 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Stephanie Garrison
J1 – Donna Adams
J1 – Lori Singer
V 1st 5021 Emily Shor Strath Haven 3 5 4
V 2nd 5061 Rokyatou Diaby Democracy Prep Bronx Prep 4 4 1
V 3rd 5073 John Cervantes Chaminade 6 1 3
V 4th 5104 Sravya Kota Sun Prairie High School 1 3 5
V 5th 5185 Emily Rhoads Mount Mercy Academy 7 7 7
V 6th 5093 Carley Malm McPherson High School 5 2 6
V 7th 5038 Chloe Mintz Academy Of The Holy Names 2 6 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Anne Petersen
J1 – Sara Wagener
J1 – Hired Richard Behrendt
E 1st 5200 Olivia Wetzel Whitmer High School 7 2 1
E 2nd 5191 Garrett Silvey Republic High School 5 7 6
E 3rd 5017 Kaylin Nelson Miramar High School 3 6 4
E 4th 5137 Ayden Krohn Republic County High School 4 4 7
E 5th 5066 Arunav Dey Livingston 2 1 5
E 6th 5086 Abby Munro Our Lady Of Good Counsel HS 1 3 3
E 7th 5116 Joann Saloga Richland High School 6 5 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jessica Weetman
J1 – Scott Caron
J1 – Cara Heath
A 1st 5049 Brynn Nelsen Fontbonne Hall Academy 4 6 5
A 2nd 5078 Elsie Ho Syosset High School 7 7 3
A 3rd 5067 Jaina Jallow Livingston 1 1 2
A 4th 5148 Joseph Pooler York High School 5 2 4
A 5th 5060 Selma Zuaiter Convent of the Sacred Heart - NYC 6 4 6
A 6th 5124 Anna Sanders Chesterton HS 3 5 7
A 7th 5019 Luke Kawczynski La Salle College High School 2 3 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Don Fortner
J1 – Tara Manning
J1 – Bob Ickes
L 1st 5071 Kaitlyn Monahan Union Catholic 5 4 6
L 2nd 5129 Sydney Tai Cary Academy 4 3 2
L 3rd 5035 Trevor Schmitt-Ernst Wauwatosa East 7 6 3
L 4th 5041 James Julian Catholic Memorial School 1 2 1
L 5th 5118 Debeshi Kundu Ardrey Kell High School 3 1 5
L 6th 5157 Megan Staehling Madison Central High School 2 5 4
L 7th 5140 Claire Wohler Wamego High School 6 7 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Kathy Sill
J1 – Aisha Rose
J1 – Frank Cesare
P 1st 5176 Ainsley Corwin Jefferson City High School 7 7 5
P 2nd 5189 Arwa Abdelhakiem Kickapoo High School 5 4 6
P 3rd 5179 Sarah Foster Mount Markham 6 5 4
P 4th 5069 Daniel Zhang Ridge High School 4 1 2
P 5th 5169 Kamryn McKenzie Hunter High School 1 2 1
P 6th 5018 Alex Ocampo Bishop Shanahan HS 3 3 3
P 7th 5106 Lauren Broman Wrightstown High School 2 6 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Andrew Prescott
J1 – Stephen Pettis
J1 – Pushpa Balasubramanian
G 1st 5134 Shreya Nagunuri Granite Bay 3 2 6
G 2nd 5013 Karrington Lawson Holy Trinity Episcopal Academy 6 5 5
G 3rd 5147 Simon Podliska Creighton Prep High School 7 7 7
G 4th 5058 Una Fortier Marist High School 2 6 2
G 5th 5211 Srikar Kolluru BASIS Silicon Valley 5 3 4
G 6th 5196 Shannon Ruppert Our Lady of Mercy 4 4 3
G 7th 5098 Lauren Lucas Danville High School 1 1 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Allison Flanagan
J1 – Lalita Bhamidipati
J1 – Hired Kevin Hill
R 1st 5032 Daisy Kiekhofer Ronald Reagan College Prep 4 7 6
R 2nd 5212 Del Gonzales Comeaux High 1 1 2
