Heart of Texas

2019 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Trinity Valley JH
Joshua Hadden
McNeil WP
William Park
28 Hadden 28.5 Park
Coppell VS
Vishal Sivamani
Westlake EA
Ethan Abraham
28.5 Sivamani 28.6 Abraham
Harker AL
Andy Lee
Morrison KC
Kevin Cheng
29.6 Lee 29.5 Cheng
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Westside EN
Ethan Nguyen
28.9 Rawashdeh 28.4 Nguyen
Guyer CM
Ciarra McClinton
Greenhill VG
Varsha Gande
28.9 McClinton 29 Gande
Strake Jesuit JX
Jarvis Xie
Loyola LH
Lucas Hunter
29.3 Xie 28.8 Hunter
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Loyola JC
John Choi
29.3 Paul 29.6 Choi
Strake Jesuit CR
Cameron Raschke
Westlake AL
Andrew Lee
27.9 Raschke 28.5 Lee
Lindale PP
Phoenix Pittman
Anderson HM
Harper Mitchell
28.3 Pittman 28.5 Mitchell
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
Coppell RR
Rahul Rajamani
29.5 Georges 29 Rajamani
Plano Senior AJ
Aryan Jasani
Greenhill AA
Arush Adabala
28.3 Jasani 28.6 Adabala
Strake Jesuit DL
Daniel Lee
Loyola BC
Benjamin Cortez
28.6 Lee 28.8 Cortez
Village AR
Aditya Ramesh-Iyer
Westlake AR
Abhinav Rachakonda
30 Ramesh-Iyer 28.5 Rachakonda
Northland Christian LB
Lilly Broussard
Westwood AL
Alex Lee
28.5 Broussard 28.3 Lee
Strake Jesuit ZD
Zion Dixon
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
30 Dixon 29 Klink
Strake Jesuit JS
Jet Sun
Trinity Valley MC
Mary Chen
29.5 Sun 29 Chen
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
Harker KMy
Krishna Mysoor
28.7 Kotamraju 29 Mysoor
Harker SS
Sachin Shah
Loyola AP
Andrew Pribe
29.3 Shah 28.7 Pribe
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
McNeil AR
Abhishek Rao
29.9 Glassman 30 Rao
Strake Jesuit DH
David Herrera
Harker AM
Akshay Manglik
28.8 Herrera 28.9 Manglik
Village AF
Adnan Fatakdawala
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
29.3 Fatakdawala 29.5 Zhang
Garland IR
Ishan Rereddy
Greenhill AZ
Anais Zhang
28.5 Rereddy 28.8 Zhang
Austin SFA JH
James Hartline
Greenhill HZ
Hannah Zhou
29.7 Hartline 28 Zhou
Strake Jesuit JP
Josh Porter
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
29.7 Porter 29.5 Ratnasabapathy
Loyola CL
Connor Lindquist
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
28.8 Lindquist 28.9 Cosgrove
Fusion KS
Kyle Stephens
Loyola JA
Jared Aimone
27.6 Stephens 28.2 Aimone
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
McNeil ARa
Adrita RayChaudhuri
29.3 Kandikayala 29.2 RayChaudhuri
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
29.5 Erdmann 28.8 Russell
Marlborough ER
Eva Rodriguez
Meadows AP
Alex Pasha
27.7 Rodriguez 27.5 Pasha
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
29 Kalaria 29.1 Rawashdeh
Strake Jesuit AA
Aidan Atkins
All Saints Episcopal GL
Gabrielle Lea
28 Atkins 28.5 Lea
Winston Churchill JE
Jackson Economou
Southlake Carroll PK
Pranav Kaginele
27.7 Economou 28.4 Kaginele
Garland WA
Will Ashcraft
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
28.3 Ashcraft 28.5 Hanna
Strake Jesuit AMe
Arun Mehra
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
29.2 Mehra 29 Quisenberry
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
28.1 Hatfield 28 Im
Strake Jesuit AM
Aneel Mehra
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
29 Mehra 28.9 McLoughlin
Westwood DL
Davina Le
Greenhill KD
Krutin Devesh
28.3 Le 28.5 Devesh
Strake Jesuit VC
Vail Chen
George Ranch NS
Nathan Sher
29 Chen 28.5 Sher
Trinity Valley KG
Kelly Goss
Westside SH
Spiro Hoxha
27.5 Goss 28 Hoxha
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Westwood AZ
Alice Zhang
28.6 Gong 28.3 Zhang
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Kinkaid SM
Shreya Mehta
28.9 Broussard 29.2 Mehta
Coppell NB
Natasha Banga
Meadows NS
Nebi Samuel
28.1 Banga 28.2 Samuel
Garland LY
Leah Yeshitila
Westwood SM
Saavan Myneni
27.8 Yeshitila 27.6 Myneni
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Harker AR
Anshul Reddy
28.8 Mork 29.3 Reddy
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Anderson BC
Brett Cryan
28.3 Barcio 28.8 Cryan