NSDA Middle School Speech Challenge

2020 — Online, US

Round 2 Results

Room Entry Judging Rank
Alice Deal Ari Priniotakis (Ari Priniotakis)
T.H. Rogers Harshith Arja (Harshith Arja)
Cabot Junior High North Isabella Parker (Isabella Parker)
Arrowhead Kayleeann Milborn (Kayleeann Milborn)
Ernest Lawrence Elizabeth Vassantachart (Elizabeth Vassantachart)
American Heritage Boca Delray Matthew Knigin (Matthew Knigin)
Coral Academy Of Science Las Vegas Robert Drews (Robert Drews)
American Heritage Plantation Emma Delgado (Emma Delgado)
Joseph Welty Dierdra Fish (Dierdra Fish)
Almaden Country Day Maddie White (Maddie White)
Valley City Abigail Redfearn (Abigail Redfearn)
Irma Rangel Young Women's Leadership Rosemary Torres (Rosemary Torres)
Arrowhead Skylar Dyerson Fritchman ()
Highland Oaks Christopher Chu (Christopher Chu)
Poly Prep Zoe Panzo (Zoe Panzo)
Albright Sarah Abi Saab (Sarah Abi Saab)
American Heritage Boca Delray Aidan Smith (Aidan Smith)
Gaspar de Portola Hriday Meka (Hriday Meka)
Madison Noah Clapper (Noah Clapper)
T.H. Rogers Olutobi Adeyeri (Olutobi Adeyeri)
Falcon Cove Sankalp Singh (Sankalp Singh)
Princeton Academy Of The Sacred Heart William Hu (William Hu)
Ernest Lawrence Renisha Patel (Renisha Patel)
Poly Prep Mitchell Falikman (Mitchell Falikman)
Revere Saumy Mahajan (Saumy Mahajan)
Alice Deal Nico Cloutier (Nico Cloutier)
First Avenue Michelle Fan (Michelle Fan)
Bowling Green Joshua Martin (Joshua Martin)
T.H. Rogers Rahul Sanklecha (Rahul Sanklecha)
Holy Trinity Episcopal Ved Chary (Ved Chary)
San Jose Kahan Kanuga (Kahan Kanuga)
Gateway Zab Kessinger (Zab Kessinger)
Coral Academy Of Science Las Vegas Ryan Cortenbach (Ryan Cortenbach)
Bak Arts Maya Gary (Maya Gary)
American Heritage Boca Delray Arjun Marwah (Arjun Marwah)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Steven Chen (Steven Chen)
Alice Deal Max Washington (Max Washington)
Joseph Welty Deidre Cannon (Deidre Cannon)
Poly Prep Ava Barbiere (Ava Barbiere)
Harker Jason Monaghan (Jason Monaghan)
Chadwick School - Anish Chowdhury (Anish Chowdhury)
Coral Academy Of Science Las Vegas Kashmala Hallman (Kashmala Hallman)
American Heritage Plantation Lila Cohen (Lila Cohen)
T.H. Rogers Bela Jotwani (Bela Jotwani)
Holy Trinity Episcopal Brooke Ramnath (Brooke Ramnath)
Medea Creek Lincoln Reyes (Lincoln Reyes)
Otsego Allision Lee (Allision Lee)
Holy Trinity Episcopal Reha Patel (Reha Patel)
Cabot Jr. High South Ebony Robertson (Ebony Robertson)
Oak Avenue Katelyn Ma (Katelyn Ma)
Columbus Tustin Adriel Tamraz (Adriel Tamraz)
SA Harlem North Central Ansoumane Camara (Ansoumane Camara)
T.H. Rogers Saanvi Sadana (Saanvi Sadana)
Cabot Jr. High South Joelle Buckner (Joelle Buckner)
T.H. Rogers Naina Pai (Naina Pai)
Otsego Parker Camp (Parker Camp)
Jeffrey Trail Dea Gupta (Dea Gupta)
Arcadia Foothills Gordon Ruan (Gordon Ruan)
American Heritage Boca Delray Samantha De La Cruz (Samantha De La Cruz)
American Heritage Plantation Sar Nandi (Sar Nandi)
Oak Avenue Shirley Wu (Shirley Wu)
Cabot Junior High North Lydia Veazey (Lydia Veazey)
American Heritage Boca Delray Skyler Burrus (Skyler Burrus)
Revere Kofi Naumah (Kofi Naumah)
T.H. Rogers Ishan Arora (Ishan Arora)
San Jose Aspen Chung (Aspen Chung)
Almaden Country Day Ivan Vikingstad (Ivan Vikingstad)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Sean Winston Luo ()
Revere Neal Pannala (Neal Pannala)
Bob Lanier Andy Shen (Andy Shen)
Poly Prep Margaret Callahan (Margaret Callahan)
Cope Ryan Rhee (Ryan Rhee)
Falcon Cove Romir Mohan (Romir Mohan)
Poly Prep Alexander Basham (Alexander Basham)
Revere Rohan Dasanoor (Rohan Dasanoor)
Bak Arts Arik Karim (Arik Karim)
Cabot Jr. High South Ethan Schneider (Ethan Schneider)
Coral Academy Of Science Las Vegas Alex Hetley (Alex Hetey)
Flintridge Prep Hannah Pitney (Hannah Pitney)
Falcon Cove Siddarth Rama (Siddarth Rama)
Harker Helen Gu (Helen Gu)
Albright Khanh Dang (Khanh Dang)
Flintridge Prep Evan Guyer (Evan Guyer)
Poly Prep Lucas Powers Wojtowicz (Lucas Powers Wojtowicz)
American Heritage Boca Delray Jordan Melamed (Jordan Melamed)
Joseph Welty Christopher Rhodes (Christopher Rhodes)
Colegio Ricaurte Gonzalo CorsoRodriguez ()
Holy Trinity Episcopal Soham Shah (Soham Shah)
Columbus Tustin Parin Ladva (Parin Ladva)
Cottonwood Classical Prep Grace Wei (Grace Wei)
Poly Prep James Nicolaidis (James Nicolaidis)
Moore Isaiah Sohn (Isaiah Sohn)
Arrowhead AShay White ()
Coral Academy Of Science Las Vegas Cevan Louie (Cevan Louie)
Westpine Sara Padron (Sara Padron)
Holy Trinity Episcopal Sophia Weiner (Sophia Weiner)
Chapin Saeed Tamboli (Saeed Tamboli)
Coral Academy Of Science Las Vegas Theo Perez (Theo Perez)
Bob Lanier Zoya Arain (Zoya Arain)
Gateway Michael Varwig II (Michael Varwig II)
Valley Prep Adrian Baek (Adrian Baek)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Luke Nolte (Luke Nolte)
American Heritage Boca Delray Christina Beattie (Christina Beattie)
Revere Anish Chandran (Anish Chandran)
Ernest Lawrence Harshal Shah (Harshal Shah)
Poly Prep Eric Barbiere (Eric Barbiere)
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences Makayla Hardwich (Makayla Hardwich)
Bak Arts Cyrus Khorassani (Cyrus Khorassani)
American Heritage Plantation Jake Zeng (Jake Zeng)
Cottonwood Classical Prep Darian Kapelianis-Donado ()
Poly Prep Nathan Nguyen (Nathan Nguyen)
Bowling Green Ansh Chhabra (Ansh Chhabra)
Alfred B. Nobel Charter Alisha Hassanali (Alisha Hassanali)
Otsego Samuel Head (Samuel Head)
Coral Academy Of Science Las Vegas Ezzah Tariq (Ezzah Tariq)