Longhorn Classic at the University of Texas

2019 — Austin, TX/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Legacy JE Winston Churchill VP
Allen Wu
Aff
26.0
25.0
Colleyville Heritage AB PSJA Early IC
Samir Mohsin
Aff
28.9
28.4
Barbers Hill LG Austin SFA JH
Bensen Achtsam
Neg
28.5
29.3
Anderson RJ Princeton IE
Sriman Gaddam
Aff
29.5
28.0
Episcopal School Of Dallas CB Plano East WZ
Emil Shabanov
Neg
27.9
28.8
Austin SFA MP Tuloso Midway NL
Sarah Manjee
Neg
28.3
28.9
Strake Jesuit AMe Dulles TY
Grayson Constantine
Aff
29.8
28.8
McNeil KK George Ranch NS
Tyler Gamble
Neg
29.9
30.0
Houston Memorial YB Lake Travis SR
Vincent Liu
Aff
29.2
28.4
Garland IR McNeil ARa
Vincent Liu
Aff
29.0
28.4
Tuloso Midway JA Dulles SP
Rohan Rereddy
Neg
29.0
30.0
Langham Creek JC Cabot DR
Alyssa Crosby
Neg
26.0
29.0
Crossings Christian JH Strake Jesuit RC
Dominic Henderson
Aff
29.6
28.2
Langham Creek LJ Anderson SF
Brittany McCormick
Neg
27.7
29.0
Village RB Woodlands LW
Isaac Chao
Neg
27.9
28.3
Mt. Pleasant KH Vista Ridge NK
Elaine Fung
Aff
29.0
28.0
Anderson BC Episcopal School Of Dallas FG
Michael Kurian
Aff
30.0
29.9
Episcopal School Of Dallas ZH Kinkaid SM
Grayson Constantine
Aff
29.3
29.0
Albuquerque AK Legacy KW
Hazel Cupo
Aff
28.0
27.9
Anderson MR Trinity Valley KK
Charles Li
Neg
28.7
29.3
Winston Churchill GO All Saints Episcopal GL
Bensen Achtsam
Neg
29.5
29.8
Mt. Pleasant RP Strake Jesuit DA
Samir Mohsin
Neg
28.4
28.5
Westwood VN Hebron LC
Maggie Davis
Aff
28.4
28.1
Strake Jesuit JS Melissa AG
Truman Le
Neg
28.7
28.8
Strake Jesuit DH Episcopal School Of Dallas TQ
Nathan Smith
Aff
29.0
28.9
Round Rock MJ Heights LC
Jugal Amodwala
Neg
28.0
28.7
Westwood AL Albuquerque NP
Nikhil Ajjarapu
Aff
28.7
28.6
Katy Taylor AP Booker T. Washington SR
Truman Le
Aff
29.1
28.0
Dulles AJ Heights AV
Caden Day
Aff
28.5
28.0
Claudia Taylor AP Westlake AR
Samantha Healey
Aff
28.5
28.0
Sharyland MA Westside SH
Elan Wilson
Neg
28.5
28.8
Houston Memorial AQ Strake Jesuit NG
Madi Gackenbach
Aff
29.6
28.5
Westwood DL Westlake MV
Elan Wilson
Aff
28.7
28.4
Westwood SM Stratford JP
Cameron McConway
Aff
29.5
29.0
Plano West SW Dulles AS
Caden Day
Neg
28.7
29.2
Strake Jesuit ZD Lake Travis SS
Lawson Hudson
Neg
29.5
29.6
Strake Jesuit BE Plano East NG
Isaac Chao
Aff
29.8
29.7
All Saints Episcopal SW Harlingen South KN
Samantha Healey
Neg
27.8
28.7
Hebron NS Strake Jesuit KS
Vandan Patel
Neg
28.1
28.6
Heights AA Winston Churchill MR
Shampurna Mitra
Aff
27.0
27.5
Village AI Plano West DJ
Chris Flowers
Aff
29.5
28.7
Stratford DS Woodlands AA
Rohan Rereddy
Neg
29.0
30.0
Melissa RA Strake Jesuit AA
Sarah Manjee
Neg
28.2
28.9
Barbers Hill CR Round Rock HA
Vandan Patel
Neg
26.5
27.5
Lake Travis VM Strake Jesuit JG
Lawson Hudson
Neg
28.8
28.9
Houston Memorial SC Strake Jesuit JP
Madi Gackenbach
Aff
28.3
29.2
Westlake AL Round Rock JC
Allen Wu
Aff
28.5
28.0
Westwood AZ Lindale PP
Dominic Henderson
Aff
29.6
28.9
Greenhill VG McNeil WP
Michael Kurian
Aff
30.0
29.6
Cy-Fair YA Winston Churchill GC
Chris Flowers
Aff
28.4
27.9
Greenhill AZ Houston Memorial DX
Christopher Malhas
Aff
29.0
28.5
Langham Creek PM Westlake AK
Miguel Harvey
Neg
27.6
28.0
Greenhill KD Lake Travis AO
Cameron McConway
Aff
29.5
29.0
Westwood SS BASIS San Antonio Shavano PK
Brian Lee
Neg
28.5
29.5
Moore ES Fusion KS
Antonio Valdez
Neg
30.0
29.9
Strake Jesuit AM Dulles SZ
Nathan Smith
Aff
28.5
28.0
Anderson AR Strake Jesuit DL
Patrick Fox
Aff
29.7
29.4
Coppell RR Westwood AR
Charles Li
Neg
29.0
28.9
McNeil SC Hebron DK
Maggie Davis
Neg
27.6
28.4
Princeton CA Strake Jesuit CR
Brian Lee
Neg
28.5
28.6
PSJA Early IR Barbers Hill DG
Angie Bravo
Aff
28.0
27.0
Greenhill AA Dulles SZh
Stacie McClinton
Aff
30.0
29.0
Carnegie Vanguard AB Dulles NJ
Patrick Fox
Aff
29.5
29.0
Legacy SW Pharr San Juan Alamo Southwest AC
Angie Bravo
Neg
27.0
29.0
River Oaks Baptist BW Garland LY
Shampurna Mitra
Aff
29.5
29.4
Kinkaid KG Hebron PN
Jonathan Lee
Neg
28.9
29.4
Princeton TE Vista Ridge KA
Jonathan Lee
Aff
28.3
27.8
Cabot AS Anderson YA
Will Coltzer
Neg
28.6
28.8
Westlake EA Woodlands JB
Jugal Amodwala
Neg
27.9
28.0
Dulles AA Westwood PM
Miguel Harvey
Neg
27.6
28.6
Cabot TH Plano East SH
Bianca Rathwick
Neg
28.3
28.5
McNeil AR Strake Jesuit WH
Sriman Gaddam
Neg
29.9
30.0
Westwood SK Strake Jesuit JX
Bianca Rathwick
Neg
28.5
28.6
Vista Ridge RN Westwood AS
Nikhil Ajjarapu
Aff
28.8
28.7
Grapevine FC John H Guyer CM
Will Coltzer
Neg
28.7
29.2
McNeil SB Flower Mound IH Aff FFT Neg BYE
Round Rock SV Harlingen South ZD Aff BYE Neg BYE
Westlake FD Mt. Pleasant CR Aff BYE Neg BYE