NSDA Middle School Speech Challenge

2020 — Online, US

Round 5 Results

Room Entry Judging Rank
Otsego Parker Camp (Parker Camp)
Poly Prep Nathan Nguyen (Nathan Nguyen)
Valley Prep Adrian Baek (Adrian Baek)
Holy Trinity Episcopal Soham Shah (Soham Shah)
Coral Academy Of Science Las Vegas Ryan Cortenbach (Ryan Cortenbach)
Cabot Jr. High South Ebony Robertson (Ebony Robertson)
Flintridge Prep Evan Guyer (Evan Guyer)
Oak Avenue Katelyn Ma (Katelyn Ma)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Luke Nolte (Luke Nolte)
Coral Academy Of Science Las Vegas Alex Hetley (Alex Hetey)
American Heritage Boca Delray Samantha De La Cruz (Samantha De La Cruz)
American Heritage Plantation Lila Cohen (Lila Cohen)
Poly Prep James Nicolaidis (James Nicolaidis)
T.H. Rogers Ishan Arora (Ishan Arora)
Otsego Allision Lee (Allision Lee)
American Heritage Plantation Sar Nandi (Sar Nandi)
Irma Rangel Young Women's Leadership Rosemary Torres (Rosemary Torres)
Alice Deal Nico Cloutier (Nico Cloutier)
Cabot Jr. High South Joelle Buckner (Joelle Buckner)
Arrowhead AShay White ()
Alfred B. Nobel Charter Alisha Hassanali (Alisha Hassanali)
American Heritage Boca Delray Arjun Marwah (Arjun Marwah)
Revere Kofi Naumah (Kofi Naumah)
Arrowhead Kayleeann Milborn (Kayleeann Milborn)
Bob Lanier Zoya Arain (Zoya Arain)
Coral Academy Of Science Las Vegas Cevan Louie (Cevan Louie)
Highland Oaks Christopher Chu (Christopher Chu)
Bak Arts Arik Karim (Arik Karim)
Princeton Academy Of The Sacred Heart William Hu (William Hu)
Arcadia Foothills Gordon Ruan (Gordon Ruan)
American Heritage Boca Delray Jordan Melamed (Jordan Melamed)
Otsego Samuel Head (Samuel Head)
Poly Prep Margaret Callahan (Margaret Callahan)
Alice Deal Max Washington (Max Washington)
Bak Arts Cyrus Khorassani (Cyrus Khorassani)
Gateway Zab Kessinger (Zab Kessinger)
American Heritage Boca Delray Skyler Burrus (Skyler Burrus)
Almaden Country Day Maddie White (Maddie White)
Coral Academy Of Science Las Vegas Kashmala Hallman (Kashmala Hallman)
Poly Prep Zoe Panzo (Zoe Panzo)
Cabot Jr. High South Ethan Schneider (Ethan Schneider)
T.H. Rogers Naina Pai (Naina Pai)
Arrowhead Skylar Dyerson Fritchman ()
Bowling Green Ansh Chhabra (Ansh Chhabra)
Holy Trinity Episcopal Reha Patel (Reha Patel)
Columbus Tustin Parin Ladva (Parin Ladva)
Poly Prep Alexander Basham (Alexander Basham)
Harker Helen Gu (Helen Gu)
T.H. Rogers Harshith Arja (Harshith Arja)
Almaden Country Day Ivan Vikingstad (Ivan Vikingstad)
Colegio Ricaurte Gonzalo CorsoRodriguez ()
Cottonwood Classical Prep Grace Wei (Grace Wei)
SA Harlem North Central Ansoumane Camara (Ansoumane Camara)
Revere Rohan Dasanoor (Rohan Dasanoor)
Falcon Cove Sankalp Singh (Sankalp Singh)
Revere Anish Chandran (Anish Chandran)
Holy Trinity Episcopal Ved Chary (Ved Chary)
T.H. Rogers Bela Jotwani (Bela Jotwani)
Poly Prep Mitchell Falikman (Mitchell Falikman)
Oak Avenue Shirley Wu (Shirley Wu)
Cabot Junior High North Isabella Parker (Isabella Parker)
Coral Academy Of Science Las Vegas Theo Perez (Theo Perez)
Falcon Cove Siddarth Rama (Siddarth Rama)
Jeffrey Trail Dea Gupta (Dea Gupta)
Cottonwood Classical Prep Darian Kapelianis-Donado ()
Chadwick School - Anish Chowdhury (Anish Chowdhury)
T.H. Rogers Olutobi Adeyeri (Olutobi Adeyeri)
Valley City Abigail Redfearn (Abigail Redfearn)
Revere Neal Pannala (Neal Pannala)
Gaspar de Portola Hriday Meka (Hriday Meka)
Revere Saumy Mahajan (Saumy Mahajan)
T.H. Rogers Rahul Sanklecha (Rahul Sanklecha)
American Heritage Plantation Emma Delgado (Emma Delgado)
Coral Academy Of Science Las Vegas Robert Drews (Robert Drews)
Chapin Saeed Tamboli (Saeed Tamboli)
Bak Arts Maya Gary (Maya Gary)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Sean Winston Luo ()
Harker Jason Monaghan (Jason Monaghan)
American Heritage Boca Delray Matthew Knigin (Matthew Knigin)
Ernest Lawrence Harshal Shah (Harshal Shah)
Westpine Sara Padron (Sara Padron)
Albright Khanh Dang (Khanh Dang)
Bob Lanier Andy Shen (Andy Shen)
Madison Noah Clapper (Noah Clapper)
Ernest Lawrence Renisha Patel (Renisha Patel)
First Avenue Michelle Fan (Michelle Fan)
American Heritage Boca Delray Christina Beattie (Christina Beattie)
Joseph Welty Christopher Rhodes (Christopher Rhodes)
Poly Prep Lucas Powers Wojtowicz (Lucas Powers Wojtowicz)
Holy Trinity Episcopal Sophia Weiner (Sophia Weiner)
Flintridge Prep Hannah Pitney (Hannah Pitney)
Joseph Welty Deidre Cannon (Deidre Cannon)
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences Makayla Hardwich (Makayla Hardwich)
Cope Ryan Rhee (Ryan Rhee)
Ernest Lawrence Elizabeth Vassantachart (Elizabeth Vassantachart)
Holy Trinity Episcopal Brooke Ramnath (Brooke Ramnath)
Bowling Green Joshua Martin (Joshua Martin)
San Jose Aspen Chung (Aspen Chung)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Steven Chen (Steven Chen)
American Heritage Plantation Jake Zeng (Jake Zeng)
Albright Sarah Abi Saab (Sarah Abi Saab)
Medea Creek Lincoln Reyes (Lincoln Reyes)
Alice Deal Ari Priniotakis (Ari Priniotakis)
American Heritage Boca Delray Aidan Smith (Aidan Smith)
Cabot Junior High North Lydia Veazey (Lydia Veazey)
Joseph Welty Dierdra Fish (Dierdra Fish)
Poly Prep Ava Barbiere (Ava Barbiere)
Columbus Tustin Adriel Tamraz (Adriel Tamraz)
Falcon Cove Romir Mohan (Romir Mohan)
Gateway Michael Varwig II (Michael Varwig II)
Moore Isaiah Sohn (Isaiah Sohn)
Coral Academy Of Science Las Vegas Ezzah Tariq (Ezzah Tariq)
T.H. Rogers Saanvi Sadana (Saanvi Sadana)
Poly Prep Eric Barbiere (Eric Barbiere)
San Jose Kahan Kanuga (Kahan Kanuga)