Greenhill Fall Classic

2019 — Addison, TX/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Edgemont HL Harvard-Westlake JZ
Sarah Roberts
Neg
28.3
28.5
Lovejoy KC Interlake AX
Malachi Ambrose
Aff
29.2
28.8
Oak Hall KZ William G. Enloe AC
Aakash Reddy
Aff
29.6
28.9
Harvard-Westlake AG Harker AM
Rodrigo Paramo
Aff
29.1
28.8
New Trier EM Loyola DB
Indu Pandey
Neg
28.1
28.4
Harker AV Houston Memorial SL
Olivia Panchal
Aff
28.3
28.2
Immaculate Heart JL New Trier CS
Dhruva Mambapoor
Neg
28.3
28.4
Harvard-Westlake JC Katy Taylor AP
Kristiana Báez
Neg
28.5
28.7
West Des Moines Valley TH Northland Christian EN
Chetan Hertzig
Aff
27.5
27.4
Harvard-Westlake SM Immaculate Heart BC
Bennett Eckert
Aff
29.4
28.3
Harker RT Harvard-Westlake JI
Rodrigo Paramo
Neg
28.1
28.5
Strake Jesuit JP Milton KN
Ryan Hemnarine
Aff
29.5
28.0
Alief Taylor SS Harvard-Westlake MP
Paul Gravley
Neg
29.0
29.2
Harker AR Interlake SW
Eve Gerbrandt
Aff
28.7
28.6
Harrison GC Strake Jesuit AMe
Megan Nubel
Neg
28.5
28.7
Loyola JC Plano East NG
Cameron McConway
Neg
29.0
29.2
Episcopal School of Dallas ZH Northland Christian ABr
Rohith Mandavilli
Aff
28.4
28.3
Garland WA Irma Rangel YWLS VG
Margaret Purcell
Aff
28.5
28.0
Southlake Carroll PK Newark Science TO
Maggie Zollo
Neg
28.0
28.7
Sage Northland Christian JQ
Jonas Le Barillec
Neg
28.8
29.0
Alief Taylor SO Anderson MR
Aakash Reddy
Aff
28.5
28.4
Legacy Christian BP Dougherty Valley KD
Jugal Amodwala
Neg
28.0
28.7
Heights AA Westwood SM
Vishan Chaudhary
Neg
28.5
28.6
Garland IR West Des Moines Valley AA
Adesuwa Omoruyi
Neg
27.0
27.9
Harvard-Westlake GZ Melissa AG
JJ Kim
Aff
28.9
28.4
West Des Moines Valley RS William G. Enloe TG
Nelson Okunlola
Neg
28.5
29.7
Plano East WZ Newsome DB
Anna Myers
Neg
28.6
29.2
Strake Jesuit JG McNeil AR
Miguel Harvey
Aff
28.8
29.0
Kinkaid SM Dougherty Valley KK
Spencer Paul
Neg
29.0
29.1
Crossings Christian JH Harvard-Westlake AM
Danielle Dosch
Neg
28.8
29.3
Santa Monica RE Marvin Baker MB
Jonas Le Barillec
Aff
29.6
28.1
Harker SS Trinity Valley KK
Eve Gerbrandt
Neg
29.7
29.8
Strake Jesuit AM Harrison RA
Megan Nubel
Aff
28.5
28.2
Strake Jesuit DH Harker KM
Rishabh Shah
Aff
28.0
28.1
University MW Northland Christian LB
Claudia Ribera
Aff
29.2
29.0
Houston Memorial AQ Edgemont RG
Bennett Eckert
Neg
29.1
29.6
Harker QC Westlake EE
David Dosch
Neg
28.8
29.0
Carnegie Vanguard AB New Trier IV
John Sasso
Aff
29.7
29.0
Southlake Carroll TR Cypress Woods AZ
ALexander Yoakum
Neg
29.0
29.3
McNeil KK West Des Moines Valley KC
Anna Myers
Neg
28.4
28.5
Westwood AZ Episcopal School of Dallas FG
David Dosch
Aff
28.7
28.3
Marlborough ST Coppell NB
JJ Kim
Aff
28.6
28.3
McNeil WP Loyola CL
David Asafu-Adjaye
Neg
28.3
28.7
Strake Jesuit ZD Harvard-Westlake CC
Mihir Rai
Neg
28.6
28.7
Anderson AR Guyer CM
Marna Weston
Neg
29.0
29.2
Little Rock Central DS William G. Enloe KH
Maya Sanghavi
Neg
27.9
28.0
Westwood DL West Des Moines Valley TK
Cameron McConway
Aff
29.6
29.3
Coppell RR Hebron LC
Jugal Amodwala
Neg
27.9
28.3
BASIS San Antonio Shavano PK Village AF
Chris Castillo
Aff
28.4
28.3
Harvard-Westlake OF Northland Christian AB
Rishabh Shah
Neg
27.7
28.1
Strake Jesuit BE Harrison AZ
Rohith Mandavilli
Neg
28.7
28.8
Palo Alto HS EH Los Altos PD
Chris Castillo
Neg
28.6
29.0
Cypress Woods AK Immaculate Heart FP
Paul Gravley
Neg
28.2
28.8
Little Rock Central LM Grapevine FC
Claudia Ribera
Aff
28.5
28.0
Lovejoy AR Trinity Valley KG
selena zhang
Aff
28.3
28.1
KAPS BT Newark Science VA
Anthony Joseph
Aff
29.1
29.0
Village AR Hebron PN
Mina Lee
Aff
29.1
28.5
Grapevine TT Neg BYE