John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2019 — Minneapolis, MN/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Gayle SR
Sebastian Rao
Lincoln North Star MB
Mary Kate Boyle
28.6 Rao 28.7 Boyle
West Des Moines Valley SG
Samuel Gibson
Minnetonka MW
Molly Welch
28.5 Gibson 28.4 Welch
Homewood-Flossmoor JP
Justen Pippens
Eagan JS
Julia Schowalter
28 Pippens 28.5 Schowalter
Edina AV
Ananth Veluvali
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
28.8 Veluvai 28.6 Gilbert
Scarsdale DZ
Daniel Zhang
Okoboji TA
TJ Ascherl
28 Zhang 28.1 Ascherl
Edgemont JJ
Jade Jang
Scarsdale KL
Karen Lee
30 Jang 28.5 Lee
Sioux Falls Lincoln RO
Rachel Overstreet
Walt Whitman BW
Benjamin Waldman
28.3 Overstreet 28.7 Waldman
Apple Valley NB
Nora Bolsoni
St Michael Albertville RD
Ryan Davis
27.8 Bolsoni 27.5 Davis
Homewood-Flossmoor EM
Evelyn Middleton
Minnetonka CL
Chaehyun Lee
27 Middleton 27.1 Lee
Eagan AC
Ashley Chen
Minnetonka SS
Saloni Somia
29 Chen 28 Somia
West Des Moines Valley AJ
Animesh Joshi
Montgomery Blair PZ
Peter Zhang
29.7 Joshi 29.6 Zhang
Minnetonka AJ
Aleen Jude
Appleton East SM
Sophia Mast
28 Jude 28.5 Mast
Peninsula AR
Anish Ramireddy
West Des Moines Valley MD
Mia Dukle
28.5 Ramireddy 28.4 Dukle
Minnetonka AAb
Ahlaam Abdulwali
Peninsula HC
Henry Chung
27.8 Abdulwali 27.9 Chung
Scarsdale VG
Vivian Guo
Lexington CH
Christian Han
29.4 Guo 29.5 Han
Stuyvesant GP
Gallo Patel
New Trier CS
Caroline Siebert
28 Patel 29 Siebert
Minnetonka AA
Abdulkhani Abdi
Fargo Shanley JD
Jacob Dosch
27.5 Abdi 27.6 Dosch
Vestavia Hills JH
Jason Han
Lincoln East LZ
Lily Zeleny
28 Han 27.9 Zeleny
Iowa City West MG
M.C. (Mengcheng) Guo
Evanston Twp AM
Anna Lou Marty
28.2 Guo 28 Marty
Evanston Twp HE
Henry Eberhart
Lexington CL
Christina Li
29.1 Eberhart 28.8 Li
Scarsdale BM
Bohan Ma
Lexington RP
Robin Pan
28.7 Ma 29 Pan
Interlake AS
Andrew Shaw
Greenhill AZ
Anais Zhang
29 Shaw 30 Zhang
Lake Highland Prep KS
Krithik Seela
Rosemount LC
Laila Campeau
29.2 Seela 28.8 Campeau
West Des Moines Valley JW
Jalyn Wu
Lincoln East EB
Elena Belashchenko
28.7 Wu 28.2 Belashchenko
Edina MK
Matt Kumar-Montei
Apple Valley MA
Morgen Allen
27.8 Kumar-Montei 27.9 Allen
Scarsdale WC
Wolf Cukier
Rosemount CP
Cierra Phillips
29.2 Cukier 28 Phillips
Minnetonka NT
Nolan Trinh
St. Louis Park JR
Julian Rohweder
26 Trinh 28 Rohweder
Lakeville JT
Josiah Thompson
Lincoln Southeast AT
Amber Tannehill
27.9 Thompson 28.4 Tannehill
Lincoln North Star AE
Azza Elhaj
Eden Prairie AG
Akshitha Ginuga
28.7 Elhaj 28.5 Ginuga
West Des Moines Valley RS
Risha Shetye
New Trier IV
Izaak Van Til
28.5 Shetye 28.7 Van Til
Homewood-Flossmoor HL
Hailey Lunceford
Cypress Bay IM
Isabella Mason
29 Lunceford 28.7 Mason
Scarsdale CS
Caroline Shi
Minnetonka PB
Priscilla Bunday
28.9 Shi 29.3 Bunday
Poly Prep Country Day GP
Gabrielle Perry
Live Oak RS
Ritvik Sriram
28.7 Perry 29.3 Sriram
Success Academy Manhattan TR
Tajaih Robinson
Newark Science SB
Simone Braithwaite
30 Robinson 29.9 Braithwaite
West Des Moines Valley KC
Kauai Cua
Lakeville LS
Logan Stenzel
28.7 Cua 29.2 Stenzel
Lincoln IS
Isza Strong
Lexington JC
Jeong-Wan Choi
28.4 Strong 28.7 Choi
Minnetonka SW
Steven Wang
Lexington AKa
Ava Kam
30 Wang 29 Kam
West Des Moines Valley TK
Thomas Knudsen
Eagan AK
Ankitha Kumar
28.8 Knudsen 28.6 Kumar
New Trier TS
Thomas Serrino
Evanston Twp GK
Gabe Karsh
28.6 Serrino 28.8 Karsh
West Des Moines Valley IN
Isabella Nadel
Scarsdale ZS
Zachary Siegel
28.7 Nadel 28.8 Siegel
Evanston Twp SB
Sabrina Barnes
Lincoln East PS
Pratham Soni
28.1 Barnes 28 Soni
Scarsdale CC
Curtis Chang
Vestavia Hills RC
Ryan Conn
29.6 Chang 28.5 Conn
Lake Highland Prep MS
Meghana Srinivasa
West Des Moines Valley CG
Claire Gilbert
27.8 Srinivasa 27.5 Gilbert
Apple Valley RL
Rogelio Lopez
Lexington AK
Archit Kumar
27 Lopez 28 Kumar
Eagan AI
Arush Iyer
Apple Valley JS
John Schwartz
29.9 Iyer 30 Schwartz
Sioux Falls Lincoln AN
Areej Nazir
Seriös AB
Alexander Batt
29 Nazir 29.5 Batt
Greenhill KD
Krutin Devesh
Evanston Twp QH
Quinn Hughes
29.4 Devesh 29.5 Hughes
St.Petersburg JM
Jack McKyton
Newark Science TO
Temitope Ogundare
28.8 McKyton 29 Ogundare
Evanston Twp CS
Callie Stolar
Greenhill AA
Arush Adabala
28.2 Stolar 28.6 Adabala
West Des Moines Valley AA
Alyssa Ashmore
Apple Valley DG
Dawit Gebremaryam
28.8 Ashmore 28.7 Gebremaryam
Peninsula JN
Jacob Namgung
Strath Haven WL
William Lee
28.4 Namgung 28.5 Lee
Lakeville KN
Kristin Neary
Edina LH
Leo Hickey
28.4 Neary 28.1 Hickey
Homewood-Flossmoor AP
Alexandria Porter
Rosemount AO
Alexander Owens
28 Porter 29 Owens