46th Annual Harvard National Forensics Tournament

2020 — Cambridge, MA/US
Triples Results
Pro Con Judges Votes Win
Cardinal Gibbons SC Delbarton BS
Ana Czachor
Ben Lewis
Yipeng Sun
Con
Con
Con
3-0 CON
Boston Latin YY Ransom Everglades JJ
Siobhan Connolly
Danielle Guillette
Brandon Lu
Con
Pro
Con
2-1 CON
NHSDLC National HS Debate League of China WF Boston Latin BW
Anju Mahesh
Jacob Senghas
Russ Rywell
Pro
Con
Con
2-1 CON
Horace Mann HF New Horizons D.N GT
Eric Zhang
Hsiu Han
Nicole Kagan
Con
Con
Con
3-0 CON
Potomac DS LI Independent CL
Swapna Bellamkonda
Stephanie Ciocca
Sophia Lam
Pro
Con
Pro
2-1 PRO
BCAcademy PL Ransom Everglades KF
P.J. Gormley
Shawn Hikosaka
Harrison Schlossberg
Con
Con
Con
3-0 CON
Trinity Prep SG Millburn SK
Jae Moon
Laila Moolji
Ashutosh Kale
Con
Con
Con
3-0 CON
Lake Travis AJ West Broward GP
Katie Burke
Robert Mckenzie
Morgan Marguiles
Con
Pro
Con
2-1 CON
Phillips Academy Andover TS Phoenix Country Day MK
Arun Sekaran
Paul Yu
Terry Miller
Con
Con
Pro
2-1 CON
Wheatley JJ Ransom Everglades RT
Anna Koltunova
Anju Misra
Peter Ferraiuolo
Con
Con
Con
3-0 CON
Cary FL Horace Mann CS
Patrick Kim
Tony Huang
Ryan Maloney
Con
Con
Con
3-0 CON
Millburn HS Acton-Boxborough LC
Romi Biswas
Changqing Xie
Harold Arkoff
Pro
Con
Con
2-1 CON
Milton CW New Horizons D.N DH
Chao Xu
Melanie Cohn
Michelle Slezinger
Pro
Pro
Pro
3-0 PRO
University Pro BZ Scarsdale DK
Lorrin Stone
Kumar Challa
Ang Sonam Sherpa
Pro
Pro
Pro
3-0 PRO
Newton South LL Lake Highland Prep KO
Danny Cigale
Alyssa Turk
Alan Kao
Con
Con
Con
3-0 CON
Regis BG BCAcademy JF
Teresa Uthurralt
Curtis Anderson
Tyra Gallagher
Con
Pro
Pro
2-1 PRO
New Jersey Independent NG Acton-Boxborough FE
Min Tang
David zhang
Lauren Cooney
Pro
Con
Pro
2-1 PRO
Avant School of NZ Vancouver CH
Nicholas Arozarena
Marvin Mujko
Chidera Ejikeme
Con
Pro
Con
2-1 CON
Dalton MG North Attleboro FS
Sean Wu
Neo Curry
Andy Wang
Pro
Con
Con
2-1 CON
Potomac CM Syosset CG
Adam Carlisle
Victor Wang
Bernard Hui
Con
Con
Pro
2-1 CON
Strake Jesuit MV Bergen County Debate Club KS
Jon Williamson
Daize Li
Aisha Abdelhamid
Con
Con
Con
3-0 CON
Miami Beach Sr LU Ivy Bridge TM
Alex Vaughn
John Karnes
Shawn Nix
Con
Con
Pro
2-1 CON
Potomac EZ Delbarton JM
Farhan Zaidi
Prateek Kalakuntla
Julia Belov
Pro
Pro
Pro
3-0 PRO
Randolph KS Regis GS
Sabarni Chatterjee
Dr. Rajani Anne
Kimberly Kouri
Con
Con
Con
3-0 CON
New Horizons D.N SG Ardrey Kell MK
Christoph Diasio
Steve Duckworth
Osezele Okoruwa
Con
Pro
Pro
2-1 PRO
Newton South PR Stuyvesant KZ
Paul Glenn
Anand Sathiyamurthy
Brenden Dimmig
Con
Con
Con
3-0 CON
Miami Beach Sr GT Northview JL
Yiwei Li
Garrett Halsell
Alexis Rivett
Pro
Pro
Pro
3-0 PRO
Brooklyn Technical ZD Stuyvesant CP
Gael Le Guellec
Kevin Chen
Sam Saba
Con
Pro
Pro
2-1 PRO
Miami Beach Sr AM Newton South IJ
Roger Lam
Yong Jong Shawn Yen
Matthew Brandstetter
Con
Pro
Pro
2-1 PRO
Summit GR Boston Latin ZM
Angelo Osofsky
Coco De Marneffe
Ye Joo Han
Con
Pro
Con
2-1 CON
Lincoln-Sudbury TM Phoenix Country Day MP
Emma Smith
Sreenivas Gannavaram
Jalal Sheikh
Con
Con
Con
3-0 CON
Austin SFA YC Cary NS
Julia Smolyanskiy
Faraz Siddiqui
Baily Raffensperger
Con
Con
Pro
2-1 CON