R 3rd 5154 Senna Camp Meadville High School 5 4 5
R 4th 5115 Sydney Greene Penn Cambria High School 6 6 7
R 5th 5126 Robyn DeJoan Munster HS 3 5 1
R 6th 5163 Gabrielle Uson Christ Episcopal School 7 3 3
R 7th 5026 Grace Vavak Shawnee Mission South 2 2 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Mary Owens
J1 – Chris Petersen
J1 – Mike Stovern
X 1st 5143 Anushka Mukhopadhyay Shrewsbury High School 6 2 1
X 2nd 5012 Jane Huang Eastside High School 1 4 4
X 3rd 5132 Iralynne McBride Pinecrest HS 4 1 3
X 4th 5092 Caden Hardgrave McPherson High School 5 5 5
X 5th 5199 Erubiel Salinas Banquete 7 7 7
X 6th 5173 Olivia Morreale Academy of the Sacred Heart 3 6 6
X 7th 5150 Grace Irene Robbins Petal High School 2 3 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Ramona Stepina
J1 – Caitlin Handerhan
J1 – Shawn Aycock
T 1st 5125 Bianca Jimenez-Ortiz Concord 4 6 6
T 2nd 5213 Amiah Richardson Comeaux High 3 1 1
T 3rd 5029 Chase Campbell Sumner Academy 5 5 5
T 4th 5030 Amoolya Selvaraj Brookfield East 6 2 2
T 5th 5165 Izaac Delaughter Dutchtown High School 2 3 3
T 6th 5023 Addison Liu Unionville 1 4 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lora Hoffman
J1 – Navleen Kaur
J1 – Kim McKenzie
U 1st 5180 Sophia Pilo Walton Central School 6 6 7
U 2nd 5209 Monisha Murali BASIS Silicon Valley 5 4 1
U 3rd 5053 Emma Holmes DePaul College Prep 7 7 6
U 4th 5005 Bunmi Omisore Arundel High School 3 2 5
U 5th 5101 Maggie Qin Rowan County High School 2 1 3
U 6th 5028 JaKayla Brown Sumner Academy 4 5 2
U 7th 5123 Blythe Castille St. Thomas More Catholic High School 1 3 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Leneise Stackley
J1 – Edward Doran
J1 – Dave Winkler
Y 1st 5068 Ashin Varghese Randolph 2 2 3
Y 2nd 5036 Leslie Sanchez Academy Of The Holy Names 5 5 5
Y 3rd 5181 Kacandra Joy North Schuylkill 7 7 7
Y 4th 5082 Lauren Manna Chanhassen High School 1 3 1
Y 5th 5044 Abby Hynes Needham High School 3 1 2
Y 6th 5188 Kaijah Simmons Ruskin High School 4 4 4
Y 7th 5112 Patrick Joyce Upper St Clair HS 6 6 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Kelly Michale
J1 – Michael LoRusso
J1 – Toni Wentzel
D 1st 5009 Oluwaddunni Ojumu Western School of Technology and Environmental Science 4 7 6
D 2nd 5072 Lauren Brensel Suncoast HS 2 6 2
D 3rd 5055 Brynn Aaronson Evanston Township High School 1 3 1
D 4th 5170 Kyle Burns Danville Area HS 6 5 7
D 5th 5135 Kriti Vasudevan Granite Bay 5 2 3
D 6th 5206 Christina Arguello Immaculate Heart High School 7 4 5
D 7th 5014 Isabelle Daoust Lake Mary Preparatory School 3 1 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Saul Grullon
J1 – Sara Woznock
J1 – Hired Jared Schroeder
M 1st 5043 Lily Koplan Needham High School 6 4 4
M 2nd 5100 Nyasha Musoni Paul Laurence Dunbar High School 3 5 2
M 3rd 5149 Neeley Robertson Laurel Christian School 1 1 1
M 4th 5192 Aubrey Williams Cotter Schools 4 6 3
M 5th 5107 Sani Jones Bishop Canevin 7 7 7
M 6th 5175 Yasmine Branch Mercy High School 5 3 5
