NSDA Middle School Speech Challenge

2020 — Online, US

Round 3 Results

Room Entry Judging Rank
Almaden Country Day Maddie White (Maddie White)
Moore Isaiah Sohn (Isaiah Sohn)
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences Makayla Hardwich (Makayla Hardwich)
Revere Rohan Dasanoor (Rohan Dasanoor)
Coral Academy Of Science Las Vegas Theo Perez (Theo Perez)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Sean Winston Luo ()
American Heritage Boca Delray Arjun Marwah (Arjun Marwah)
Albright Sarah Abi Saab (Sarah Abi Saab)
Ernest Lawrence Renisha Patel (Renisha Patel)
Revere Kofi Naumah (Kofi Naumah)
American Heritage Boca Delray Samantha De La Cruz (Samantha De La Cruz)
Valley City Abigail Redfearn (Abigail Redfearn)
Valley Prep Adrian Baek (Adrian Baek)
Coral Academy Of Science Las Vegas Kashmala Hallman (Kashmala Hallman)
Joseph Welty Deidre Cannon (Deidre Cannon)
T.H. Rogers Harshith Arja (Harshith Arja)
Gaspar de Portola Hriday Meka (Hriday Meka)
Falcon Cove Romir Mohan (Romir Mohan)
Arcadia Foothills Gordon Ruan (Gordon Ruan)
American Heritage Plantation Sar Nandi (Sar Nandi)
Coral Academy Of Science Las Vegas Ryan Cortenbach (Ryan Cortenbach)
Arrowhead Kayleeann Milborn (Kayleeann Milborn)
Albright Khanh Dang (Khanh Dang)
Cope Ryan Rhee (Ryan Rhee)
Falcon Cove Siddarth Rama (Siddarth Rama)
Columbus Tustin Parin Ladva (Parin Ladva)
Otsego Allision Lee (Allision Lee)
T.H. Rogers Rahul Sanklecha (Rahul Sanklecha)
Cabot Junior High North Lydia Veazey (Lydia Veazey)
Madison Noah Clapper (Noah Clapper)
Alfred B. Nobel Charter Alisha Hassanali (Alisha Hassanali)
Poly Prep James Nicolaidis (James Nicolaidis)
Otsego Parker Camp (Parker Camp)
Holy Trinity Episcopal Reha Patel (Reha Patel)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Steven Chen (Steven Chen)
Poly Prep Mitchell Falikman (Mitchell Falikman)
San Jose Kahan Kanuga (Kahan Kanuga)
American Heritage Boca Delray Christina Beattie (Christina Beattie)
Chadwick School - Anish Chowdhury (Anish Chowdhury)
Bob Lanier Zoya Arain (Zoya Arain)
Cottonwood Classical Prep Grace Wei (Grace Wei)
Cabot Junior High North Isabella Parker (Isabella Parker)
Oak Avenue Katelyn Ma (Katelyn Ma)
Holy Trinity Episcopal Soham Shah (Soham Shah)
Otsego Samuel Head (Samuel Head)
T.H. Rogers Naina Pai (Naina Pai)
Chapin Saeed Tamboli (Saeed Tamboli)
Joseph Welty Dierdra Fish (Dierdra Fish)
Cabot Jr. High South Ethan Schneider (Ethan Schneider)
Bak Arts Maya Gary (Maya Gary)
Poly Prep Margaret Callahan (Margaret Callahan)
American Heritage Plantation Lila Cohen (Lila Cohen)
Bowling Green Joshua Martin (Joshua Martin)
Ernest Lawrence Harshal Shah (Harshal Shah)
Gateway Michael Varwig II (Michael Varwig II)
Poly Prep Ava Barbiere (Ava Barbiere)
Holy Trinity Episcopal Brooke Ramnath (Brooke Ramnath)
Flintridge Prep Evan Guyer (Evan Guyer)
Coral Academy Of Science Las Vegas Robert Drews (Robert Drews)
Jeffrey Trail Dea Gupta (Dea Gupta)
Bowling Green Ansh Chhabra (Ansh Chhabra)
Revere Neal Pannala (Neal Pannala)
Colegio Ricaurte Gonzalo CorsoRodriguez ()
Oak Avenue Shirley Wu (Shirley Wu)
Alice Deal Nico Cloutier (Nico Cloutier)
Poly Prep Nathan Nguyen (Nathan Nguyen)
Coral Academy Of Science Las Vegas Alex Hetley (Alex Hetey)
Holy Trinity Episcopal Sophia Weiner (Sophia Weiner)
American Heritage Boca Delray Skyler Burrus (Skyler Burrus)
Arrowhead Skylar Dyerson Fritchman ()
Alice Deal Ari Priniotakis (Ari Priniotakis)
Harker Jason Monaghan (Jason Monaghan)
SA Harlem North Central Ansoumane Camara (Ansoumane Camara)
Coral Academy Of Science Las Vegas Cevan Louie (Cevan Louie)
Cottonwood Classical Prep Darian Kapelianis-Donado ()
Irma Rangel Young Women's Leadership Rosemary Torres (Rosemary Torres)
American Heritage Plantation Jake Zeng (Jake Zeng)
Revere Saumy Mahajan (Saumy Mahajan)
American Heritage Boca Delray Jordan Melamed (Jordan Melamed)
Almaden Country Day Ivan Vikingstad (Ivan Vikingstad)
First Avenue Michelle Fan (Michelle Fan)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Luke Nolte (Luke Nolte)
Princeton Academy Of The Sacred Heart William Hu (William Hu)
Poly Prep Lucas Powers Wojtowicz (Lucas Powers Wojtowicz)
Bob Lanier Andy Shen (Andy Shen)
Medea Creek Lincoln Reyes (Lincoln Reyes)
American Heritage Plantation Emma Delgado (Emma Delgado)
Westpine Sara Padron (Sara Padron)
Revere Anish Chandran (Anish Chandran)
American Heritage Boca Delray Matthew Knigin (Matthew Knigin)
Bak Arts Arik Karim (Arik Karim)
Poly Prep Zoe Panzo (Zoe Panzo)
T.H. Rogers Ishan Arora (Ishan Arora)
Cabot Jr. High South Ebony Robertson (Ebony Robertson)
Harker Helen Gu (Helen Gu)
American Heritage Boca Delray Aidan Smith (Aidan Smith)
Ernest Lawrence Elizabeth Vassantachart (Elizabeth Vassantachart)
Joseph Welty Christopher Rhodes (Christopher Rhodes)
T.H. Rogers Saanvi Sadana (Saanvi Sadana)
Cabot Jr. High South Joelle Buckner (Joelle Buckner)
Bak Arts Cyrus Khorassani (Cyrus Khorassani)
Poly Prep Alexander Basham (Alexander Basham)
Alice Deal Max Washington (Max Washington)
T.H. Rogers Bela Jotwani (Bela Jotwani)
Gateway Zab Kessinger (Zab Kessinger)
Arrowhead AShay White ()
Coral Academy Of Science Las Vegas Ezzah Tariq (Ezzah Tariq)
Falcon Cove Sankalp Singh (Sankalp Singh)
Flintridge Prep Hannah Pitney (Hannah Pitney)
Holy Trinity Episcopal Ved Chary (Ved Chary)
San Jose Aspen Chung (Aspen Chung)
Columbus Tustin Adriel Tamraz (Adriel Tamraz)
T.H. Rogers Olutobi Adeyeri (Olutobi Adeyeri)
Highland Oaks Christopher Chu (Christopher Chu)
Poly Prep Eric Barbiere (Eric Barbiere)