Grapevine Classic

2019 — GRAPEVINE, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Hebron PN
Philip Ng
Strake Jesuit AMe
Aneel Mehra
28.8 Ng 29.7 Mehra
Isidore Newman EP
Elly Patron.
Houston Memorial SC
Sebastian Cho
27.5 Patron 28 Cho
Carnegie Vanguard AB
Arnav Burudgunte
Westlake AL
Andrew Lee
29.6 Burudgunte 29.3 Lee
Garland LY
Leah Yeshitila
Isidore Newman JH
Jackson Haber
30 Yeshitila 29.5 Haber
McNeil ARa
Abhishek Rao
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
29 Rao 29.2 Hanna
Duchesne Academy of the Sacred Heart AQ
Anika Quesada
Trinity AA
Asim Adhikari
29.5 Quesada 29.8 Adhikari
Legacy Christian BP
Breigh Plat
Westlake EA
Ethan Abraham
29.6 Plat 29 Abraham
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
Seven Lakes CG
Chengxi Gang
30 Hatfield 28.5 Gang
Dulles AS
Abhinav Sinha
Oak Grove NW
Noah Williamson
29.6 Sinha 28.7 Williamson
Moore ES
Ethan Seabourn
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
28 Seabourn 28.8 Quisenberry
Guyer CM
Ciarra McClinton
Jenks MC
Maya Chandwaney
28.7 McClinton 28 Chandwaney
Winston Churchill JE
Jackson Economou
Hebron NS
Nicholas Schuefler
28 Economou 28 Scheufler
Plano East NG
Nevin Gera
Greenhill KD
Krutin Devesh
29 Gera 28.9 Devesh
Greenhill AA
Arush Adabala
Round Rock SG
Sreya Gandra
27 Adabala 28.5 Gandra
Northland Christian LB
Lilly Broussard
Strake Jesuit AM
Arun Mehra
28.5 Broussard 29.9 Mehra
Alief Taylor SO
Sefiat Ologundudu
Newsome DB
Dylan Burke
28.4 Ologundudu 29.6 Burke
Kinkaid KG
Karm Ghei
Dulles FS
Favian Sun
28.2 Ghei 28.6 Sun
Needham SC
Samuel Cogen
Kinkaid SM
Shreya Mehta
28.5 Cogen 28.6 Mehta
Heights SA
Sebastian Arreola
McNeil WP
William Park
28 Arreola 28.5 Park
Plano West Sr SW
Shishir Waghray
Coppell VS
Vishal Sivamani
28 Waghray 27 Sivamani
Plano West Sr DJ
Dylan Jones
Northland Christian AB
Aaron Barcio
28.3 Jones 29 Barcio
KAPS BT
Ben Thomas
Carroll Senior TR
Tarun Ratnasabapathy
28.6 Thomas 28.7 Ratnasabapathy
Houston Memorial DX
Daniel Xu
Stratford DS
Devon Schwartz
28.7 Xu 29 Schwartz
Plano East HG
Hamsika Gorty
Westside EN
Ethan Nguyen
28.5 Gorty 25 Nguyen
Alief Taylor SS
Sherrod Session
Hebron LC
Lucas Chan
28.2 Session 28.3 Chan
Holy Cross ND
Nicholas Davillier
Plano East SH
Sanjana Hiremath
28.2 Davillier 28.6 Hiremath
Lovejoy AR
Ashley Rihani
Fusion KS
Kyle Stephens
28.6 Rihani 28.7 Stephens
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
Houston Memorial AQ
Andrew Qin
29 Georges 28.9 Qin
Westwood AZ
Alice Zhang
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
28.7 Zhang 28.7 Zhong
All Saints Episcopal GL
Gabrielle Lea
Northland Christian ABr
Austin Broussard
30 Lea 30 Broussard
Greenhill AZ
Anais Zhang
Strake Jesuit JP
Josh Porter
29.2 Zhang 29.8 Porter
Montgomery CD
Cyprian Dumas
Alief Taylor JC
Jilson Carbajal
30 Dumas 28 Carbajal
Lovejoy TB
Tanay Bawa
Cypress Woods FP
Fiorella Pulido
27 Bawa 27.9 Pulido
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
Village AF
Adnan Fatakdawala
29.7 Kerstein 29.7 Fatakdawala
LC Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Marvin Baker MB
Mahir Bansal
29.4 Rawashdeh 28.7 Bansal
Dulles SP
Shaan Parekh
Coppell RR
Rahul Rajamani
28.5 Parekh 28.3 Rajamani
Seven Lakes RR
Rohan Rao
Dulles TJ
Tony Jha
29.6 Rao 29.5 Jha
Westside SH
Spiro Hoxha
Barbers Hill CB
Christopher Bowers
28 Hoxha 29 Bowers
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
Village AI
Aditya Iyer
29.5 Erdmann 29.6 Iyer
Westwood AL
Alex Lee
Katy Taylor AP
Ann Popovici
28.7 Lee 28.9 Popovici
Garland IR
Ishan Rereddy
Jenks NC
Noah Coffman
29.1 Rereddy 27.8 Coffman
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
Westwood SM
Saavan Myneni
29.8 Kandikayala 29.7 Myneni
Greenhill PM
Pranav Mukund
Trinity AB
Amber Bendersky
28.1 Mukund 28 Bendersky
Heights AA
Alfonso Arreola
Greenhill HZ
Hannah Zhou
28.5 Arreola 28.5 Zhou
McNeil AR
Adrita RayChaudhuri
LC Anderson MR
Malik Rawashdeh
27.5 RayChaudhuri 24.8 Rawashdeh
Episcopal School Of Dallas FG
Francisco Gomez-Quinonez
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
28.3 Gomez-Quinonez 28.4 Kotamraju
Prosper IP
Isabelle Petros
Garland WA
Will Ashcraft
29.5 Petros 29 Ashcraft
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
Strake Jesuit DH
David Herrera
29.3 Kalaria 29.2 Herrera
Houston Memorial AS
Aiden Sherwood
Dulles SZ
Sophia Zhao
29.9 Sherwood 29.8 Zhao
Plano East HN
Hari Namdhari
Plano Senior AJ
Aryan Jasani
28 Namdhari 28.1 Jasani
Jenks TR
Taylor Rafferty
Hebron SV
Shunnar Virani
27.5 Rafferty 26.5 Virani
Heights AV
Ashlyn Veach
Bixby HG
Hayden Grubbs
27.3 Veach 27.6 Grubbs
Westlake FD
Faizaan Dossani
Episcopal School Of Dallas ZH
Zan Haq
28.8 Dossani 29.8 Haq
Plano West Sr DH
Dylan Herrick
Carroll Senior PK
Pranav Kaginele
28 Herrick 28.7 Kaginele
Plano Senior SH
Sahil Hameed
Trinity Valley KG
Kelly Goss
27 Hameed 27.5 Goss
Cypress Falls RK
Rajveer Kindra
Coppell NB
Natasha Banga
30 Kindra 29 Banga
Heights LC
Lee Carter
Bixby DS
Daniel Sandoval
29 Carter 28 Sandoval
Dulles AJ
Anshumi Jhaveri
Holy Cross TJ
Tahj Johnson
28 Jhaveri 27.6 Johnson