Loyola Invitational

2019 — Los Angeles, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
28.6 Kohler 28.7 Glassman
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Clairmont Independent TM
Trevor Mitchell
29.4 Kumaravel 27.9 Mitchell
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Peninsula AR
Anish Ramireddy
29.1 Gong 29.2 Ramireddy
Dougherty Valley SP
Shray Patel
Academy of Higher Learning NY
Nicole Yamachika
28 Patel 29 Yamachika
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Marlborough JH
Julianne Hannon
28.4 Park 28.3 Hannon
Kennedy (Independent) KR
Keshav Rastogi
Northwood NA
Nihar Abhyankar
28.8 Rastogi 28.9 Abhyankar
Torrey Pines JS
Jungwoo Seo
Immaculate Heart JL
Jane Lichtman
28 Seo 28.1 Lichtman
Marlborough JSh
Jocelyn Shek
Brentwood HG
Harper Green
28.1 Shek 28 Green
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
San Marino EW
Edmond Wen
29.4 Mork 28.9 Wen
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
29 Zhang 29.5 Dubey
Northwood HS
Hari Sreeramagiri
Portola Bulldogs AS
Amitoj Singh
27.2 Sreeramagiri 27.5 Singh
Orange Lutheran AZ
Aaron Zhang
Brentwood SH
Sierra Houegban
28.4 Zhang 28.1 Houegban
Dougherty Valley KKa
Krish Kapoor
Peninsula JN
Jacob Namgung
28.5 Kapoor 28.9 Namgung
Los Osos Independent RN
Ron Nath
Peninsula RM
Rhys Moon
28.2 Nath 28.4 Moon
Westlake EE
Ethan Elasky
Marlborough JS
Julia Steinberg
28.8 Elasky 28.7 Steinberg
Carmel Valley Independent JS
Jacob Spiegelman
Marlborough AK
Anya Karumanchi
28.8 Spiegelman 28.7 Karumanchi
H.B. Plant TK
Taman Kanchanapalli
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
28.7 Kanchanapalli 28.9 Russell
Carmel Valley Independent EP
Eric Park
Segerstrom AN
Avery Ngo
27 Park 27.5 Ngo
Whatcom AB
Alexander Batt
Marlborough EY
Emma Yanai
26 Batt 27.5 Yanai
Dougherty Valley SB
Savit Bhat
Brentwood DL
Dylan Liu
27.6 Bhat 27.5 Liu
Marlborough ML
Macy Lerner
North Hollywood LQ
Lydia Qin
27.3 Lerner 27.5 Qin
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Brentwood LE
Linus Epstein
28.5 Tuohy 28.3 Epstein
Peninsula HC
Henry Chung
Classical RP
Raj Pabari
27.7 Chung 28.9 Pabari
Dougherty Valley AG
Arjun Garg
Sage Hill Independent TG
Timothy Guo
28.8 Garg 28.9 Guo
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Santa Monica RE
Rex Evans
29.4 Im 29.6 Evans
Sage Hill Independent MP
Max Perin
Palos Verdes Independent ES
Eric Sheng
28 Perin 27.2 Sheng
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Los Altos PD
Parth Dhanotra
29.1 Klink 29.4 Dhanotra
Dougherty Valley MN
Mishka Narasimhan
Granada Hills Charter AS
Ayush Saha
27.9 Narasimhan 28.1 Saha
Immaculate Heart BC
Beatrice Culligan
Palos Verdes Independent KV
Karl Velazquez
28.5 Culligan 28.6 Velazquez
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Crescenta Valley AT
Asher Towner
29.2 Paul 29.3 Towner
Palo Alto HS Independent EH
Ethan Hwang
Sage Hill Independent AA
Ali Ansari
28.2 Hwang 28.6 Ansari
Carmel Valley Independent JY
Jason Yang
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
28.6 Yang 28.5 Rao
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
Bay Independent MS
Meera Sehgal
28.2 Jeong 28 Sehgal