Grapevine Classic

2019 — GRAPEVINE, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Katy Taylor AP
Ann Popovici
Carnegie Vanguard AB
Arnav Burudgunte
28.9 Popovici 29.2 Burudgunte
Strake Jesuit JP
Josh Porter
Plano West Sr DH
Dylan Herrick
29 Porter 27.5 Herrick
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Episcopal School Of Dallas FG
Francisco Gomez-Quinonez
29.2 Barcio 28.8 Gomez-Quinonez
Cypress Woods FP
Fiorella Pulido
Dulles AJ
Anshumi Jhaveri
28.5 Pulido 29 Jhaveri
KAPS BT
Ben Thomas
Westwood SM
Saavan Myneni
29.8 Thomas 29.5 Myneni
Barbers Hill CB
Christopher Bowers
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
27.5 Bowers 28.5 Kerstein
Trinity AB
Amber Bendersky
Strake Jesuit AMe
Aneel Mehra
28.4 Bendersky 29.6 Mehra
Strake Jesuit AM
Arun Mehra
Winston Churchill JE
Jackson Economou
28.5 Mehra 28 Economou
Garland WA
Will Ashcraft
Dulles TJ
Tony Jha
28.6 Ashcraft 29.3 Jha
Alief Taylor SS
Sherrod Session
Westlake AL
Andrew Lee
29.9 Session 29 Lee
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Cypress Falls RK
Rajveer Kindra
30 Broussard 30 Kindra
Newsome DB
Dylan Burke
Round Rock SG
Sreya Gandra
29.7 Burke 28.4 Gandra
Houston Memorial DX
Daniel Xu
Greenhill PM
Pranav Mukund
29.8 Xu 29 Mukund
Greenhill KD
Krutin Devesh
Village AF
Adnan Fatakdawala
28.5 Devesh 28.6 Fatakdawala
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
Dulles AS
Abhinav Sinha
29.8 Hatfield 29.7 Sinha
Prosper IP
Isabelle Petros
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
29.3 Petros 29.5 Georges
Hebron NS
Nicholas Schuefler
Duchesne Academy of the Sacred Heart AQ
Anika Quesada
27 Scheufler 28.5 Quesada
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
29.6 Kandikayala 30 Zhong
Coppell NB
Natasha Banga
Dulles FS
Favian Sun
28.4 Banga 28.5 Sun
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
29.2 Quisenberry 29.4 Erdmann
Alief Taylor SO
Sefiat Ologundudu
McNeil AR
Adrita RayChaudhuri
28.6 Ologundudu 28.4 RayChaudhuri
Houston Memorial AQ
Andrew Qin
Garland LY
Leah Yeshitila
29.3 Qin 28.4 Yeshitila
Jenks MC
Maya Chandwaney
Bixby HG
Hayden Grubbs
29 Chandwaney 28 Grubbs
Village AI
Aditya Iyer
Greenhill AA
Arush Adabala
28 Iyer 27.9 Adabala
Episcopal School Of Dallas ZH
Zan Haq
Seven Lakes CG
Chengxi Gang
29.3 Haq 29.4 Gang
Isidore Newman JH
Jackson Haber
Coppell VS
Vishal Sivamani
29 Haber 30 Sivamani
Coppell RR
Rahul Rajamani
Stratford DS
Devon Schwartz
28.4 Rajamani 28 Schwartz
Westside EN
Ethan Nguyen
Hebron LC
Lucas Chan
29.5 Nguyen 29.6 Chan
Carroll Senior PK
Pranav Kaginele
Plano East NG
Nevin Gera
29 Kaginele 29.8 Gera
Dulles SP
Shaan Parekh
Hebron PN
Philip Ng
28.4 Parekh 28.5 Ng
Oak Grove NW
Noah Williamson
Plano West Sr DJ
Dylan Jones
28.3 Williamson 28.6 Jones
Isidore Newman EP
Elly Patron.
Plano Senior AJ
Aryan Jasani
29 Patron 29 Jasani
Heights SA
Sebastian Arreola
Lovejoy TB
Tanay Bawa
30 Arreola 30 Bawa
Legacy Christian BP
Breigh Plat
Guyer CM
Ciarra McClinton
29.4 Plat 29.2 McClinton
Westwood AZ
Alice Zhang
Strake Jesuit DH
David Herrera
29.7 Zhang 29.5 Herrera
Moore ES
Ethan Seabourn
LC Anderson AR
Aseel Rawashdeh
29 Seabourn 29.6 Rawashdeh
Kinkaid KG
Karm Ghei
McNeil WP
William Park
28.5 Ghei 27.5 Park
LC Anderson MR
Malik Rawashdeh
Plano East HG
Hamsika Gorty
28.5 Rawashdeh 28.6 Gorty
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
Jenks NC
Noah Coffman
29.7 Kalaria 29 Coffman
Westlake FD
Faizaan Dossani
Lovejoy AR
Ashley Rihani
28.1 Dossani 28 Rihani
Houston Memorial SC
Sebastian Cho
Westlake EA
Ethan Abraham
27.8 Cho 27.9 Abraham
Needham SC
Samuel Cogen
Carroll Senior TR
Tarun Ratnasabapathy
29 Cogen 29.2 Ratnasabapathy
Trinity Valley KG
Kelly Goss
Fusion KS
Kyle Stephens
28.5 Goss 29.7 Stephens
Trinity AA
Asim Adhikari
Jenks TR
Taylor Rafferty
27.5 Adhikari 27.9 Rafferty
Seven Lakes RR
Rohan Rao
Greenhill HZ
Hannah Zhou
29.2 Rao 29 Zhou
Marvin Baker MB
Mahir Bansal
Kinkaid SM
Shreya Mehta
28.9 Bansal 29.4 Mehta
Hebron SV
Shunnar Virani
All Saints Episcopal GL
Gabrielle Lea
28 Virani 29 Lea
Westwood AL
Alex Lee
Westside SH
Spiro Hoxha
28.7 Lee 28.5 Hoxha
Holy Cross TJ
Tahj Johnson
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
29 Johnson 28 Kotamraju
Northland Christian LB
Lilly Broussard
Cypress Woods RM
Ruhi Mukherjee
28.3 Broussard 28.1 Mukherjee
Heights AA
Alfonso Arreola
Greenhill AZ
Anais Zhang
28 Arreola 29.3 Zhang
Holy Cross ND
Nicholas Davillier
Heights LC
Lee Carter
28 Davillier 28 Carter
Dulles SZ
Sophia Zhao
Plano East HN
Hari Namdhari
29.5 Zhao 27 Namdhari
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
Montgomery CD
Cyprian Dumas
28.8 Hanna 28.5 Dumas
McNeil ARa
Abhishek Rao
Houston Memorial AS
Aiden Sherwood
28.9 Rao 28.8 Sherwood
Alief Taylor JC
Jilson Carbajal
Bixby DS
Daniel Sandoval
28 Carbajal 28 Sandoval
Plano East SH
Sanjana Hiremath
Plano West Sr SW
Shishir Waghray
28.3 Hiremath 28.4 Waghray
Plano Senior SH
Sahil Hameed
Heights AV
Ashlyn Veach
28.9 Hameed 28.5 Veach