Greenhill Fall Classic

2019 — Addison, TX/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Westwood SM Palo Alto HS EH
Adam Torson
Aff
28.8
28.7
Loyola CL Hebron LC
Kyle Lleras
Aff
28.3
28.2
Strake Jesuit DH Sage
Dhruva Mambapoor
Aff
28.9
28.7
Strake Jesuit JP Harvard-Westlake MP
Kristiana Báez
Aff
28.7
28.6
Strake Jesuit AMe Plano East NG
Spencer Paul
Aff
28.6
28.5
BASIS San Antonio Shavano PK William G. Enloe AC
Elmer Yang
Aff
28.4
28.1
Southlake Carroll TR Harvard-Westlake AM
selena zhang
Neg
28.9
29.3
Immaculate Heart FP Harvard-Westlake GZ
Chris Castillo
Neg
28.6
28.7
Edgemont RG Santa Monica RE
Claudia Ribera
Aff
29.2
29.1
Interlake SW Crossings Christian JH
Megan Nubel
Neg
28.4
28.5
Northland Christian AB Cypress Woods AK
Miguel Harvey
Aff
28.0
27.5
Episcopal School of Dallas ZH Carnegie Vanguard AB
Danielle Dosch
Aff
28.1
28.0
Dougherty Valley KK Houston Memorial AQ
Nelson Okunlola
Aff
29.6
29.5
Grapevine FC Trinity Valley KG
Eve Gerbrandt
Neg
28.8
28.9
Newsome DB Immaculate Heart BC
Claudia Ribera
Aff
29.3
28.4
Dougherty Valley KD Cypress Woods AZ
Bennett Eckert
Aff
28.7
28.5
West Des Moines Valley KC Edgemont HL
Erick Berdugo
Aff
29.0
28.7
Loyola DB Northland Christian JQ
Chetan Hertzig
Neg
28.5
29.1
Coppell NB Harker RT
Lisa Weber
Neg
29.7
29.5
William G. Enloe KH New Trier EM
Kym Burke
Aff
29.5
29.2
Harvard-Westlake CC Heights AA
Aakash Reddy
Aff
28.7
28.6
Southlake Carroll PK Harvard-Westlake JC
Rodrigo Paramo
Neg
28.6
28.9
Strake Jesuit JG Westwood AZ
Jennifer Melin
Aff
29.5
29.3
KAPS BT Harker KM
Elijah Smith
Neg
28.2
28.5
Trinity Valley KK Milton KN
Chris Flowers
Aff
28.9
28.4
Oak Hall KZ Harrison AZ
Christopher Randall
Aff
29.5
29.3
New Trier IV Immaculate Heart JL
David McGinnis
Neg
28.4
28.7
Legacy Christian BP Harrison GC
Rishabh Shah
Neg
28.4
28.6
Strake Jesuit BE William G. Enloe TG
Mihir Rai
Aff
29.5
29.3
West Des Moines Valley TH McNeil AR
Roman Kezios
Neg
28.4
28.8
Little Rock Central LM Melissa AG
Olivia Panchal
Neg
29.1
29.7
Harker QC Harrison RA
Adam Torson
Aff
29.0
28.9
Harvard-Westlake SM Harker SS
Danielle Dosch
Aff
29.0
28.8
Garland IR West Des Moines Valley RS
Miguel Harvey
Aff
28.5
27.8
Strake Jesuit ZD Interlake AX
Roman Kezios
Aff
28.8
28.7
Coppell RR Houston Memorial SL
Eve Gerbrandt
Aff
28.9
28.8
McNeil WP West Des Moines Valley TK
Alec Antonakakis
Aff
29.0
27.0
Harvard-Westlake JI Strake Jesuit AM
Dhruva Mambapoor
Neg
28.4
29.5
Newark Science VA Little Rock Central DS
Maggie Zollo
Aff
28.5
28.0
Los Altos PD Marvin Baker MB
Vishan Chaudhary
Aff
29.2
28.4
Hebron PN Plano East WZ
Vishvak Bandi
Aff
28.6
28.5
Grapevine TT Loyola JC
Mina Lee
Neg
28.4
28.9
Harvard-Westlake OF Lovejoy AR
David Asafu-Adjaye
Aff
28.6
28.2
Harker AV Newark Science TO
Marna Weston
Neg
29.5
29.6
Northland Christian ABr Katy Taylor AP
Bennett Eckert
Neg
28.5
28.9
Episcopal School of Dallas FG Garland WA
Jonas Le Barillec
Neg
27.9
28.0
Harker AR University MW
Anna Myers
Aff
29.2
29.1
Harvard-Westlake JZ Alief Taylor SS
Aakash Reddy
Aff
28.8
28.3
Guyer CM New Trier CS
Elmer Yang
Aff
28.6
25.3
Harvard-Westlake AG Kinkaid SM
Sarah Roberts
Aff
29.0
28.8
Village AR Marlborough ST
Srivatsav Pyda
Neg
28.5
28.0
Village AF Alief Taylor SO
Malachi Ambrose
Aff
28.7
28.6
Lovejoy KC Westlake EE
Jugal Amodwala
Neg
28.3
29.1
Northland Christian LB West Des Moines Valley AA
Cameron McConway
Neg
28.0
28.5
Anderson MR Northland Christian EN
Cameron McConway
Neg
28.3
28.5
McNeil KK Westwood DL
Eric Melin
Neg
28.2
28.4
Anderson AR Harker AM
Parker Pogue
Neg
28.5
29.5
Irma Rangel YWLS VG Neg BYE