Greenhill Fall Classic

2019 — Addison, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Milton KN
Kian Najaf
Westwood DL
Davina Le
28.3 Najaf 28.2 Le
Harker KM
Krishna Mysoor
West Des Moines Valley TH
Tony Holm
28.9 Mysoor 28.5 Holm
Guyer CM
Ciarra McClinton
Alief Taylor SS
Sherrod Session
29.1 McClinton 28.5 Session
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
Edgemont HL
Helena Lew-Kiedrowska
29.5 Georges 28 Lew-Kiedrowska
Houston Memorial SL
Sarah Li
Loyola DB
Daniel Beck
28.5 Li 28 Beck
Strake Jesuit AMe
Aneel Mehra
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
28.4 Mehra 28.9 Kumaravel
Westwood SM
Saavan Myneni
Santa Monica RE
Rex Evans
28.8 Myneni 29.2 Evans
Strake Jesuit AM
Arun Mehra
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
28.2 Mehra 28.1 Kalaria
Episcopal School of Dallas FG
Francisco Gomez-Quinonez
Kinkaid SM
Shreya Mehta
28 Gomez-Quinonez 28.9 Mehta
Harker RT
Rohan Thakur
Hebron LC
Lucas Chan
27.8 Thakur 27.9 Chan
Northland Christian LB
Lilly Broussard
KAPS BT
Ben Thomas
28.1 Broussard 28 Thomas
Loyola JC
John Choi
Immaculate Heart BC
Beatrice Culligan
29 Choi 28.5 Culligan
Strake Jesuit ZD
Zion Dixon
Westlake EE
Ethan Elasky
29 Dixon 29.1 Elasky
Harker AR
Anshul Reddy
Harrison GC
Giovanni Cutri
29.1 Reddy 28.6 Cutri
Northland Christian EN
Eathan Newman
Harrison AZ
Ava Zinman
29 Newman 29.8 Zinman
Trinity Valley KG
Kelly Goss
Northland Christian ABr
Austin Broussard
27.9 Goss 29.1 Broussard
Southlake Carroll PK
Pranav Kaginele
Palo Alto HS EH
Ethan Hwang
28.2 Kaginele 28.3 Hwang
Village AF
Adnan Fatakdawala
Garland WA
William Ashcraft
27.8 Fatakdawala 27.7 Ashcraft
Harvard-Westlake CC
Claire Conner
New Trier EM
Emma Mansour
28 Conner 28.4 Mansour
Newark Science VA
Victoria Ajayi
William G. Enloe AC
Anthony Cui
27.9 Ajayi 28.2 Cui
Plano East WZ
William Zhang
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
28.3 Zhang 28.7 Dubey
Garland IR
Ishan Rereddy
West Des Moines Valley KC
Kauai Cua
27.4 Rereddy 27.5 Cua
Harker AV
Aditi Vinod
Lovejoy KC
Kaya Czyz
28.4 Vinod 28.5 Czyz
Harvard-Westlake OF
Olivia Feldman
Interlake SW
Simon Wu
28.3 Feldman 29.1 Wu
Newark Science TO
Temitope Ogundare
Lovejoy AR
Ashley Rihani
29.3 Ogundare 28.4 Rihani
Westwood AZ
Alice Zhang
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
29.1 Zhang 28.9 Quisenberry
Strake Jesuit DH
David Herrera
Little Rock Central LM
Laila Meredith
29 Herrera 28.5 Meredith
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Los Altos PD
Parth Dhanotra
28.9 Cosgrove 28.8 Dhanotra
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
29 Paul 28 Kerstein
West Des Moines Valley AA
Alyssa Ashmore
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
28.3 Ashmore 28.4 Kandikayala
Legacy Christian BP
Breigh Plat
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
28.4 Plat 29.1 Mork
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
Little Rock Central DS
David Shu
29.5 Kotamraju 29 Shu
University MW
Mercy Wah
Village AR
Aditya Ramesh-Iyer
28.5 Wah 29 Ramesh-Iyer
Marvin Baker MB
Mahir Bansal
Loyola CL
Connor Lindquist
28.4 Bansal 26.2 Lindquist
Melissa AG
Anna Gressett
Edgemont RG
Riya Ganpati
27.5 Gressett 29.3 Ganpati
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
McNeil WP
William Park
28.9 Erdmann 28 Park
Harvard-Westlake JZ
Joie Zhang
Heights AA
Alfonso Arreola
28.5 Zhang 28.6 Arreola
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
West Des Moines Valley RS
Risha Shetye
28.9 Tuohy 28.6 Shetye
Irma Rangel YWLS VG
Valerie Gutierrez
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
28 Gutierrez 29.4 Rawashdeh
Katy Taylor AP
Ann Popovici
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
29 Popovici 29.2 Zaidi
Newsome DB
Dylan Burke
Carnegie Vanguard AB
Arnav Burudgunte
29.3 Burke 29.4 Burudgunte
New Trier CS
Caroline Siebert
Strake Jesuit JP
Joshua Porter
28.5 Siebert 28.9 Porter
Grapevine FC
Faith Choate
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
28 Choate 29.2 Zhong
Harker SS
Sachin Shah
Immaculate Heart JL
Jane Lichtman
28.8 Shah 27.8 Lichtman
Coppell RR
Rahul Rajamani
Plano East NG
Nevin Gera
27.8 Rajamani 29.3 Gera
Harrison RA
Rebecca Anderson
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
28.9 Anderson 29.1 Gong
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
28.3 Barcio 29.4 Zhang
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
28.5 Park 29.4 McLoughlin
Hebron PN
Philip Ng
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
28.1 Ng 28.8 Hanna
Harvard-Westlake JI
Julia Im
Harker AM
Akshay Manglik
28.7 Im 29.5 Manglik
Sage
Ali Ansari
Anderson MR
Malik Rawashdeh
28.4 Ansari 28 Rawashdeh
McNeil AR
Abhishek Rao
Interlake AX
Anthony Xie
29.1 Rao 28.5 Xie
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
William G. Enloe KH
Kaitlyn Han
29.4 Haq 28.9 Han
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
Alief Taylor SO
Sefiat Ologundudu
29.3 Ratnasabapathy 28.3 Ologundudu
New Trier IV
Izaak Van Til
Grapevine TT
Thomas Tran
28.3 Van Til 28.2 Tran
Harker QC
Quentin Clark
William G. Enloe TG
Tej Gedela
28.8 Clark 29 Gedela
West Des Moines Valley TK
Thomas Knudsen
Coppell NB
Natasha Banga
28.5 Knudsen 28.4 Banga