John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2019 — Minneapolis, MN/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Greenhill AZ
Anais Zhang
Stuyvesant GP
Gallo Patel
29.6 Zhang 29.1 Patel
Lincoln North Star AE
Azza Elhaj
Rosemount LC
Laila Campeau
28 Elhaj 27 Campeau
Lakeville KN
Kristin Neary
Scarsdale DZ
Daniel Zhang
28.5 Neary 28.7 Zhang
Lincoln North Star MB
Mary Kate Boyle
West Des Moines Valley AA
Alyssa Ashmore
Boyle Ashmore
Rosemount AO
Alexander Owens
Apple Valley MA
Morgen Allen
28 Owens 28.5 Allen
West Des Moines Valley SG
Samuel Gibson
Vestavia Hills RC
Ryan Conn
28.9 Gibson 29.2 Conn
Scarsdale CS
Caroline Shi
Interlake AS
Andrew Shaw
28.2 Shi 29.4 Shaw
Vestavia Hills JH
Jason Han
Lexington JC
Jeong-Wan Choi
29.5 Han 29.7 Choi
Evanston Twp HE
Henry Eberhart
Eagan JS
Julia Schowalter
29 Eberhart 27.5 Schowalter
Peninsula HC
Henry Chung
Lakeville JT
Josiah Thompson
27 Chung 27.2 Thompson
Okoboji TA
TJ Ascherl
Scarsdale CC
Curtis Chang
29 Ascherl 29.1 Chang
Poly Prep Country Day GP
Gabrielle Perry
Iowa City West MG
M.C. (Mengcheng) Guo
30 Perry 29 Guo
Minnetonka CL
Chaehyun Lee
West Des Moines Valley MD
Mia Dukle
28.1 Lee 28.3 Dukle
Edgemont JJ
Jade Jang
Eden Prairie AG
Akshitha Ginuga
28.9 Jang 28.8 Ginuga
Apple Valley NB
Nora Bolsoni
West Des Moines Valley CG
Claire Gilbert
25 Bolsoni 26 Gilbert
Scarsdale VG
Vivian Guo
West Des Moines Valley IN
Isabella Nadel
28.5 Guo 28.8 Nadel
Lakeville LS
Logan Stenzel
Peninsula AR
Anish Ramireddy
28.7 Stenzel 28.5 Ramireddy
Lincoln Southeast AT
Amber Tannehill
Minnetonka AJ
Aleen Jude
28.5 Tannehill 27.6 Jude
Minnetonka PB
Priscilla Bunday
Seriös AB
Alexander Batt
29 Bunday 30 Batt
Scarsdale WC
Wolf Cukier
Eagan AK
Ankitha Kumar
28.7 Cukier 28.8 Kumar
Lincoln East EB
Elena Belashchenko
Eagan AC
Ashley Chen
28.6 Belashchenko 28 Chen
New Trier CS
Caroline Siebert
Appleton East SM
Sophia Mast
29 Siebert 29.1 Mast
Apple Valley DG
Dawit Gebremaryam
Homewood-Flossmoor JP
Justen Pippens
28.5 Gebremaryam 28 Pippens
Apple Valley KW
Kacee Wells
Homewood-Flossmoor EM
Evelyn Middleton
28.2 Wells 28.5 Middleton
West Des Moines Valley KC
Kauai Cua
Edina MK
Matt Kumar-Montei
29.4 Cua 29 Kumar-Montei
Lake Highland Prep MS
Meghana Srinivasa
St.Petersburg JM
Jack McKyton
29.8 Srinivasa 29.9 McKyton
St. Louis Park JR
Julian Rohweder
Apple Valley RL
Rogelio Lopez
28 Rohweder 28.1 Lopez
Scarsdale ZS
Zachary Siegel
Minnetonka SS
Saloni Somia
28.5 Siegel 28 Somia
West Des Moines Valley TK
Thomas Knudsen
Newark Science SB
Simone Braithwaite
28.5 Knudsen 28.9 Braithwaite
Lexington AK
Archit Kumar
New Trier IV
Izaak Van Til
28.3 Kumar 28.4 Van Til
Live Oak RS
Ritvik Sriram
West Des Moines Valley RS
Risha Shetye
28.8 Sriram 28.2 Shetye
Lexington RP
Robin Pan
Peninsula JN
Jacob Namgung
28.5 Pan 28.6 Namgung
Evanston Twp CS
Callie Stolar
Cypress Bay IM
Isabella Mason
29.3 Stolar 29.2 Mason
Evanston Twp AM
Anna Lou Marty
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
28.9 Marty 29.8 Gilbert
Lexington CL
Christina Li
Edina AV
Ananth Veluvali
28.2 Li 28.4 Veluvali
Minnetonka SW
Steven Wang
Apple Valley JS
John Schwartz
28.4 Wang 28.8 Schwartz
Strath Haven WL
William Lee
Scarsdale BM
Bohan Ma
28.2 Lee 28.1 Ma
Evanston Twp SB
Sabrina Barnes
Fargo Shanley JD
Jacob Dosch
28.5 Barnes 27.5 Dosch
Lake Highland Prep KS
Krithik Seela
Lincoln IS
Isza Strong
28.8 Seela 28.5 Strong
West Des Moines Valley AJ
Animesh Joshi
Rosemount TA
Tanvi Adige
29.6 Joshi 28 Adige
New Trier TS
Thomas Serrino
Greenhill KD
Krutin Devesh
28.4 Serrino 28.6 Devesh
Minnetonka AAb
Ahlaam Abdulwali
Lexington AKa
Ava Kam
28 Abdulwali 28.1 Kam
Greenhill AA
Arush Adabala
Minnetonka AA
Abdulkhani Abdi
28.6 Adabala 28 Abdi
Homewood-Flossmoor HL
Hailey Lunceford
St Michael Albertville RD
Ryan Davis
28 Lunceford 30 Davis
Newark Science TO
Temitope Ogundare
Success Academy Manhattan TR
Tajaih Robinson
28.9 Ogundare 29.4 Robinson
Sioux Falls Lincoln AN
Areej Nazir
Minnetonka MW
Molly Welch
28.2 Nazir 27.9 Welch
Eagan AI
Arush Iyer
Sioux Falls Lincoln RO
Rachel Overstreet
28 Iyer 28.2 Overstreet
Evanston Twp QH
Quinn Hughes
Walt Whitman BW
Benjamin Waldman
29.6 Hughes 29.5 Waldman
Homewood-Flossmoor AP
Alexandria Porter
Minnetonka NT
Nolan Trinh
28 Porter 27.8 Trinh
West Des Moines Valley JW
Jalyn Wu
Evanston Twp GK
Gabe Karsh
29.2 Wu 29.5 Karsh
Montgomery Blair PZ
Peter Zhang
Edina LH
Leo Hickey
28.8 Zhang 28.5 Hickey
Scarsdale KL
Karen Lee
Lincoln East PS
Pratham Soni
28.2 Lee 27.5 Soni
Gayle SR
Sebastian Rao
Newark Science VA
Victoria Ajayi
28.7 Rao 28.8 Ajayi
Rosemount CP
Cierra Phillips
Lexington CH
Christian Han
27.9 Phillips 28.5 Han