Heart of Texas

2019 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Greenhill AA
Arush Adabala
Strake Jesuit JX
Jarvis Xie
29.2 Adabala 29.7 Xie
Westwood AZ
Alice Zhang
Strake Jesuit AA
Aidan Atkins
28.9 Zhang 28.6 Atkins
Winston Churchill JE
Jackson Economou
Strake Jesuit JS
Jet Sun
29.1 Economou 28.9 Sun
Garland LY
Leah Yeshitila
Harker AR
Anshul Reddy
28.6 Yeshitila 28.9 Reddy
Anderson HM
Harper Mitchell
Meadows AP
Alex Pasha
30 Mitchell 29.9 Pasha
Harker AM
Akshay Manglik
Guyer CM
Ciarra McClinton
29.5 Manglik 28.7 McClinton
Morrison KC
Kevin Cheng
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
28.5 Cheng 29 Russell
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
Strake Jesuit AMe
Arun Mehra
29 Kandikayala 29.5 Mehra
Loyola LH
Lucas Hunter
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
29.1 Hunter 29.4 Erdmann
Greenhill KD
Krutin Devesh
Strake Jesuit AM
Aneel Mehra
28.9 Devesh 29 Mehra
Loyola AP
Andrew Pribe
Strake Jesuit DH
David Herrera
29.2 Pribe 29.1 Herrera
Westlake AR
Abhinav Rachakonda
Marlborough ER
Eva Rodriguez
29.4 Rachakonda 28.9 Rodriguez
Harker SS
Sachin Shah
Trinity Valley KG
Kelly Goss
29.1 Shah 28.7 Goss
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
29 Glassman 29.1 Ratnasabapathy
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
28.5 Mehta 29 Paul
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Loyola CL
Connor Lindquist
29.3 Rawashdeh 29.6 Lindquist
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Strake Jesuit VC
Vail Chen
29.8 McLoughlin 28.7 Chen
Loyola JA
Jared Aimone
Greenhill HZ
Hannah Zhou
28 Aimone 28.3 Zhou
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Village AF
Adnan Fatakdawala
29.4 Mork 28.9 Fatakdawala
Westwood AL
Alex Lee
George Ranch NS
Nathan Sher
28.4 Lee 28.5 Sher
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
McNeil AR
Abhishek Rao
28.7 Cosgrove 28.9 Rao
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
29 Kotamraju 29.5 Hatfield
Westside SH
Spiro Hoxha
Strake Jesuit DL
Daniel Lee
28.9 Hoxha 29.2 Lee
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Village AR
Aditya Ramesh-Iyer
28.8 Gong 28.6 Ramesh-Iyer
Westside EN
Ethan Nguyen
Harker AL
Andy Lee
28 Nguyen 29 Lee
Anderson BC
Brett Cryan
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
28.9 Cryan 29 Klink
Plano Senior AJ
Aryan Jasani
Trinity Valley MC
Mary Chen
27 Jasani 27.1 Chen
Westlake EA
Ethan Abraham
Garland WA
Will Ashcraft
28.3 Abraham 28.7 Ashcraft
All Saints Episcopal GL
Gabrielle Lea
Northland Christian AB
Aaron Barcio
28.3 Lea 28.4 Barcio
Harker KMy
Krishna Mysoor
Lindale PP
Phoenix Pittman
29.1 Mysoor 28.6 Pittman
Westwood DL
Davina Le
Trinity Valley JH
Joshua Hadden
26.1 Le 26 Hadden
Westlake AL
Andrew Lee
Strake Jesuit JP
Josh Porter
29.9 Lee 30 Porter
Loyola JC
John Choi
Strake Jesuit CR
Cameron Raschke
29.6 Choi 28.5 Raschke
Greenhill AZ
Anais Zhang
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
29 Zhang 29.1 Kalaria
Coppell RR
Rahul Rajamani
Austin SFA JH
James Hartline
28 Rajamani 27.8 Hartline
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Strake Jesuit ZD
Zion Dixon
29.1 Zhang 29.3 Dixon
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Greenhill VG
Varsha Gande
29.4 Rawashdeh 29 Gande
Loyola BC
Benjamin Cortez
Southlake Carroll PK
Pranav Kaginele
29 Cortez 28.8 Kaginele
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
29.2 Im 29.3 Georges
Coppell VS
Vishal Sivamani
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
28.6 Sivamani 29.1 Hanna
McNeil WP
William Park
Meadows NS
Nebi Samuel
28.9 Park 29 Samuel
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Westwood SM
Saavan Myneni
28.9 Quisenberry 28.8 Myneni
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Fusion KS
Kyle Stephens
28 Broussard 27.9 Stephens
Northland Christian LB
Lilly Broussard
McNeil ARa
Adrita RayChaudhuri
28.4 Broussard 28.5 RayChaudhuri
Coppell NB
Natasha Banga
Garland IR
Ishan Rereddy
27.8 Banga 28.3 Rereddy