Big Lex

2020 — Online, MA/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Scarsdale DZ Strake Jesuit JX
Julia Wu
Neg
29
29
Needham SC Acton-Boxborough SZ
Claire Liu
Aff
28
28
Walt Whitman CB Bronx Science HB
Claire Liu
Neg
28
28
Nashua HS South EG Harrison MB
Preetham Chippada
Aff
28
28
Lexington FV Princeton VC
Julia Wu
Neg
28
28
Harrison GC Lake Highland Prep JA
Luke Eriksson
Aff
30
30
Catonsville AT Chaminade JV
Reed Weiler
Aff
29
29
American Heritage Plantation PB Westview Independent RS
Akum Kang
Aff
29
29
Edgemont AJ Princeton TK
Megha Prasad
Aff
27
27
Scarsdale CS Montgomery Blair PZ
Rohith Sudhakar
Neg
29
30
Scarsdale CC West Des Moines Valley LG
Ethan Massa
Aff
29
29
West Des Moines Valley AJ Edgemont RG
Chetan Hertzig
Neg
29
29
Harrison RA Needham ZL
Cecilia Birge
Aff
29
29
William G. Enloe AC Newark Science DK
Sesh Joe
Aff
29
28
Hunter SK Scarsdale KL
Alan George
Aff
30
30
Scarsdale BY Walt Whitman TG
Sydney Nolan
Aff
28
28
Dumas AD West Des Moines Valley KC
Grant Brown
Neg
29
29
Dumas ZD American Heritage Boca/Delray NT
Henry Curtis
Neg
28
30
Chaminade MD Harrison EM
Tammie Ruda
Aff
28
27
Newark Science SB Chaminade MB
Chetan Hertzig
Aff
29
28
Bergen County Academies AL West Des Moines Valley TK
Luke Gastelu
Neg
29
30
Poly Prep Country Day GP Brookline AD
Jeffrey Huang
Neg
27
28
Bronx Science YL Hunter DS
David Asafu-Adjaye
Aff
28
28
Newark Science VA Acton-Boxborough ML
Henry Curtis
Neg
28
29
Westford FQ Byram Hills TD
Dino De La O
Neg
29
29
Harrison AA West Des Moines Valley IN
Michelle Li
Aff
29
28
Strake Jesuit BE Success Academy Manhattan TR
Grant Brown
Neg
29
29
Harrison AK Strake Jesuit AMe
Eddie Fitzgerald
Neg
29
29
Millburn AH Lake Highland Prep PC
Stephen Scopa
Aff
30
29
Needham VF Scarsdale WC
Dino De La O
Neg
28
29
Chaminade CW Bronx Science ES
Chris Castillo
Aff
28
28
Walpole AR Stuyvesant SP
Avani Kabra
Neg
28
30
Harrison MR Strake Jesuit WH
Michelle Li
Neg
29
29
Acton-Boxborough CX Lexington CL
Alan George
Neg
28
29
Hunter NV Lake Highland Prep MSi
Brian Wiora
Neg
27
28
Bronx Science AW Chaminade NB
Reed Weiler
Aff
29
29
American Heritage Boca/Delray NS Neg BYE
Walpole LN Needham KC
Alison Sprout
Aff
29
28
Chaminade PV Walt Whitman BW
Cyrus Jackson
Neg
29
29
Strake Jesuit JP Harrison AZ
Adegoke Fakorede
Neg
28
29
Bronx Science LM King AK
Vincent Liu
Neg
28
29
Acton-Boxborough OH Scarsdale AS
Yao Li
Aff
30
29
Bronx Science DB Edgemont HL
Megha Prasad
Aff
29
28
Hunter MD Edgemont AA
Chris Castillo
Aff
28
28
Lexington AT Milton AT
Drew Thorburn
Aff
29
29
Houston Memorial AQ Strake Jesuit DH
Luke Gastelu
Aff
30
30
Strath Haven WL Princeton DR
Vincent Liu
Aff
28
28
Princeton CO Newark Science TO
Jeffrey Gu
Neg
28
29
Princeton RL Scarsdale ZS
Ethan Massa
Neg
29
29
Strake Jesuit ZD Harrison SN
Jeffrey Gu
Aff
29
29
Strake Jesuit JG St.Petersburg JM
Conal Thomas-McGinnis
Aff
30
29
Strake Jesuit AM Hunter NK
Sesh Joe
Aff
29
29
Strake Jesuit VC Stuyvesant GP
Rohith Sudhakar
Aff
29
28
Bergen County Academies EK Lake Highland Prep MS
Conal Thomas-McGinnis
Neg
29
29