Greenhill Fall Classic

2019 — Addison, TX/US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Anderson MR Episcopal School of Dallas ZH
Kyle Lleras
Neg
28.0
29.6
Westlake EE Little Rock Central LM
Chris Castillo
Aff
28.6
28.5
Loyola CL Cypress Woods AK
Alec Antonakakis
Neg
29.0
29.2
Edgemont RG Palo Alto HS EH
Ryan Hemnarine
Aff
29.0
28.2
Trinity Valley KG Strake Jesuit ZD
David Asafu-Adjaye
Neg
28.0
29.0
Northland Christian EN Garland WA
Eric Melin
Aff
28.2
28.1
Immaculate Heart BC Alief Taylor SO
Adam Torson
Aff
27.5
27.4
Northland Christian LB Loyola JC
Bennett Eckert
Neg
27.9
28.9
Harrison AZ Harvard-Westlake GZ
Margaret Purcell
Aff
29.1
29.0
Immaculate Heart FP Heights AA
Indu Pandey
Neg
28.5
28.6
Interlake AX Garland IR
Jonas Le Barillec
Aff
29.0
28.9
Episcopal School of Dallas FG Lovejoy AR
Jonathan Alston
Aff
27.9
27.0
Harvard-Westlake AM Strake Jesuit JG
eric emerson
Aff
29.0
28.9
Westwood SM Plano East WZ
Bennett Eckert
Aff
28.3
28.1
West Des Moines Valley KC Village AR
Ryan Hemnarine
Neg
28.2
28.6
Irma Rangel YWLS VG Harker RT
Dhruva Mambapoor
Neg
28.3
28.8
Plano East NG Harvard-Westlake SM
Chris Castillo
Aff
29.3
29.2
Harker AM Strake Jesuit JP
Anna Myers
Aff
29.5
29.4
Cypress Woods AZ Harker AR
Paul Gravley
Aff
28.8
28.7
Harvard-Westlake JI Harrison GC
Margaret Purcell
Neg
28.3
28.9
Marvin Baker MB Harvard-Westlake AG
Danielle Dosch
Neg
28.0
29.2
Village AF Carnegie Vanguard AB
Cameron McConway
Neg
28.7
28.9
Guyer CM Sage
Adam Torson
Neg
28.4
28.5
Strake Jesuit AMe New Trier EM
Cameron McConway
Aff
29.4
28.4
Northland Christian ABr KAPS BT
Jugal Amodwala
Aff
29.2
28.8
New Trier CS Alief Taylor SS
David Asafu-Adjaye
Neg
28.0
28.1
Katy Taylor AP Southlake Carroll PK
Elijah Smith
Aff
28.9
28.2
West Des Moines Valley TK Harker QC
Nelson Okunlola
Neg
28.1
29.4
Newark Science VA West Des Moines Valley TH
Jennifer Melin
Neg
28.3
28.4
Northland Christian AB Immaculate Heart JL
Jonas Le Barillec
Aff
28.4
28.1
Melissa AG Harker AV
Danielle Dosch
Aff
28.6
28.4
Dougherty Valley KK Harvard-Westlake JC
Mihir Rai
Aff
29.0
28.6
Hebron PN Edgemont HL
Aurelia Williams
Aff
27.5
27.0
Harrison RA Lovejoy KC
Elijah Smith
Aff
28.5
28.0
Newsome DB Harker SS
Lisa Weber
Neg
28.8
29.3
Loyola DB Legacy Christian BP
Vishvak Bandi
Neg
28.6
28.9
Grapevine FC West Des Moines Valley RS
Aly Lalani
Neg
28.0
28.5
Harker KM Oak Hall KZ
Rohith Mandavilli
Neg
28.8
29.4
Coppell NB Little Rock Central DS
David Dosch
Aff
28.6
28.3
Grapevine TT Coppell RR
Dhruva Mambapoor
Neg
27.9
28.3
Dougherty Valley KD McNeil KK
Vishan Chaudhary
Aff
29.2
28.0
West Des Moines Valley AA Harvard-Westlake OF
Anna Myers
Neg
28.6
28.7
Northland Christian JQ Strake Jesuit BE
Rodrigo Paramo
Neg
28.8
29.0
Harvard-Westlake JZ University MW
Kristiana Báez
Neg
28.7
28.8
New Trier IV Westwood AZ
Vishan Chaudhary
Aff
28.6
28.5
Milton KN Marlborough ST
Christopher Randall
Aff
28.4
28.0
McNeil AR Anderson AR
Eric Melin
Aff
28.6
27.0
William G. Enloe AC Crossings Christian JH
Nelson Okunlola
Neg
28.2
28.4
William G. Enloe TG Kinkaid SM
Olivia Panchal
Neg
28.8
29.1
Newark Science TO Strake Jesuit DH
Kyle Lleras
Neg
28.8
28.7
Interlake SW Santa Monica RE
Spencer Paul
Neg
28.7
29.2
Hebron LC Strake Jesuit AM
Alec Antonakakis
Neg
28.5
29.5
Harvard-Westlake MP Houston Memorial AQ
eric emerson
Neg
28.8
28.7
Houston Memorial SL McNeil WP
Christopher Randall
Aff
28.1
28.0
Los Altos PD BASIS San Antonio Shavano PK
Indu Pandey
Aff
29.5
28.9
William G. Enloe KH Westwood DL
David Dosch
Neg
28.4
28.6
Trinity Valley KK Southlake Carroll TR
Erick Berdugo
Neg
29.0
29.2
Harvard-Westlake CC Aff BYE