Longhorn Classic at the University of Texas

2019 — Austin, TX/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Anderson SF Westlake EA
Emil Shabanov
Neg
28.5
28.8
Pharr San Juan Alamo Southwest AC Cabot AS
Maggie Davis
Aff
28.1
28.0
Houston Memorial YB Westwood AZ
Miguel Harvey
Neg
28.7
29.1
Village RB Westlake AK
Samir Mohsin
Neg
28.4
28.9
Mt. Pleasant KH Plano West SW
Keri Stephens
Aff
29.4
29.3
Strake Jesuit ZD Melissa AG
Benjamin Wolf
Aff
29.2
29.1
Westwood SM Strake Jesuit KS
Samantha Healey
Aff
29.0
28.0
Round Rock JC PSJA Early IC
Vincent Liu
Aff
28.2
27.5
Woodlands JB Episcopal School Of Dallas FG
Will Coltzer
Neg
28.9
29.0
Plano West DJ McNeil WP
Miguel Harvey
Neg
28.8
28.3
Westlake AR Westwood AS
Caden Day
Aff
28.9
28.7
Hebron NS Vista Ridge KA
Clayton McClion
Aff
29.0
28.0
All Saints Episcopal GL Westlake FD
Vincent Liu
Neg
28.7
28.9
Episcopal School Of Dallas CB Austin SFA JH
Christopher Malhas
Neg
27.5
29.0
Barbers Hill DG Stratford JP
Carol Harried
Aff
28.0
29.0
Legacy SW Heights AV
Carol Harried
Neg
28.0
29.0
Harlingen South KN Dulles SZh
Will Coltzer
Neg
28.8
28.9
McNeil AR River Oaks Baptist BW
Bianca Rathwick
Aff
28.9
28.6
Dulles AJ Lake Travis SR
Austin Johnson
Aff
29.5
29.2
Legacy KW Grapevine FC
Allen Wu
Neg
26.0
26.1
Westlake MV Harlingen South ZD
Keri Stephens
Neg
28.0
28.5
Flower Mound IH Albuquerque NP
Angie Bravo
Aff
29.0
28.5
Kinkaid KG Lake Travis AO
Charles Li
Neg
28.4
28.6
Strake Jesuit JX Fusion KS
Elan Wilson
Aff
30.0
29.9
Houston Memorial SC Strake Jesuit BE
Truman Le
Neg
28.6
29.4
Anderson RJ McNeil SC
Grayson Constantine
Aff
28.7
28.5
Round Rock SV Legacy JE
Caden Day
Aff
28.7
28.5
Carnegie Vanguard AB Strake Jesuit AM
Tyler Gamble
Neg
29.9
30.0
Garland LY Vista Ridge RN
Sarah Manjee
Aff
30.0
29.9
Trinity Valley KK Dulles AS
Grayson Constantine
Neg
29.2
29.3
Woodlands AA Westwood SK
Samir Mohsin
Neg
28.7
28.9
Cabot DR Houston Memorial DX
Jonathan Lee
Neg
28.7
29.3
Princeton TE Heights AA
Cameron McConway
Neg
29.5
29.6
Strake Jesuit WH Westwood VN
Dominic Henderson
Aff
29.5
29.0
Princeton CA Heights LC
Bensen Achtsam
Neg
29.5
29.0
Strake Jesuit RC Lindale PP
Madi Gackenbach
Neg
28.0
29.0
Greenhill AZ Anderson AR
Cameron McConway
Aff
29.7
29.3
Westwood PM Lake Travis VM
Bianca Rathwick
Aff
28.6
28.5
Hebron PN Strake Jesuit NG
Shampurna Mitra
Neg
29.2
29.4
Austin SFA MP Barbers Hill LG
Oscar Cantu
Neg
29.0
26.0
Westwood DL Dulles AA
Isaac Chao
Aff
30.0
29.9
PSJA Early IR McNeil ARa
Hazel Cupo
Neg
27.0
27.5
Moore ES Albuquerque AK
Shampurna Mitra
Aff
29.3
29.0
Greenhill AA Dulles TY
Nikhil Ajjarapu
Aff
28.9
28.8
Westlake AL Round Rock HA
Hazel Cupo
Aff
29.0
28.5
Mt. Pleasant CR Hebron DK
Sarah Manjee
Neg
28.0
29.3
Cy-Fair YA Claudia Taylor AP
Angie Bravo
Aff
30.0
29.5
Tuloso Midway NL Strake Jesuit JS
Madi Gackenbach
Neg
28.0
29.0
Barbers Hill CR Winston Churchill GO
Xin Hu
Neg
25.0
30.0
Greenhill KD Westwood AR
Emil Shabanov
Aff
29.2
28.4
Katy Taylor AP Greenhill VG
Nikhil Ajjarapu
Aff
29.0
28.8
Langham Creek JC All Saints Episcopal SW
Brittany McCormick
Aff
28.0
27.5
BASIS San Antonio Shavano PK George Ranch NS
Jugal Amodwala
Aff
29.4
28.0
Langham Creek PM Melissa RA
Brittany McCormick
Neg
29.5
29.6
Anderson YA Plano East NG
Brian Lee
Neg
29.5
30.0
Strake Jesuit AA Kinkaid SM
Jonathan Lee
Neg
28.0
29.0
Dulles SZ Plano East WZ
Allen Wu
Aff
30.0
29.5
Lake Travis SS Strake Jesuit JG
Michael Kurian
Aff
30.0
29.7
Winston Churchill MR Mt. Pleasant RP
Elaine Fung
Neg
29.0
30.0
Sharyland MA Anderson MR
Elaine Fung
Neg
29.0
29.5
Episcopal School Of Dallas TQ Booker T. Washington SR
Jonathan Daugherty
Neg
28.0
29.5
Crossings Christian JH Hebron LC
Nathan Smith
Aff
28.0
27.9
Winston Churchill VP Vista Ridge NK
Bensen Achtsam
Neg
27.0
28.7
Anderson BC Westwood AL
Charles Li
Neg
29.1
29.0
Princeton IE Langham Creek LJ
Antonio Valdez
Aff
28.0
27.0
Strake Jesuit AMe Houston Memorial AQ
Patrick Fox
Neg
29.6
29.7
Episcopal School Of Dallas ZH Strake Jesuit DH
Tyler Gamble
Neg
29.9
30.0
Strake Jesuit DA Coppell RR
Brian Lee
Neg
27.5
29.5
Colleyville Heritage AB Westside SH
Jugal Amodwala
Aff
28.0
27.7
McNeil KK Westwood SS
Benjamin Wolf
Neg
28.5
29.2
Tuloso Midway JA Round Rock MJ
Isaac Chao
Neg
27.2
27.7
Dulles NJ John H Guyer CM
Chris Flowers
Aff
29.3
28.9
Village AI Strake Jesuit CR
Samantha Healey
Aff
29.0
28.0
Garland IR Strake Jesuit JP
Rodrigo Paramo
Aff
28.8
28.6
Woodlands LW Strake Jesuit DL
Truman Le
Neg
28.5
29.3
Stratford DS Winston Churchill GC Aff BYE Neg FFT
Dulles SP Plano East SH Aff BYE Neg BYE
28.0
28.6
Cabot TH Neg BYE