John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2019 — Minneapolis, MN/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Scarsdale KL
Karen Lee
Evanston Twp CS
Callie Stolar
28.8 Lee 28.6 Stolar
Lincoln IS
Isza Strong
West Des Moines Valley RS
Risha Shetye
27.7 Strong 27.4 Shetye
Live Oak RS
Ritvik Sriram
Strath Haven WL
William Lee
29 Sriram 29.2 Lee
Minnetonka SS
Saloni Somia
Edgemont JJ
Jade Jang
28 Somia 29 Jang
West Des Moines Valley IN
Isabella Nadel
Lincoln North Star AE
Azza Elhaj
29.8 Nadel 29.5 Elhaj
Poly Prep Country Day GP
Gabrielle Perry
Eden Prairie AG
Akshitha Ginuga
28.9 Perry 28.6 Ginuga
Evanston Twp AM
Anna Lou Marty
Lakeville JT
Josiah Thompson
27.1 Marty 27 Thompson
Homewood-Flossmoor EM
Evelyn Middleton
Greenhill AZ
Anais Zhang
27 Middleton 29.5 Zhang
Lincoln East PS
Pratham Soni
New Trier CS
Caroline Siebert
28 Soni 27 Siebert
Apple Valley MA
Morgen Allen
Evanston Twp GK
Gabe Karsh
29.2 Allen 29.8 Karsh
Eagan JS
Julia Schowalter
Scarsdale DZ
Daniel Zhang
28.7 Schowalter 28.8 Zhang
West Des Moines Valley MD
Mia Dukle
Peninsula JN
Jacob Namgung
27.8 Dukle 26.9 Namgung
West Des Moines Valley AA
Alyssa Ashmore
Evanston Twp HE
Henry Eberhart
30 Ashmore 28.7 Eberhart
Greenhill KD
Krutin Devesh
Stuyvesant GP
Gallo Patel
28.9 Devesh 28.8 Patel
West Des Moines Valley KC
Kauai Cua
Gayle SR
Sebastian Rao
28.8 Cua 28.4 Rao
Interlake AS
Andrew Shaw
West Des Moines Valley AJ
Animesh Joshi
29 Shaw 29.8 Joshi
Peninsula HC
Henry Chung
Scarsdale CC
Curtis Chang
27.8 Chung 29 Chang
Lincoln North Star MB
Mary Kate Boyle
Edina AV
Ananth Veluvali
27.2 Boyle 28.8 Veluvali
Rosemount TA
Tanvi Adige
Apple Valley KW
Kacee Wells
29 Adige 28 Wells
Lexington CH
Christian Han
Apple Valley JS
John Schwartz
28.8 Han 28.6 Schwartz
Minnetonka SW
Steven Wang
West Des Moines Valley SG
Samuel Gibson
28.5 Wang 28.6 Gibson
Lexington AK
Archit Kumar
Walt Whitman BW
Benjamin Waldman
28.5 Kumar 29.3 Waldman
Lexington RP
Robin Pan
Okoboji TA
TJ Ascherl
29.5 Pan 29.1 Ascherl
Appleton East SM
Sophia Mast
Lakeville LS
Logan Stenzel
28.9 Mast 29 Stenzel
Minnetonka AA
Abdulkhani Abdi
Rosemount AO
Alexander Owens
26 Abdi 27 Owens
Peninsula AR
Anish Ramireddy
Lexington AKa
Ava Kam
29.3 Ramireddy 29.1 Kam
Lincoln East LZ
Lily Zeleny
Edina MK
Matt Kumar-Montei
27.8 Zeleny 27.9 Kumar-Montei
Sioux Falls Lincoln RO
Rachel Overstreet
New Trier TS
Thomas Serrino
28.6 Overstreet 29.4 Serrino
Lexington JC
Jeong-Wan Choi
Seriös AB
Alexander Batt
29.3 Choi 29.1 Batt
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Vestavia Hills JH
Jason Han
29 Mason 30 Han
Minnetonka CL
Chaehyun Lee
Newark Science TO
Temitope Ogundare
28.5 Lee 29 Ogundare
Homewood-Flossmoor AP
Alexandria Porter
Minnetonka PB
Priscilla Bunday
28 Porter 28.2 Bunday
Scarsdale CS
Caroline Shi
Homewood-Flossmoor HL
Hailey Lunceford
28 Shi 27.6 Lunceford
Eagan AC
Ashley Chen
West Des Moines Valley TK
Thomas Knudsen
28.4 Chen 28.5 Knudsen
Scarsdale VG
Vivian Guo
St Michael Albertville RD
Ryan Davis
28.7 Guo 28.5 Davis
St. Louis Park JR
Julian Rohweder
Scarsdale BM
Bohan Ma
29.5 Rohweder 29 Ma
Evanston Twp SB
Sabrina Barnes
Iowa City West MG
M.C. (Mengcheng) Guo
28.7 Barnes 28.8 Guo
Apple Valley DG
Dawit Gebremaryam
Minnetonka NT
Nolan Trinh
28.7 Gebremaryam 27.6 Trinh
Fargo Shanley JD
Jacob Dosch
Lake Highland Prep MS
Meghana Srinivasa
24 Dosch 29.2 Srinivasa
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
Newark Science VA
Victoria Ajayi
28.9 Gilbert 28.4 Ajayi
Success Academy Manhattan TR
Tajaih Robinson
Apple Valley NB
Nora Bolsoni
29.3 Robinson 28.7 Bolsoni
St.Petersburg JM
Jack McKyton
Lake Highland Prep KS
Krithik Seela
29.3 McKyton 29 Seela
Sioux Falls Lincoln AN
Areej Nazir
Minnetonka AAb
Ahlaam Abdulwali
29 Nazir 28 Abdulwali
Vestavia Hills RC
Ryan Conn
Minnetonka AJ
Aleen Jude
28.7 Conn 27.9 Jude
Montgomery Blair PZ
Peter Zhang
Greenhill AA
Arush Adabala
29.2 Zhang 28.7 Adabala
Eagan AI
Arush Iyer
Apple Valley RL
Rogelio Lopez
29.1 Iyer 27.5 Lopez
Evanston Twp QH
Quinn Hughes
New Trier IV
Izaak Van Til
29 Hughes 28.5 Van Til
Lakeville KN
Kristin Neary
Newark Science SB
Simone Braithwaite
28.1 Neary 29 Braithwaite
West Des Moines Valley JW
Jalyn Wu
Edina LH
Leo Hickey
28.5 Wu 28.2 Hickey
West Des Moines Valley CG
Claire Gilbert
Lincoln Southeast AT
Amber Tannehill
28.3 Gilbert 27.9 Tannehill
Homewood-Flossmoor JP
Justen Pippens
Rosemount CP
Cierra Phillips
27 Pippens 28 Phillips
Scarsdale ZS
Zachary Siegel
Lexington CL
Christina Li
28.8 Siegel 28.7 Li
Lincoln East EB
Elena Belashchenko
Eagan AK
Ankitha Kumar
28 Belashchenko 28.5 Kumar
Rosemount LC
Laila Campeau
Scarsdale WC
Wolf Cukier
27.5 Campeau 29 Cukier