John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2019 — Minneapolis, MN/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Minnetonka MW
Molly Welch
Homewood-Flossmoor HL
Hailey Lunceford
29 Welch 29.2 Lunceford
Scarsdale KL
Karen Lee
Lincoln IS
Isza Strong
28.5 Lee 29.1 Strong
Lakeville LS
Logan Stenzel
Greenhill KD
Krutin Devesh
30 Stenzel 29.5 Devesh
Eden Prairie AG
Akshitha Ginuga
West Des Moines Valley JW
Jalyn Wu
29.2 Ginuga 29.5 Wu
Rosemount CP
Cierra Phillips
Minnetonka AJ
Aleen Jude
29 Phillips 27 Jude
Apple Valley KW
Kacee Wells
Homewood-Flossmoor AP
Alexandria Porter
28 Wells 28.9 Porter
Greenhill AZ
Anais Zhang
Lincoln North Star AE
Azza Elhaj
29.3 Zhang 29.5 Elhaj
Lexington CH
Christian Han
Edina AV
Ananth Veluvali
28.8 Han 28.6 Veluvali
Lincoln East PS
Pratham Soni
Homewood-Flossmoor EM
Evelyn Middleton
26 Soni 28 Middleton
West Des Moines Valley CG
Claire Gilbert
Poly Prep Country Day GP
Gabrielle Perry
28 Gilbert 28.5 Perry
Montgomery Blair PZ
Peter Zhang
West Des Moines Valley SG
Samuel Gibson
29.3 Zhang 28.3 Gibson
Scarsdale ZS
Zachary Siegel
West Des Moines Valley AJ
Animesh Joshi
28.4 Siegel 28.9 Joshi
Lincoln Southeast AT
Amber Tannehill
Lincoln East LZ
Lily Zeleny
27 Tannehill 27.2 Zeleny
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
Sioux Falls Lincoln AN
Areej Nazir
29 Gilbert 28.3 Nazir
Edina LH
Leo Hickey
Minnetonka AA
Abdulkhani Abdi
28.5 Hickey 28 Abdi
Appleton East SM
Sophia Mast
Lakeville KN
Kristin Neary
29.5 Mast 28.9 Neary
Vestavia Hills RC
Ryan Conn
New Trier TS
Thomas Serrino
28.9 Conn 28.8 Serrino
Newark Science TO
Temitope Ogundare
Lake Highland Prep MS
Meghana Srinivasa
28.5 Ogundare 28.6 Srinivasa
Lexington JC
Jeong-Wan Choi
Peninsula AR
Anish Ramireddy
29 Choi 28.8 Ramireddy
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Minnetonka NT
Nolan Trinh
29 Mason 27.5 Trinh
Apple Valley MA
Morgen Allen
Scarsdale WC
Wolf Cukier
28.2 Allen 28.8 Cukier
Minnetonka CL
Chaehyun Lee
Eagan AI
Arush Iyer
29.5 Lee 30 Iyer
Live Oak RS
Ritvik Sriram
West Des Moines Valley IN
Isabella Nadel
29.3 Sriram 29.4 Nadel
Evanston Twp GK
Gabe Karsh
Scarsdale CC
Curtis Chang
28.4 Karsh 29.2 Chang
West Des Moines Valley MD
Mia Dukle
Vestavia Hills JH
Jason Han
28.6 Dukle 28.2 Han
Lexington AK
Archit Kumar
Eagan AC
Ashley Chen
28.3 Kumar 28.1 Chen
Seriös AB
Alexander Batt
West Des Moines Valley AA
Alyssa Ashmore
29.5 Batt 29.4 Ashmore
Evanston Twp AM
Anna Lou Marty
Minnetonka SW
Steven Wang
28 Marty 28.5 Wang
St. Louis Park JR
Julian Rohweder
Stuyvesant GP
Gallo Patel
26 Rohweder 28.5 Patel
Evanston Twp QH
Quinn Hughes
Apple Valley NB
Nora Bolsoni
30 Hughes 29.9 Bolsoni
Eagan JS
Julia Schowalter
Lake Highland Prep KS
Krithik Seela
29 Schowalter 28 Seela
St Michael Albertville RD
Ryan Davis
Evanston Twp CS
Callie Stolar
28.5 Davis 28.1 Stolar
Minnetonka SS
Saloni Somia
Homewood-Flossmoor JP
Justen Pippens
27.6 Somia 27.5 Pippens
Newark Science SB
Simone Braithwaite
Edgemont JJ
Jade Jang
29.7 Braithwaite 29.2 Jang
Greenhill AA
Arush Adabala
Iowa City West MG
M.C. (Mengcheng) Guo
28.7 Adabala 28.5 Guo
Rosemount AO
Alexander Owens
Peninsula JN
Jacob Namgung
29.2 Owens 29.1 Namgung
Lexington RP
Robin Pan
Evanston Twp SB
Sabrina Barnes
28.7 Pan 28.2 Barnes
Peninsula HC
Henry Chung
Gayle SR
Sebastian Rao
27 Chung 28 Rao
Apple Valley DG
Dawit Gebremaryam
Lakeville JT
Josiah Thompson
30 Gebremaryam 28.5 Thompson
Lexington CL
Christina Li
Sioux Falls Lincoln RO
Rachel Overstreet
29 Li 29.1 Overstreet
Lincoln East EB
Elena Belashchenko
Scarsdale CS
Caroline Shi
28.2 Belashchenko 28.4 Shi
Okoboji TA
TJ Ascherl
Evanston Twp HE
Henry Eberhart
28.4 Ascherl 29.1 Eberhart
Apple Valley JS
John Schwartz
Interlake AS
Andrew Shaw
28 Schwartz 28.9 Shaw
Newark Science VA
Victoria Ajayi
Scarsdale DZ
Daniel Zhang
29 Ajayi 28.4 Zhang
New Trier IV
Izaak Van Til
Apple Valley RL
Rogelio Lopez
27.5 Van Til 28 Lopez
Lexington AKa
Ava Kam
Scarsdale BM
Bohan Ma
29.3 Kam 28 Ma
Fargo Shanley JD
Jacob Dosch
Minnetonka AAb
Ahlaam Abdulwali
29.5 Dosch 29 Abdulwali
Walt Whitman BW
Benjamin Waldman
Success Academy Manhattan TR
Tajaih Robinson
29.1 Waldman 29.2 Robinson
Minnetonka PB
Priscilla Bunday
Scarsdale VG
Vivian Guo
28.8 Bunday 29.2 Guo
Strath Haven WL
William Lee
West Des Moines Valley TK
Thomas Knudsen
29.5 Lee 29.6 Knudsen
Lincoln North Star MB
Mary Kate Boyle
Edina MK
Matt Kumar-Montei
28.8 Boyle 28.6 Kumar-Montei
Eagan AK
Ankitha Kumar
West Des Moines Valley KC
Kauai Cua
28.7 Kumar 28.9 Cua
New Trier CS
Caroline Siebert
St.Petersburg JM
Jack McKyton
22 Siebert 28.4 McKyton