Heart of Texas

2019 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Lindale PP
Phoenix Pittman
Anderson BC
Brett Cryan
28.5 Pittman 28.8 Cryan
Trinity Valley KG
Kelly Goss
McNeil WP
William Park
28.7 Goss 28.8 Park
Guyer CM
Ciarra McClinton
Greenhill AA
Arush Adabala
29 McClinton 28.5 Adabala
Westwood SM
Saavan Myneni
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
28.9 Myneni 29.3 Mork
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
28.7 Kalaria 28.6 Zhang
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
Northland Christian ABr
Austin Broussard
29 Erdmann 28.9 Broussard
Strake Jesuit DH
David Herrera
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
30 Herrera 29.9 Kotamraju
Strake Jesuit JX
Jarvis Xie
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
28.7 Xie 29.1 McLoughlin
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Plano Senior AJ
Aryan Jasani
28.6 Barcio 28.4 Jasani
Meadows NS
Nebi Samuel
Westwood AL
Alex Lee
28 Samuel 28.3 Lee
Strake Jesuit DL
Daniel Lee
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
28 Lee 28.5 Cosgrove
Strake Jesuit CR
Cameron Raschke
Westlake AR
Abhinav Rachakonda
27.1 Raschke 27 Rachakonda
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Loyola JC
John Choi
28.7 Klink 28.6 Choi
Village AF
Adnan Fatakdawala
Westside EN
Ethan Nguyen
28.5 Fatakdawala 28 Nguyen
Trinity Valley JH
Joshua Hadden
Harker KMy
Krishna Mysoor
28.2 Hadden 28.8 Mysoor
McNeil ARa
Adrita RayChaudhuri
Harker AM
Akshay Manglik
28.4 RayChaudhuri 29.2 Manglik
Strake Jesuit AA
Aidan Atkins
Loyola JA
Jared Aimone
27.5 Atkins 27.4 Aimone
Harker AL
Andy Lee
Garland LY
Leah Yeshitila
28.5 Lee 28.7 Yeshitila
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
29.8 Hatfield 29.6 Rawashdeh
Garland WA
Will Ashcraft
Anderson HM
Harper Mitchell
29.5 Ashcraft 29 Mitchell
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
Morrison KC
Kevin Cheng
28.8 Ratnasabapathy 28.5 Cheng
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Harker SS
Sachin Shah
28.8 Russell 28.7 Shah
Fusion KS
Kyle Stephens
Westlake EA
Ethan Abraham
29 Stephens 29.2 Abraham
Strake Jesuit AM
Aneel Mehra
Westwood DL
Davina Le
29.5 Mehra 29.2 Le
Greenhill HZ
Hannah Zhou
Kinkaid SM
Shreya Mehta
28.3 Zhou 29.4 Mehta
McNeil AR
Abhishek Rao
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
28.8 Rao 29.1 Im
Strake Jesuit JP
Josh Porter
Greenhill AZ
Anais Zhang
28.9 Porter 28.8 Zhang
Meadows AP
Alex Pasha
Coppell VS
Vishal Sivamani
28.5 Pasha 28 Sivamani
Strake Jesuit ZD
Zion Dixon
Greenhill KD
Krutin Devesh
28.9 Dixon 28.8 Devesh
Loyola CL
Connor Lindquist
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
27.8 Lindquist 28 Quisenberry
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Loyola BC
Benjamin Cortez
28.7 Paul 28.4 Cortez
Austin SFA JH
James Hartline
Westlake AL
Andrew Lee
28.7 Hartline 29.2 Lee
George Ranch NS
Nathan Sher
Loyola AP
Andrew Pribe
28 Sher 28.4 Pribe
Marlborough ER
Eva Rodriguez
Coppell NB
Natasha Banga
29 Rodriguez 29.2 Banga
Strake Jesuit JS
Jet Sun
Anderson MR
Malik Rawashdeh
28.6 Sun 28.7 Rawashdeh
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
28.4 Hanna 28.9 Gong
Garland IR
Ishan Rereddy
Winston Churchill JE
Jackson Economou
27.7 Rereddy 27.5 Economou
Strake Jesuit AMe
Arun Mehra
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
28.5 Mehra 29 Glassman
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
Westwood AZ
Alice Zhang
28.5 Georges 29.5 Zhang
Strake Jesuit VC
Vail Chen
Northland Christian LB
Lilly Broussard
28.4 Chen 28.2 Broussard
Southlake Carroll PK
Pranav Kaginele
Loyola LH
Lucas Hunter
28.7 Kaginele 28.8 Hunter
Harker AR
Anshul Reddy
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
29.4 Reddy 29.3 Kandikayala
Trinity Valley MC
Mary Chen
Coppell RR
Rahul Rajamani
28.6 Chen 28.8 Rajamani
Village AR
Aditya Ramesh-Iyer
All Saints Episcopal GL
Gabrielle Lea
29.1 Ramesh-Iyer 28.9 Lea
Greenhill VG
Varsha Gande
Westside SH
Spiro Hoxha
28.2 Gande 28 Hoxha