Heart of Texas

2019 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Strake Jesuit CR
Cameron Raschke
McNeil AR
Abhishek Rao
28.9 Raschke 29.4 Rao
Westwood SM
Saavan Myneni
Meadows AP
Alex Pasha
29 Myneni 27.7 Pasha
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
Strake Jesuit AA
Aidan Atkins
28.9 Kotamraju 30 Atkins
Trinity Valley MC
Mary Chen
Loyola AP
Andrew Pribe
27 Chen 28.9 Pribe
Westside EN
Ethan Nguyen
Winston Churchill JE
Jackson Economou
28 Nguyen 26 Economou
Garland IR
Ishan Rereddy
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
28.5 Rereddy 29.5 Gong
Westlake EA
Ethan Abraham
Harker AM
Akshay Manglik
28.2 Abraham 29.1 Manglik
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
Fusion KS
Kyle Stephens
28.7 Kalaria 28.5 Stephens
Westwood DL
Davina Le
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
28.7 Le 29 Klink
Westlake AL
Andrew Lee
Strake Jesuit JS
Jet Sun
28.7 Lee 28.6 Sun
Austin SFA JH
James Hartline
Village AF
Adnan Fatakdawala
29.4 Hartline 29.6 Fatakdawala
Harker AR
Anshul Reddy
Loyola CL
Connor Lindquist
29.7 Reddy 29.6 Lindquist
Coppell RR
Rahul Rajamani
Loyola LH
Lucas Hunter
29 Rajamani 29.2 Hunter
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
Greenhill AA
Arush Adabala
28.8 Ratnasabapathy 28.6 Adabala
Strake Jesuit JP
Josh Porter
Anderson BC
Brett Cryan
29.9 Porter 29.7 Cryan
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
All Saints Episcopal GL
Gabrielle Lea
28.3 Zhang 28 Lea
Loyola BC
Benjamin Cortez
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
29.2 Cortez 29.5 Rawashdeh
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Guyer CM
Ciarra McClinton
28.8 Barcio 28.9 McClinton
Westlake AR
Abhinav Rachakonda
Plano Senior AJ
Aryan Jasani
28.8 Rachakonda 28.5 Jasani
Greenhill HZ
Hannah Zhou
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
28.5 Zhou 28.6 Cosgrove
Westside SH
Spiro Hoxha
McNeil WP
William Park
30 Hoxha 29.9 Park
Strake Jesuit DL
Daniel Lee
Westwood AL
Alex Lee
28.9 Lee 28.8 Lee
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
Greenhill AZ
Anais Zhang
29.1 Erdmann 29.3 Zhang
Trinity Valley KG
Kelly Goss
Strake Jesuit AM
Aneel Mehra
28 Goss 29.1 Mehra
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Strake Jesuit DH
David Herrera
28.5 Quisenberry 29.2 Herrera
Village AR
Aditya Ramesh-Iyer
Westwood AZ
Alice Zhang
28.9 Ramesh-Iyer 29.2 Zhang
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
Meadows NS
Nebi Samuel
30 Georges 29.9 Samuel
Strake Jesuit ZD
Zion Dixon
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
30 Dixon 28.5 Paul
Northland Christian LB
Lilly Broussard
Trinity Valley JH
Joshua Hadden
28 Broussard 26 Hadden
Harker AL
Andy Lee
Greenhill KD
Krutin Devesh
29 Lee 29.3 Devesh
Anderson HM
Harper Mitchell
Northland Christian ABr
Austin Broussard
27 Mitchell 26.8 Broussard
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
28.3 Hatfield 29 Russell
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
Strake Jesuit JX
Jarvis Xie
28.8 Kandikayala 28.5 Xie
Marlborough ER
Eva Rodriguez
Harker SS
Sachin Shah
28.9 Rodriguez 29.3 Shah
George Ranch NS
Nathan Sher
Garland WA
Will Ashcraft
29.5 Sher 29 Ashcraft
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
28.7 Rawashdeh 28.9 Hanna
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
28.7 Mehta 28.9 Im
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Coppell NB
Natasha Banga
29.3 Glassman 29 Banga
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Loyola JC
John Choi
29 McLoughlin 29.2 Choi
McNeil ARa
Adrita RayChaudhuri
Strake Jesuit AMe
Arun Mehra
28.7 RayChaudhuri 29.4 Mehra
Loyola JA
Jared Aimone
Garland LY
Leah Yeshitila
28.1 Aimone 28.3 Yeshitila
Greenhill VG
Varsha Gande
Harker KMy
Krishna Mysoor
28.5 Gande 28.7 Mysoor
Lindale PP
Phoenix Pittman
Morrison KC
Kevin Cheng
28.5 Pittman 29 Cheng
Strake Jesuit VC
Vail Chen
Coppell VS
Vishal Sivamani
29.6 Chen 29.1 Sivamani
Southlake Carroll PK
Pranav Kaginele
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
28.4 Kaginele 29.1 Mork