NSDA Middle School Speech Challenge

2020 — Online, US

Round 4 Results

Room Entry Judging Rank
Flintridge Prep Evan Guyer (Evan Guyer)
Albright Sarah Abi Saab (Sarah Abi Saab)
Harker Jason Monaghan (Jason Monaghan)
Revere Neal Pannala (Neal Pannala)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Luke Nolte (Luke Nolte)
American Heritage Plantation Emma Delgado (Emma Delgado)
Chapin Saeed Tamboli (Saeed Tamboli)
Poly Prep Eric Barbiere (Eric Barbiere)
American Heritage Boca Delray Jordan Melamed (Jordan Melamed)
Falcon Cove Siddarth Rama (Siddarth Rama)
Arrowhead Skylar Dyerson Fritchman ()
Ernest Lawrence Elizabeth Vassantachart (Elizabeth Vassantachart)
Joseph Welty Deidre Cannon (Deidre Cannon)
Bak Arts Maya Gary (Maya Gary)
Columbus Tustin Adriel Tamraz (Adriel Tamraz)
Poly Prep Alexander Basham (Alexander Basham)
T.H. Rogers Harshith Arja (Harshith Arja)
Almaden Country Day Maddie White (Maddie White)
Holy Trinity Episcopal Soham Shah (Soham Shah)
Gateway Michael Varwig II (Michael Varwig II)
Cottonwood Classical Prep Grace Wei (Grace Wei)
Jeffrey Trail Dea Gupta (Dea Gupta)
T.H. Rogers Saanvi Sadana (Saanvi Sadana)
Poly Prep Zoe Panzo (Zoe Panzo)
Alice Deal Ari Priniotakis (Ari Priniotakis)
Coral Academy Of Science Las Vegas Ryan Cortenbach (Ryan Cortenbach)
American Heritage Plantation Jake Zeng (Jake Zeng)
Falcon Cove Sankalp Singh (Sankalp Singh)
Revere Anish Chandran (Anish Chandran)
Cope Ryan Rhee (Ryan Rhee)
Cabot Jr. High South Joelle Buckner (Joelle Buckner)
Bob Lanier Zoya Arain (Zoya Arain)
Madison Noah Clapper (Noah Clapper)
Coral Academy Of Science Las Vegas Kashmala Hallman (Kashmala Hallman)
Albright Khanh Dang (Khanh Dang)
Poly Prep Margaret Callahan (Margaret Callahan)
Alfred B. Nobel Charter Alisha Hassanali (Alisha Hassanali)
First Avenue Michelle Fan (Michelle Fan)
Revere Rohan Dasanoor (Rohan Dasanoor)
American Heritage Boca Delray Aidan Smith (Aidan Smith)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Steven Chen (Steven Chen)
Joseph Welty Christopher Rhodes (Christopher Rhodes)
Coral Academy Of Science Las Vegas Cevan Louie (Cevan Louie)
Bowling Green Joshua Martin (Joshua Martin)
American Heritage Boca Delray Matthew Knigin (Matthew Knigin)
T.H. Rogers Bela Jotwani (Bela Jotwani)
Alice Deal Nico Cloutier (Nico Cloutier)
Oak Avenue Katelyn Ma (Katelyn Ma)
Poly Prep Mitchell Falikman (Mitchell Falikman)
Cabot Jr. High South Ebony Robertson (Ebony Robertson)
American Heritage Plantation Sar Nandi (Sar Nandi)
Almaden Country Day Ivan Vikingstad (Ivan Vikingstad)
Bak Arts Cyrus Khorassani (Cyrus Khorassani)
Moore Isaiah Sohn (Isaiah Sohn)
T.H. Rogers Rahul Sanklecha (Rahul Sanklecha)
Bob Lanier Andy Shen (Andy Shen)
Revere Saumy Mahajan (Saumy Mahajan)
Ernest Lawrence Harshal Shah (Harshal Shah)
Poly Prep Ava Barbiere (Ava Barbiere)
Holy Trinity Episcopal Sophia Weiner (Sophia Weiner)
Arrowhead Kayleeann Milborn (Kayleeann Milborn)
American Heritage Boca Delray Samantha De La Cruz (Samantha De La Cruz)
T.H. Rogers Ishan Arora (Ishan Arora)
Alice Deal Max Washington (Max Washington)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Sean Winston Luo ()
Poly Prep Nathan Nguyen (Nathan Nguyen)
Ernest Lawrence Renisha Patel (Renisha Patel)
Joseph Welty Dierdra Fish (Dierdra Fish)
Holy Trinity Episcopal Ved Chary (Ved Chary)
Highland Oaks Christopher Chu (Christopher Chu)
Coral Academy Of Science Las Vegas Ezzah Tariq (Ezzah Tariq)
T.H. Rogers Naina Pai (Naina Pai)
Westpine Sara Padron (Sara Padron)
Chadwick School - Anish Chowdhury (Anish Chowdhury)
Cabot Junior High North Lydia Veazey (Lydia Veazey)
Bak Arts Arik Karim (Arik Karim)
Valley City Abigail Redfearn (Abigail Redfearn)
Bowling Green Ansh Chhabra (Ansh Chhabra)
Falcon Cove Romir Mohan (Romir Mohan)
Princeton Academy Of The Sacred Heart William Hu (William Hu)
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences Makayla Hardwich (Makayla Hardwich)
San Jose Aspen Chung (Aspen Chung)
Arrowhead AShay White ()
Holy Trinity Episcopal Reha Patel (Reha Patel)
Gaspar de Portola Hriday Meka (Hriday Meka)
American Heritage Boca Delray Christina Beattie (Christina Beattie)
Revere Kofi Naumah (Kofi Naumah)
Cabot Junior High North Isabella Parker (Isabella Parker)
Holy Trinity Episcopal Brooke Ramnath (Brooke Ramnath)
Coral Academy Of Science Las Vegas Alex Hetley (Alex Hetey)
Cottonwood Classical Prep Darian Kapelianis-Donado ()
Arcadia Foothills Gordon Ruan (Gordon Ruan)
Valley Prep Adrian Baek (Adrian Baek)
Gateway Zab Kessinger (Zab Kessinger)
Poly Prep James Nicolaidis (James Nicolaidis)
Flintridge Prep Hannah Pitney (Hannah Pitney)
Medea Creek Lincoln Reyes (Lincoln Reyes)
Colegio Ricaurte Gonzalo CorsoRodriguez ()
Otsego Allision Lee (Allision Lee)
Coral Academy Of Science Las Vegas Robert Drews (Robert Drews)
American Heritage Boca Delray Skyler Burrus (Skyler Burrus)
San Jose Kahan Kanuga (Kahan Kanuga)
Otsego Parker Camp (Parker Camp)
Coral Academy Of Science Las Vegas Theo Perez (Theo Perez)
Columbus Tustin Parin Ladva (Parin Ladva)
American Heritage Plantation Lila Cohen (Lila Cohen)
Irma Rangel Young Women's Leadership Rosemary Torres (Rosemary Torres)
Poly Prep Lucas Powers Wojtowicz (Lucas Powers Wojtowicz)
SA Harlem North Central Ansoumane Camara (Ansoumane Camara)
Otsego Samuel Head (Samuel Head)
Cabot Jr. High South Ethan Schneider (Ethan Schneider)
Harker Helen Gu (Helen Gu)
American Heritage Boca Delray Arjun Marwah (Arjun Marwah)
T.H. Rogers Olutobi Adeyeri (Olutobi Adeyeri)
Oak Avenue Shirley Wu (Shirley Wu)