Longhorn Classic at the University of Texas

2019 — Austin, TX/US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
McNeil SB Mt. Pleasant RP
Bensen Achtsam
Neg
28
29
Strake Jesuit ZD Stratford DS
Rodrigo Paramo
Aff
29
28
Strake Jesuit NG Vista Ridge RN Aff BYE Neg BYE
Dulles NJ Langham Creek PM
Will Coltzer
Aff
29
28
Heights AV Anderson YA
Brittany McCormick
Neg
26
28
Strake Jesuit CR Coppell RR
Patrick Fox
Neg
27
29
Tuloso Midway JA Episcopal School Of Dallas CB
Keri Stephens
Aff
29
28
Hebron LC Vista Ridge NK
Vandan Patel
Aff
29
28
Anderson SF Houston Memorial DX
Nikhil Ajjarapu
Neg
29
29
Heights AA Strake Jesuit AMe
Alexa Glendinning
Neg
29
29
McNeil AR Woodlands JB
Lawson Hudson
Aff
29
28
Anderson AR Tuloso Midway NL
Caden Day
Aff
29
28
Greenhill VG Claudia Taylor AP
Benjamin Wolf
Aff
29
28
Strake Jesuit DL Albuquerque AK
Nathan Smith
Aff
30
28
Dulles AJ Episcopal School Of Dallas FG
Charles Li
Neg
29
28
John H Guyer CM Dulles SZh
Grayson Constantine
Aff
30
29
Dulles AS Greenhill AA
Cameron McConway
Aff
29
28
Round Rock SV Strake Jesuit JP
Tyler Gamble
Neg
30
30
Dulles AA Westwood SM
Stacie McClinton
Aff
29
28
Grapevine FC All Saints Episcopal SW
Bianca Rathwick
Aff
29
28
Harlingen South ZD Anderson BC
Truman Le
Neg
28
28
Westlake AK Houston Memorial YB
Brian Lee
Neg
28
29
Strake Jesuit AA Plano East WZ
Jonathan Daugherty
Neg
29
30
Winston Churchill VP Lake Travis SR
Chris Flowers
Neg
27
28
Strake Jesuit JG Woodlands LW
Lauren Cooney
Aff
30
28
Westwood VN Westlake AR
Miguel Harvey
Aff
28
28
Westlake FD Cabot AS
Brittany McCormick
Neg
29
29
Langham Creek LJ Albuquerque NP
Shampurna Mitra
Neg
27
29
Hebron PN Langham Creek JC
Will Coltzer
Aff
29
28
Westlake AL River Oaks Baptist BW
Elaine Fung
Neg
30
30
Woodlands AA Plano East NG
Dominic Henderson
Neg
29
30
PSJA Early IC Princeton CA
Shampurna Mitra
Neg
28
29
Winston Churchill GO Strake Jesuit BE
Chris Flowers
Neg
28
29
Westlake EA Barbers Hill CR
Caden Day
Aff
29
28
Round Rock HA Strake Jesuit WH
Tyler Gamble
Neg
30
30
Booker T. Washington SR Hebron NS
Alyssa Crosby
Aff
29
26
Lake Travis AO Legacy KW
Samantha Healey
Aff
28
28
Westwood SS Austin SFA MP
Cameron McConway
Aff
29
28
Episcopal School Of Dallas TQ Mt. Pleasant CR
Rohan Rereddy
Neg
28
29
Winston Churchill MR Westwood AS
Emil Shabanov
Neg
28
28
Austin SFA JH Dulles SP
Vincent Liu
Neg
29
29
Dulles SZ Round Rock MJ
Jonathan Lee
Aff
29
28
Legacy SW Marvin Baker MB Aff BYE Neg FFT
Cy-Fair YA Anderson MR
Benjamin Wolf
Aff
29
29
Houston Memorial AQ Flower Mound IH
Sriman Gaddam
Aff
30
30
Greenhill AZ McNeil KK
Lawson Hudson
Aff
29
29
Melissa AG Westlake MV
Austin Johnson
Aff
29
29
Strake Jesuit JS Harlingen South KN
Patrick Fox
Aff
29
28
Mt. Pleasant KH Strake Jesuit RC
Xin Hu
Neg
28
28
Heights LC Dulles TY
Maggie Davis
Neg
28
28
Garland LY Crossings Christian JH
Samantha Healey
Neg
28
29
Plano East SH Carnegie Vanguard AB
Allen Wu
Neg
27
30
Hebron DK Westwood AZ
Charles Li
Neg
28
29
Greenhill KD Strake Jesuit KS
Isaac Chao
Aff
29
28
PSJA Early IR Strake Jesuit DH
Madi Gackenbach
Neg
28
30
Katy Taylor AP Round Rock JC
Michael Kurian
Aff
30
28
Lake Travis SS Vista Ridge KA
Bensen Achtsam
Aff
29
28
Westwood PM Episcopal School Of Dallas ZH
Isaac Chao
Neg
29
29
Village AI Plano West SW
Nathan Smith
Aff
29
29
Princeton TE Strake Jesuit JX
Vandan Patel
Neg
28
29
Fusion KS All Saints Episcopal GL
Nikhil Ajjarapu
Aff
28
29
Strake Jesuit AM Cabot DR
Truman Le
Aff
30
28
Cabot TH Stratford JP
Clayton McClion
Neg
28
30
Barbers Hill DG Pharr San Juan Alamo Southwest AC
Lea-Holli Hensley
Neg
25
28
Kinkaid SM Colleyville Heritage AB
Rohan Rereddy
Aff
30
29
McNeil SC Kinkaid KG
Rodrigo Paramo
Neg
26
28
Barbers Hill LG George Ranch NS
Jonathan Lee
Neg
28
29
Legacy JE Garland IR
Todd Kessler
Neg
26
29
Lake Travis VM Moore ES
Brian Lee
Aff
30
29
Melissa RA Plano West DJ
Bianca Rathwick
Neg
28
28
Strake Jesuit DA Trinity Valley KK
Christopher Malhas
Neg
26
29
Winston Churchill GC Lindale PP
Sriman Gaddam
Neg
28
28
BASIS San Antonio Shavano PK Westwood AL
Dominic Henderson
Neg
29
30
Westwood AR Westside SH
Todd Kessler
Aff
28
28
Westwood DL McNeil ARa
Miguel Harvey
Neg
29
29
Trinity Valley JH Anderson RJ
Elaine Fung
Aff
30
29
Village RB Houston Memorial SC
Christopher Malhas
Neg
28
28
Princeton IE McNeil WP
Vincent Liu
Neg
28
29
Westwood SK Sharyland MA
Emil Shabanov
Aff
28
27