Grapevine Classic

2019 — GRAPEVINE, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
KAPS BT
Ben Thomas
Plano East SH
Sanjana Hiremath
28 Thomas 27.5 Hiremath
Plano Senior AJ
Aryan Jasani
Marvin Baker MB
Mahir Bansal
28 Jasani 28.2 Bansal
Dulles SZ
Sophia Zhao
Coppell NB
Natasha Banga
28.3 Zhao 27.7 Banga
Greenhill AA
Arush Adabala
Bixby HG
Hayden Grubbs
28.3 Adabala 26.8 Grubbs
Strake Jesuit AM
Arun Mehra
Bixby DS
Daniel Sandoval
29.1 Mehra 28 Sandoval
Barbers Hill CB
Christopher Bowers
Dulles SP
Shaan Parekh
28.3 Bowers 29.5 Parekh
Jenks TR
Taylor Rafferty
Winston Churchill JE
Jackson Economou
26 Rafferty 27.8 Economou
Strake Jesuit JP
Josh Porter
LC Anderson MR
Malik Rawashdeh
28.7 Porter 28.2 Rawashdeh
Dulles FS
Favian Sun
Seven Lakes RR
Rohan Rao
28.6 Sun 29.2 Rao
Houston Memorial AS
Aiden Sherwood
Dulles TJ
Tony Jha
28 Sherwood 28 Jha
Hebron NS
Nicholas Schuefler
Needham SC
Samuel Cogen
28.2 Scheufler 29.2 Cogen
McNeil ARa
Abhishek Rao
Strake Jesuit DH
David Herrera
29.8 Rao 29.9 Herrera
Alief Taylor JC
Jilson Carbajal
Greenhill KD
Krutin Devesh
27 Carbajal 29.8 Devesh
Heights LC
Lee Carter
Village AI
Aditya Iyer
28 Carter 28.9 Iyer
Strake Jesuit JG
Joseph Georges
Kinkaid KG
Karm Ghei
29.3 Georges 28.2 Ghei
Westwood AL
Alex Lee
Greenhill AZ
Anais Zhang
28.6 Lee 29 Zhang
Westlake AL
Andrew Lee
Isidore Newman JH
Jackson Haber
29.5 Lee 28.8 Haber
Oak Grove NW
Noah Williamson
Trinity AB
Amber Bendersky
27.9 Williamson 27.8 Bendersky
Carroll Senior PK
Pranav Kaginele
McNeil AR
Adrita RayChaudhuri
28.2 Kaginele 28 RayChaudhuri
Houston Memorial SC
Sebastian Cho
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
27 Cho 28 Hatfield
Heights AV
Ashlyn Veach
Cypress Falls RK
Rajveer Kindra
26 Veach 27 Kindra
Greenhill HZ
Hannah Zhou
Jenks NC
Noah Coffman
28 Zhou 28.1 Coffman
Plano West Sr DH
Dylan Herrick
Moore ES
Ethan Seabourn
28.5 Herrick 28.9 Seabourn
Crossings Christian JH
Jackson Hanna
Hebron SV
Shunnar Virani
29.2 Hanna 28.6 Virani
Greenhill PM
Pranav Mukund
Plano East NG
Nevin Gera
28 Mukund 29.5 Gera
Plano Senior SH
Sahil Hameed
Garland WA
Will Ashcraft
28.5 Hameed 29 Ashcraft
Newsome DB
Dylan Burke
Seven Lakes CG
Chengxi Gang
28.8 Burke 28.4 Gang
Alief Taylor SS
Sherrod Session
Holy Cross ND
Nicholas Davillier
28.4 Session 28.2 Davillier
Lovejoy AR
Ashley Rihani
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
28.8 Rihani 29.1 Zhong
Holy Cross TJ
Tahj Johnson
Coppell VS
Vishal Sivamani
27.8 Johnson 27.5 Sivamani
Heights AA
Alfonso Arreola
Trinity AH
Abigail Headlee
28.7 Arreola 28.2 Headlee
Trinity Valley KG
Kelly Goss
Carnegie Vanguard AB
Arnav Burudgunte
28.2 Goss 29.5 Burudgunte
Dulles AJ
Anshumi Jhaveri
Northland Christian ABr
Austin Broussard
28.4 Jhaveri 29 Broussard
Fusion KS
Kyle Stephens
Northland Christian AB
Aaron Barcio
27.8 Stephens 27.9 Barcio
Carroll Senior TR
Tarun Ratnasabapathy
Round Rock SG
Sreya Gandra
29 Ratnasabapathy 28.9 Gandra
Plano West Sr DJ
Dylan Jones
Dulles AS
Abhinav Sinha
29.4 Jones 29.5 Sinha
Prosper IP
Isabelle Petros
Lovejoy TB
Tanay Bawa
28.8 Petros 27.9 Bawa
Westside EN
Ethan Nguyen
Westwood SM
Saavan Myneni
28.4 Nguyen 29.4 Myneni
Strake Jesuit AMe
Aneel Mehra
Houston Memorial AQ
Andrew Qin
30 Mehra 30 Qin
Hebron PN
Philip Ng
Isidore Newman EP
Elly Patron.
29.5 Ng 28.8 Patron
Stratford DS
Devon Schwartz
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
28.5 Schwartz 28 Kalaria
McNeil WP
William Park
Westside SH
Spiro Hoxha
28.1 Park 28 Hoxha
Episcopal School Of Dallas FG
Francisco Gomez-Quinonez
Montgomery CD
Cyprian Dumas
27.9 Gomez-Quinonez 27.8 Dumas
Westlake FD
Faizaan Dossani
Duchesne Academy of the Sacred Heart AQ
Anika Quesada
28.7 Dossani 28.3 Quesada
Episcopal School Of Dallas ZH
Zan Haq
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
29.1 Haq 28.6 Kerstein
Guyer CM
Ciarra McClinton
Hebron LC
Lucas Chan
29.6 McClinton 29 Chan
BASIS San Antonio Shavano PK
Pranavkrishna Kandikayala
Jenks MC
Maya Chandwaney
29 Kandikayala 28 Chandwaney
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Garland IR
Ishan Rereddy
28.8 Quisenberry 28.4 Rereddy
Houston Memorial DX
Daniel Xu
Westwood AZ
Alice Zhang
27.8 Xu 28.6 Zhang
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
Northland Christian LB
Lilly Broussard
28.5 Erdmann 28.2 Broussard
Legacy Christian BP
Breigh Plat
Trinity AA
Asim Adhikari
29.7 Plat 28.8 Adhikari
Alief Taylor SO
Sefiat Ologundudu
Garland LY
Leah Yeshitila
27.5 Ologundudu 28.4 Yeshitila
Heights SA
Sebastian Arreola
Katy Taylor AP
Ann Popovici
27.6 Arreola 27.8 Popovici
Plano West Sr SW
Shishir Waghray
Cypress Woods FP
Fiorella Pulido
30 Waghray 28 Pulido
Kinkaid SM
Shreya Mehta
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
30 Mehta 29.1 Kotamraju
Plano East HG
Hamsika Gorty
LC Anderson AR
Aseel Rawashdeh
27.6 Gorty 28.5 Rawashdeh
Village AF
Adnan Fatakdawala
All Saints Episcopal GL
Gabrielle Lea
28.3 Fatakdawala 28 Lea
Coppell RR
Rahul Rajamani
Westlake EA
Ethan Abraham
29 Rajamani 29.5 Abraham