NSDA Middle School Speech Challenge

2020 — Online, US

Round 1 Results

Room Entry Judging Rank
Harker Jason Monaghan (Jason Monaghan)
Joseph Welty Christopher Rhodes (Christopher Rhodes)
Poly Prep James Nicolaidis (James Nicolaidis)
San Jose Kahan Kanuga (Kahan Kanuga)
T.H. Rogers Olutobi Adeyeri (Olutobi Adeyeri)
American Heritage Plantation Sar Nandi (Sar Nandi)
American Heritage Boca Delray Samantha De La Cruz (Samantha De La Cruz)
SA Harlem North Central Ansoumane Camara (Ansoumane Camara)
Gaspar de Portola Hriday Meka (Hriday Meka)
Ernest Lawrence Elizabeth Vassantachart (Elizabeth Vassantachart)
Bak Arts Arik Karim (Arik Karim)
Albright Khanh Dang (Khanh Dang)
San Jose Aspen Chung (Aspen Chung)
Bob Lanier Zoya Arain (Zoya Arain)
Poly Prep Lucas Powers Wojtowicz (Lucas Powers Wojtowicz)
Otsego Allision Lee (Allision Lee)
American Heritage Boca Delray Aidan Smith (Aidan Smith)
Alice Deal Max Washington (Max Washington)
Almaden Country Day Maddie White (Maddie White)
Coral Academy Of Science Las Vegas Cevan Louie (Cevan Louie)
Cope Ryan Rhee (Ryan Rhee)
Westpine Sara Padron (Sara Padron)
Gateway Zab Kessinger (Zab Kessinger)
American Heritage Plantation Jake Zeng (Jake Zeng)
T.H. Rogers Harshith Arja (Harshith Arja)
Ernest Lawrence Renisha Patel (Renisha Patel)
Bak Arts Cyrus Khorassani (Cyrus Khorassani)
Poly Prep Margaret Callahan (Margaret Callahan)
Harker Helen Gu (Helen Gu)
Otsego Parker Camp (Parker Camp)
Falcon Cove Sankalp Singh (Sankalp Singh)
Albright Sarah Abi Saab (Sarah Abi Saab)
Chadwick School - Anish Chowdhury (Anish Chowdhury)
Ernest Lawrence Harshal Shah (Harshal Shah)
Gateway Michael Varwig II (Michael Varwig II)
Coral Academy Of Science Las Vegas Ryan Cortenbach (Ryan Cortenbach)
American Heritage Plantation Emma Delgado (Emma Delgado)
Cottonwood Classical Prep Darian Kapelianis-Donado ()
T.H. Rogers Bela Jotwani (Bela Jotwani)
Highland Oaks Christopher Chu (Christopher Chu)
Revere Anish Chandran (Anish Chandran)
Coral Academy Of Science Las Vegas Alex Hetley (Alex Hetey)
Poly Prep Ava Barbiere (Ava Barbiere)
Chapin Saeed Tamboli (Saeed Tamboli)
American Heritage Boca Delray Skyler Burrus (Skyler Burrus)
Almaden Country Day Ivan Vikingstad (Ivan Vikingstad)
Bowling Green Joshua Martin (Joshua Martin)
Flintridge Prep Hannah Pitney (Hannah Pitney)
Columbus Tustin Adriel Tamraz (Adriel Tamraz)
Coral Academy Of Science Las Vegas Theo Perez (Theo Perez)
Revere Saumy Mahajan (Saumy Mahajan)
Poly Prep Nathan Nguyen (Nathan Nguyen)
Holy Trinity Episcopal Brooke Ramnath (Brooke Ramnath)
Falcon Cove Romir Mohan (Romir Mohan)
Madison Noah Clapper (Noah Clapper)
Arrowhead AShay White ()
Cabot Jr. High South Ebony Robertson (Ebony Robertson)
Oak Avenue Shirley Wu (Shirley Wu)
T.H. Rogers Naina Pai (Naina Pai)
Alice Deal Ari Priniotakis (Ari Priniotakis)
Otsego Samuel Head (Samuel Head)
T.H. Rogers Ishan Arora (Ishan Arora)
Moore Isaiah Sohn (Isaiah Sohn)
Holy Trinity Episcopal Reha Patel (Reha Patel)
Arrowhead Kayleeann Milborn (Kayleeann Milborn)
Bak Arts Maya Gary (Maya Gary)
Cabot Jr. High South Joelle Buckner (Joelle Buckner)
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences Makayla Hardwich (Makayla Hardwich)
American Heritage Boca Delray Jordan Melamed (Jordan Melamed)
Oak Avenue Katelyn Ma (Katelyn Ma)
Revere Kofi Naumah (Kofi Naumah)
Holy Trinity Episcopal Ved Chary (Ved Chary)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Steven Chen (Steven Chen)
Poly Prep Zoe Panzo (Zoe Panzo)
Medea Creek Lincoln Reyes (Lincoln Reyes)
Alice Deal Nico Cloutier (Nico Cloutier)
Joseph Welty Deidre Cannon (Deidre Cannon)
Princeton Academy Of The Sacred Heart Sean Winston Luo ()
Poly Prep Alexander Basham (Alexander Basham)
Valley City Abigail Redfearn (Abigail Redfearn)
American Heritage Boca Delray Christina Beattie (Christina Beattie)
T.H. Rogers Saanvi Sadana (Saanvi Sadana)
Coral Academy Of Science Las Vegas Robert Drews (Robert Drews)
Arrowhead Skylar Dyerson Fritchman ()
First Avenue Michelle Fan (Michelle Fan)
Cabot Junior High North Lydia Veazey (Lydia Veazey)
Holy Trinity Episcopal Soham Shah (Soham Shah)
American Heritage Plantation Lila Cohen (Lila Cohen)
Poly Prep Eric Barbiere (Eric Barbiere)
Alfred B. Nobel Charter Alisha Hassanali (Alisha Hassanali)
American Heritage Boca Delray Matthew Knigin (Matthew Knigin)
Columbus Tustin Parin Ladva (Parin Ladva)
Cabot Jr. High South Ethan Schneider (Ethan Schneider)
Revere Neal Pannala (Neal Pannala)
Princeton Academy Of The Sacred Heart William Hu (William Hu)
Coral Academy Of Science Las Vegas Ezzah Tariq (Ezzah Tariq)
Arcadia Foothills Gordon Ruan (Gordon Ruan)
Holy Trinity Episcopal Sophia Weiner (Sophia Weiner)
Irma Rangel Young Women's Leadership Rosemary Torres (Rosemary Torres)
Revere Rohan Dasanoor (Rohan Dasanoor)
Flintridge Prep Evan Guyer (Evan Guyer)
Falcon Cove Siddarth Rama (Siddarth Rama)
Valley Prep Adrian Baek (Adrian Baek)
Bowling Green Ansh Chhabra (Ansh Chhabra)
Cottonwood Classical Prep Grace Wei (Grace Wei)
T.H. Rogers Rahul Sanklecha (Rahul Sanklecha)
Cabot Junior High North Isabella Parker (Isabella Parker)
Coral Academy Of Science Las Vegas Kashmala Hallman (Kashmala Hallman)
Colegio Ricaurte Gonzalo CorsoRodriguez ()
Princeton Academy Of The Sacred Heart Luke Nolte (Luke Nolte)
Jeffrey Trail Dea Gupta (Dea Gupta)
American Heritage Boca Delray Arjun Marwah (Arjun Marwah)
Bob Lanier Andy Shen (Andy Shen)
Poly Prep Mitchell Falikman (Mitchell Falikman)
Joseph Welty Dierdra Fish (Dierdra Fish)