M 7th 5083 Tanvi Adige Rosemount High School 2 2 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Malcolm Minor
J1 – Patricia Kearney
J1 – Chris Stiles
I 1st 5182 Uswad Qureshi Phillipsburg H.S. 6 1 2
I 2nd 5108 Natasha Porwal North Allegheny Sr HS 7 7 7
I 3rd 5187 Braydon Tomasic Rockhurst High School 5 4 5
I 4th 5144 Reeya Kansra Shrewsbury High School 3 2 3
I 5th 5088 Anna Garcia-Truong Our Lady Of Good Counsel HS 4 5 6
I 6th 5039 Ellen Jannereth Carrollwood Day School 2 6 1
I 7th 5084 Ava Beumer Rosemount High School 1 3 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Kaila Fives
J1 – Bonnie Nicholson
J1 – Wanda Teddy
AB 1st 5202 Prishaa Rajesh Middleton 6 7 7
AB 2nd 5105 Charlotte Buchman Waupaca High School 1 1 2
AB 3rd 5051 Serena Ndjuissi Pawa St Joseph's HS 2 4 3
AB 4th 5120 Lillian McKeever North Mecklenburg High School 3 3 6
AB 5th 5095 Sabrina Wilson Wichita Collegiate School 4 2 1
AB 6th 5155 Sam Ellison Mercer High School 7 6 5
AB 7th 5138 Jaycie Stindt Republic County High School 5 5 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Alex Kalafatis
J1 – Ashwini Velchamy
J1 – Kay Neal
AC 1st 5167 Brandon Ly Bishop Sullivan Catholic High School 7 6 5
AC 2nd 5172 Cameron Bucher Shikellamy HS 1 4 4
AC 3rd 5006 Christian Garman Calvert Hall College High School 5 1 7
AC 4th 5152 Lucy Mellen Sacred Heart Catholic School 6 7 3
AC 5th 5015 Juliette Sadowski Lake Mary Preparatory School 4 3 1
AC 6th 5174 Abby Weingartz Austin Catholic High School 3 5 6
AC 7th 5142 Shakthi Annamalai Shrewsbury High School 2 2 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Hired Paula McClelland
J1 – Jake Wallack
J1 – Stephanie Butler
AE 1st 5099 Justin Witt Hazard High School 4 3 3
AE 2nd 5141 Katie Zachgo Wamego High School 5 4 5
AE 3rd 5114 Rebecca Slate North Star High School 6 6 6
AE 4th 5164 Alex Arnold Dutchtown High School 1 1 1
AE 5th 5007 Annie Zhang Loch Raven High School 3 5 4
AE 6th 5042 Ryan Horrigan Catholic Memorial School 2 2 2
AE 7th 5201 Veronica Westom Eau Claire North High School 7 7 7
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Evelyn Meinert
J1 – Charles Parker
J1 – Jessica Arguello
AA 1st 5146 Shriyaa Chittibabu Shrewsbury High School 2 6 6
AA 2nd 5022 Kriti Gupta Unionville 3 7 7
AA 3rd 5076 Lindsay Moran Sacred Heart Academy 4 2 3
AA 4th 5204 Lilly Tea DePaul Catholic High School 7 4 4
AA 5th 5102 Karly Scholz Madison West High School 5 5 2
AA 6th 5177 Max McCarthy Jefferson City High School 6 3 1
AA 7th 5070 Nikayla Karda-Marok Ridge High School 1 1 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jenny Brownson
J1 – Mohammed Uddin
J1 – Collin Postol
AD 1st 5054 Ashley Laster DePaul College Prep 6 6 6
AD 2nd 5011 Daniel Futrell Bishop Kenny 7 7 7
AD 3rd 5059 Moe Prather Canfield HS 1 1 1
AD 4th 5195 Lizzie Anania Our Lady of Mercy 5 4 5
AD 5th 5133 Easha Narayan Granite Bay 2 3 4
AD 6th 5210 Ishana Karkera BASIS Silicon Valley 3 5 2
AD 7th 5151 Brianna Nicholson Sacred Heart Catholic School 4 2 3