46th Annual Harvard National Forensics Tournament

2020 — Cambridge, MA/US
Triples Results
Aff Neg Judges Votes Win
Thomas Jefferson HSST AD Millburn KW
Julia Wu
David Moon
Prince Hyeamang
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Trinity Valley KK Harrison AZ
Crawford Leavoy
Jonathan Horowitz
Raul Larsen
Aff
Neg
Neg
2-1 NEG
Charlotte Catholic DE Chantilly Independent TM
Rohith Sudhakar
Patrick Fox
Alan George
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Harrison AA Strake Jesuit AM
Megan Nubel
Micah Thode
Claire Liu
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Success Academy Manhattan SB Eagan AI
Abhilash Datti
Brian Wiora
Joshua Herrera
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Strake Jesuit VC Harrison SN
Megan Nubel
Crawford Leavoy
Haziq Siddiqi
Neg
Aff
Neg
2-1 NEG
Appleton North MU Westlake AL
Stephen Scopa
Camille Caldera
Andrew Garber
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Strake Jesuit BE Scarsdale ZS
Alan George
Ari Azbel
Sarah Ryan
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Chaminade CW Lexington SG
Isaac Chao
TJ Foley
Alex Avery
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Edgemont RG Syosset JL
Matt Zinman
Preetham Chippada
Saianurag Karavadi
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
William G. Enloe TG Evanston Twp HE
Tiffany Chang
Danny DeBois
Camille Caldera
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Hunter NK Walt Whitman BW
Spencer Orlowski
Dominic Henderson
Oliver Sussman
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Needham ZL Ft Lauderdale EP
Preetham Chippada
Amit Kukreja
Isaac Segal
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Scarsdale CC Legacy Christian BP
Joshua Herrera
Megan Wu
Oliver Sussman
Neg
Aff
Neg
2-1 NEG
Dacas Independent JD Strake Jesuit AMe
Micah Thode
Lauren Singer
Ari Azbel
Aff
Neg
Neg
2-1 NEG
Bronx Science AW Acton-Boxborough ML
Tom Evnen
Julia Wu
David Moon
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Lexington EL Bergen County Academies EK
Jayanne Forrest
Claire Liu
Pacy Yan
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Nikita Tanguturi Strake Jesuit JPo
Erica Cooper
Prince Hyeamang
Tejal Patwardhan
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Strake Jesuit ZD Livingston GL
Saianurag Karavadi
Megha Prasad
Raul Larsen
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Montgomery Blair PZ Strake Jesuit JP
Isaac Chao
Chris Theis
Kristen Arnold
Aff
Neg
Aff
2-1 AFF
Northview SD Houston Memorial AQ
Drew Thorburn
Vincent Liu
Pacy Yan
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Lake Highland Prep AM Millburn AH
Stephen Scopa
Matt Zinman
TJ Foley
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Newsome DB Henry W Grady GR
Ashley Ellis
Abhilash Datti
J Fu
Aff
Aff
Neg
2-1 AFF
Village Independent AR Hill NL
Spencer Orlowski
Britani Fraser
Isaac Segal
Neg
Aff
Aff
2-1 AFF
New Trier TS Strake Jesuit WH
Rohith Sudhakar
Dominic Henderson
Patrick Fox
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Hunter SK Myers Park Unaffiliated EA
Tom Evnen
Dino De La O
Mars He
Neg
Neg
Aff
2-1 NEG
H.B. Plant TK Westview Independent RS
Jharick Shields
Michelle Li
Alex Avery
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Lake Highland Prep MSr Success Academy Manhattan TR
Katya Ehresman
Megan Wu
Sarah Ryan
Neg
Aff
Neg
2-1 NEG
American Heritage Plantation PB Harrison RA
Tiffany Chang
Megha Prasad
Haziq Siddiqi
Aff
Neg
Aff
2-1 AFF
Evanston Twp JA American Heritage Plantation EM
Brian Wiora
Andrew Torrez
Amit Kukreja
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Durham BD Lake Highland Prep YA
Drew Thorburn
Jacob Nails
Tejal Patwardhan
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Evanston Twp QH Stuyvesant SP Aff FFT Neg BYE