Greenhill Fall Classic

2019 — Addison, TX/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Edgemont HL William G. Enloe KH
Jonathan Alston
Aff
28.0
27.0
Little Rock Central DS Grapevine FC
Megan Barnes
Neg
27.0
28.1
Cypress Woods AZ Oak Hall KZ
Alec Antonakakis
Neg
29.8
29.9
Plano East NG Dougherty Valley KK
ALexander Yoakum
Neg
29.3
29.4
Garland WA Newsome DB
Kristiana Báez
Neg
28.5
28.6
Heights AA Lovejoy KC
Spencer Paul
Neg
28.0
28.1
Melissa AG Northland Christian ABr
Vishan Chaudhary
Neg
28.2
28.3
New Trier EM Grapevine TT
Eve Gerbrandt
Neg
28.7
28.8
Marlborough ST Guyer CM
Sarah Roberts
Aff
28.4
28.6
Lovejoy AR Village AF
Clement Agho-Otoghile
Neg
28.0
28.4
Santa Monica RE Harvard-Westlake AG
Chris Castillo
Aff
29.2
29.0
Harvard-Westlake JC Loyola DB
Dhruva Mambapoor
Neg
28.5
28.6
Trinity Valley KG Newark Science VA
Erick Berdugo
Aff
27.5
28.0
Milton KN Harker AV
Rodrigo Paramo
Aff
28.4
28.2
Immaculate Heart JL McNeil WP
Roy Plat
Neg
28.3
28.5
Katy Taylor AP Strake Jesuit JP
Christopher Randall
Neg
28.8
29.0
West Des Moines Valley TK Loyola CL
Jennifer Melin
Neg
29.0
29.4
New Trier CS Coppell RR
Aly Lalani
Aff
28.2
28.5
Harrison RA West Des Moines Valley TH
Sunil Gedela
Aff
28.9
28.0
Harker RT McNeil KK
Miguel Harvey
Neg
28.0
29.3
Strake Jesuit AM Harvard-Westlake SM
eric emerson
Neg
29.0
29.1
University MW Westwood SM
selena zhang
Aff
29.0
29.2
Harrison AZ Los Altos PD
Paul Gravley
Aff
29.8
29.7
Harrison GC Northland Christian AB
Elijah Smith
Aff
28.0
27.0
Loyola JC Harker AR
Olivia Panchal
Neg
29.0
29.1
Alief Taylor SS Harvard-Westlake OF
Marna Weston
Aff
29.9
30.0
Northland Christian EN Southlake Carroll PK
Claudia Ribera
Neg
28.6
28.5
Harvard-Westlake AM Edgemont RG
Mihir Rai
Neg
29.4
29.5
Westlake EE Strake Jesuit BE
Jonas Le Barillec
Neg
29.0
29.2
Crossings Christian JH Episcopal School of Dallas ZH
Jasmine Stidham
Neg
27.9
28.0
West Des Moines Valley RS Anderson AR
Chance Moreno
Neg
28.5
30.0
Cypress Woods AK Episcopal School of Dallas FG
Kym Burke
Aff
29.5
29.1
Irma Rangel YWLS VG Garland IR
Conal Thomas-McGinnis
Neg
28.9
29.7
Harvard-Westlake GZ Southlake Carroll TR
Mina Lee
Neg
29.1
29.3
Sage West Des Moines Valley KC
Chetan Hertzig
Aff
29.0
28.8
Hebron LC Legacy Christian BP
John Sasso
Neg
29.3
29.7
Alief Taylor SO Harker QC
Whit Jackson
Neg
28.0
28.7
Westwood AZ Northland Christian LB
Lucas Clarke
Aff
29.7
29.0
Harvard-Westlake MP Trinity Valley KK
Bennett Eckert
Aff
28.6
27.8
Harker SS Hebron PN
Parker Pogue
Aff
28.8
28.5
Newark Science TO KAPS BT
Aurelia Williams
Neg
29.0
30.0
William G. Enloe AC Interlake SW
Malachi Ambrose
Neg
28.9
28.6
Kinkaid SM Village AR
Kyle Lleras
Aff
29.7
29.6
Marvin Baker MB New Trier IV
Anna Myers
Aff
28.7
28.6
Plano East WZ Anderson MR
Eric Melin
Aff
27.6
27.5
William G. Enloe TG Strake Jesuit JG
Jugal Amodwala
Aff
29.4
29.0
Interlake AX Coppell NB
Cameron McConway
Aff
28.7
28.5
Carnegie Vanguard AB Strake Jesuit DH
Maya Sanghavi
Aff
29.5
29.4
Houston Memorial SL Strake Jesuit ZD
Adesuwa Omoruyi
Neg
27.5
28.0
McNeil AR Harvard-Westlake JI
Danielle Dosch
Neg
28.6
28.7
Houston Memorial AQ Harvard-Westlake CC
Rishabh Shah
Aff
28.9
28.1
Northland Christian JQ Strake Jesuit AMe
Srivatsav Pyda
Neg
28.5
29.0
Westwood DL Immaculate Heart FP
Scott Phillips
Neg
28.5
28.7
Harker AM Dougherty Valley KD
David Dosch
Neg
28.9
29.1
Harker KM Harvard-Westlake JZ
Adam Torson
Aff
29.4
28.9
Immaculate Heart BC Little Rock Central LM
Rohith Mandavilli
Aff
27.8
27.7
Palo Alto HS EH BASIS San Antonio Shavano PK
Nelson Okunlola
Aff
28.4
28.3
West Des Moines Valley AA Aff BYE