Heart of Texas

2019 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Harker SS
Sachin Shah
29.3 Mehta 29.4 Shah
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
29.3 Klink 29.4 Georges
Loyola JA
Jared Aimone
Lindale PP
Phoenix Pittman
28 Aimone 28.1 Pittman
Harker KMy
Krishna Mysoor
Strake Jesuit JP
Josh Porter
28.9 Mysoor 28.4 Porter
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Village AR
Aditya Ramesh-Iyer
28.7 Quisenberry 29 Ramesh-Iyer
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
29.4 Rawashdeh 29.5 Erdmann
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Anderson MR
Malik Rawashdeh
29.3 McLoughlin 28 Rawashdeh
Westwood SM
Saavan Myneni
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
29.6 Myneni 29.7 Kandikayala
Harker AR
Anshul Reddy
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
29.6 Reddy 29.5 Hatfield
Loyola LH
Lucas Hunter
Trinity Valley JH
Joshua Hadden
28.7 Hunter 27.8 Hadden
Anderson BC
Brett Cryan
Guyer CM
Ciarra McClinton
28 Cryan 30 McClinton
McNeil WP
William Park
Coppell VS
Vishal Sivamani
28.5 Park 28.3 Sivamani
Greenhill VG
Varsha Gande
Strake Jesuit AA
Aidan Atkins
28.7 Gande 28.1 Atkins
Westlake EA
Ethan Abraham
Strake Jesuit DL
Daniel Lee
30 Abraham 29.9 Lee
Westside EN
Ethan Nguyen
Strake Jesuit JS
Jet Sun
28.6 Nguyen 28.4 Sun
Harker AM
Akshay Manglik
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
29.4 Manglik 29.5 Gong
Loyola JC
John Choi
Strake Jesuit DH
David Herrera
30 Choi 29.9 Herrera
Meadows AP
Alex Pasha
Trinity Valley KG
Kelly Goss
27.5 Pasha 27.6 Goss
Westlake AR
Abhinav Rachakonda
Westwood DL
Davina Le
27.5 Rachakonda 28 Le
McNeil AR
Abhishek Rao
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
28.6 Rao 29 Mork
McNeil ARa
Adrita RayChaudhuri
Garland IR
Ishan Rereddy
28 RayChaudhuri 28.4 Rereddy
Westlake AL
Andrew Lee
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
29.4 Lee 29.5 Kalaria
Greenhill AA
Arush Adabala
Northland Christian AB
Aaron Barcio
28.1 Adabala 28.3 Barcio
Anderson HM
Harper Mitchell
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
28.5 Mitchell 29 Kotamraju
Coppell RR
Rahul Rajamani
Northland Christian LB
Lilly Broussard
28.4 Rajamani 27.8 Broussard
Trinity Valley MC
Mary Chen
Marlborough ER
Eva Rodriguez
28.2 Chen 28.3 Rodriguez
Westwood AL
Alex Lee
Coppell NB
Natasha Banga
27.5 Lee 28 Banga
Loyola AP
Andrew Pribe
Fusion KS
Kyle Stephens
28.9 Pribe 28.8 Stephens
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
28.9 Hanna 29 Paul
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
Strake Jesuit ZD
Zion Dixon
28.8 Ratnasabapathy 28.9 Dixon
Greenhill AZ
Anais Zhang
Strake Jesuit VC
Vail Chen
29.5 Zhang 29 Chen
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Village AF
Adnan Fatakdawala
28.8 Cosgrove 28.9 Fatakdawala
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Austin SFA JH
James Hartline
29 Russell 28.2 Hartline
Morrison KC
Kevin Cheng
Winston Churchill JE
Jackson Economou
28.8 Cheng 28.9 Economou
Southlake Carroll PK
Pranav Kaginele
Garland LY
Leah Yeshitila
29.2 Kaginele 29.3 Yeshitila
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Strake Jesuit AM
Aneel Mehra
29 Im 29.5 Mehra
All Saints Episcopal GL
Gabrielle Lea
Garland WA
Will Ashcraft
29.9 Lea 29.8 Ashcraft
George Ranch NS
Nathan Sher
Strake Jesuit CR
Cameron Raschke
30 Sher 29.9 Raschke
Westside SH
Spiro Hoxha
Northland Christian ABr
Austin Broussard
27.5 Hoxha 28.5 Broussard
Westwood AZ
Alice Zhang
Harker AL
Andy Lee
29.5 Zhang 29.6 Lee
Greenhill KD
Krutin Devesh
Strake Jesuit JX
Jarvis Xie
29 Devesh 28.6 Xie
Greenhill HZ
Hannah Zhou
Plano Senior AJ
Aryan Jasani
28.3 Zhou 27.9 Jasani
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Strake Jesuit AMe
Arun Mehra
28.8 Zhang 28.9 Mehra
Meadows NS
Nebi Samuel
Loyola CL
Connor Lindquist
28 Samuel 29 Lindquist
Loyola BC
Benjamin Cortez
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
29 Cortez 29.5 Glassman