Heart of Texas

2019 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
Kinkaid SM
Shreya Mehta
29.2 Hanna 29.4 Mehta
Meadows AP
Alex Pasha
Austin SFA JH
James Hartline
28 Pasha 28.5 Hartline
Strake Jesuit AM
Aneel Mehra
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
29.7 Mehra 29.5 Kalaria
Coppell VS
Vishal Sivamani
Westwood DL
Davina Le
28.2 Sivamani 28.8 Le
Loyola AP
Andrew Pribe
Harker AL
Andy Lee
28.9 Pribe 29.1 Lee
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Northland Christian LB
Lilly Broussard
29 Rawashdeh 28.5 Broussard
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Westwood SM
Saavan Myneni
28.5 Cosgrove 29.5 Myneni
Morrison KC
Kevin Cheng
George Ranch NS
Nathan Sher
29.8 Cheng 29.6 Sher
Village AF
Adnan Fatakdawala
Strake Jesuit VC
Vail Chen
29.3 Fatakdawala 29 Chen
Guyer CM
Ciarra McClinton
Harker AR
Anshul Reddy
28.7 McClinton 28.9 Reddy
Fusion KS
Kyle Stephens
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
27.8 Stephens 28.4 Quisenberry
Strake Jesuit DH
David Herrera
Westlake AR
Abhinav Rachakonda
29.7 Herrera 29 Rachakonda
Trinity Valley JH
Joshua Hadden
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
28.4 Hadden 29 Kandikayala
Greenhill KD
Krutin Devesh
Westlake EA
Ethan Abraham
28.8 Devesh 28 Abraham
Harker AM
Akshay Manglik
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
29.5 Manglik 29.6 Zhang
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Northland Christian AB
Aaron Barcio
28.8 Klink 28.7 Barcio
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Anderson HM
Harper Mitchell
28.5 Im 27.5 Mitchell
Plano Senior AJ
Aryan Jasani
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
27.8 Jasani 28.8 Ratnasabapathy
Greenhill AA
Arush Adabala
Westside EN
Ethan Nguyen
28.9 Adabala 28.7 Nguyen
McNeil WP
William Park
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
28.7 Park 29.2 Hatfield
Harker SS
Sachin Shah
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
28.6 Shah 29.4 Glassman
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Anderson MR
Malik Rawashdeh
28.8 Russell 28 Rawashdeh
Strake Jesuit AA
Aidan Atkins
Southlake Carroll PK
Pranav Kaginele
27.9 Atkins 28.5 Kaginele
Coppell NB
Natasha Banga
McNeil ARa
Adrita RayChaudhuri
28 Banga 28.5 RayChaudhuri
Strake Jesuit JS
Jet Sun
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
29 Sun 29.2 Kotamraju
Strake Jesuit AMe
Arun Mehra
Garland IR
Ishan Rereddy
29 Mehra 29.1 Rereddy
Anderson BC
Brett Cryan
Loyola JA
Jared Aimone
29.5 Cryan 28 Aimone
Loyola CL
Connor Lindquist
Marlborough ER
Eva Rodriguez
28.9 Lindquist 28 Rodriguez
Garland WA
Will Ashcraft
Strake Jesuit JP
Josh Porter
28 Ashcraft 28.5 Porter
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Trinity Valley MC
Mary Chen
29.3 Paul 27 Chen
Garland LY
Leah Yeshitila
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
25 Yeshitila 29.4 McLoughlin
Winston Churchill JE
Jackson Economou
Strake Jesuit CR
Cameron Raschke
28.5 Economou 28.8 Raschke
Strake Jesuit JX
Jarvis Xie
Greenhill HZ
Hannah Zhou
28.7 Xie 28.6 Zhou
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
28.5 Gong 28.8 Erdmann
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
29.6 Broussard 29.8 Georges
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Strake Jesuit DL
Daniel Lee
29.5 Mork 29 Lee
Harker KMy
Krishna Mysoor
Strake Jesuit ZD
Zion Dixon
28.7 Mysoor 28.9 Dixon
Loyola JC
John Choi
Greenhill VG
Varsha Gande
29 Choi 28.5 Gande
Meadows NS
Nebi Samuel
Lindale PP
Phoenix Pittman
27.5 Samuel 27.9 Pittman
All Saints Episcopal GL
Gabrielle Lea
Trinity Valley KG
Kelly Goss
28.4 Lea 27.8 Goss
Loyola LH
Lucas Hunter
Village AR
Aditya Ramesh-Iyer
28.9 Hunter 29 Ramesh-Iyer
Westwood AL
Alex Lee
Loyola BC
Benjamin Cortez
28 Lee 28.6 Cortez
Greenhill AZ
Anais Zhang
Coppell RR
Rahul Rajamani
28.7 Zhang 28.6 Rajamani
Westwood AZ
Alice Zhang
Westlake AL
Andrew Lee
28.7 Zhang 28.5 Lee
McNeil AR
Abhishek Rao
Westside SH
Spiro Hoxha
29 Rao 28 Hoxha