Greenhill Fall Classic

2019 — Addison, TX/US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Lovejoy KC Episcopal School of Dallas FG
Vishvak Bandi
Aff
28.6
28.3
Garland WA Harker QC
Rishabh Shah
Neg
28.1
28.8
Trinity Valley KK West Des Moines Valley TK
Chetan Hertzig
Aff
29.0
28.7
Carnegie Vanguard AB University MW
Rohith Mandavilli
Neg
28.8
28.9
West Des Moines Valley RS Plano East WZ
ALexander Yoakum
Neg
27.6
27.8
Immaculate Heart JL Marvin Baker MB
Srivatsav Pyda
Neg
27.5
28.2
Harvard-Westlake SM Strake Jesuit ZD
Kristiana Báez
Aff
28.8
28.6
Interlake SW Grapevine FC
Vishvak Bandi
Aff
28.9
28.8
Northland Christian JQ Houston Memorial SL
Spencer Paul
Aff
29.0
28.2
Strake Jesuit JP Sage
Nelson Okunlola
Aff
29.1
28.9
Oak Hall KZ Northland Christian EN
Elijah Smith
Aff
29.0
28.3
Immaculate Heart BC Harvard-Westlake CC
Chris Castillo
Aff
28.0
28.1
Harker AM Newark Science VA
Rishabh Shah
Aff
28.6
28.0
Edgemont RG Northland Christian AB
eric emerson
Aff
29.3
28.1
Santa Monica RE Harker RT
Mihir Rai
Aff
29.2
28.4
Lovejoy AR Harrison RA
Erick Berdugo
Neg
29.0
29.7
Plano East NG Garland IR
selena zhang
Aff
29.1
28.7
Interlake AX Hebron PN
brooklyn trott
Neg
29.0
30.0
Northland Christian ABr Harker KM
Rodrigo Paramo
Neg
28.0
28.3
Harrison AZ New Trier IV
Erick Berdugo
Aff
29.8
28.5
Harvard-Westlake AM Irma Rangel YWLS VG
Bennett Eckert
Aff
29.3
28.2
McNeil WP Harvard-Westlake JZ
Danielle Dosch
Neg
28.5
28.7
BASIS San Antonio Shavano PK Strake Jesuit JG
Jonas Le Barillec
Neg
28.2
28.4
KAPS BT Guyer CM
Aakash Reddy
Aff
28.8
28.7
Little Rock Central DS Southlake Carroll PK
Jonas Le Barillec
Neg
28.0
28.4
William G. Enloe KH Harvard-Westlake JC
Chris Castillo
Neg
28.0
28.5
Harrison GC Strake Jesuit DH
Christopher Randall
Aff
28.0
27.5
Westwood DL Strake Jesuit AMe
Jennifer Melin
Neg
28.3
29.2
Coppell NB Southlake Carroll TR
Claudia Ribera
Neg
28.5
28.7
Harvard-Westlake AG Harker AV
Adam Torson
Aff
29.2
28.9
William G. Enloe TG Marlborough ST
Vishan Chaudhary
Aff
29.2
28.7
Cypress Woods AK Westwood AZ
Indu Pandey
Neg
28.4
28.6
Little Rock Central LM New Trier CS
John Sasso
Aff
29.5
29.4
New Trier EM Houston Memorial AQ
Anna Myers
Neg
28.4
29.3
Palo Alto HS EH Milton KN
Aly Lalani
Aff
29.2
28.8
West Des Moines Valley TH Harvard-Westlake JI
Anna Myers
Neg
28.4
28.6
Kinkaid SM Harvard-Westlake OF
Jugal Amodwala
Aff
28.6
28.4
West Des Moines Valley KC Katy Taylor AP
David Asafu-Adjaye
Neg
28.7
28.5
Cypress Woods AZ Episcopal School of Dallas ZH
Miguel Harvey
Aff
29.1
29.2
Alief Taylor SO McNeil AR
Lisa Weber
Aff
28.5
29.4
Hebron LC Strake Jesuit BE
Cameron McConway
Neg
28.5
29.5
Anderson AR Strake Jesuit AM
Kyle Lleras
Neg
29.1
29.0
Edgemont HL Harker SS
Rodrigo Paramo
Aff
27.9
27.7
Dougherty Valley KD Loyola JC
ALexander Yoakum
Neg
28.0
29.3
Anderson MR Trinity Valley KG
John Sasso
Aff
29.0
28.8
Grapevine TT Immaculate Heart FP
Srivatsav Pyda
Neg
27.5
28.9
Crossings Christian JH Newark Science TO
Mihir Rai
Aff
28.7
28.5
Loyola CL Harker AR
Bennett Eckert
Neg
28.1
28.5
Harvard-Westlake GZ Coppell RR
Danielle Dosch
Aff
28.8
28.7
Heights AA Legacy Christian BP
Nelson Okunlola
Neg
28.7
28.9
Village AR Newsome DB
Aly Lalani
Neg
29.7
29.9
Los Altos PD McNeil KK
Roman Kezios
Aff
28.5
28.3
William G. Enloe AC West Des Moines Valley AA
Rohith Mandavilli
Aff
28.1
27.8
Alief Taylor SS Melissa AG
Claudia Ribera
Neg
27.9
28.0
Westlake EE Westwood SM
Sarah Roberts
Neg
28.6
28.8
Dougherty Valley KK Village AF
Adam Torson
Aff
28.9
28.7
Loyola DB Northland Christian LB
Eric Melin
Neg
28.5
28.0
Harvard-Westlake MP Aff BYE