Yale Invitational

2019 — New Haven, CT/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
McDowell LK Bronx Science FX
Brendon Morris
Aff
S Liu
28.5
G Kim
27.8
A Fisher
27.6
M Xing
27.2
Mamaroneck LZ Strath Haven KZ
Kayla Leung
Aff
J Zimmerman
27.9
M Lazarus
27.3
M Zhai
26.3
A Kaukuntla
25.6
Strath Haven LY Stuyvesant EP
Gabriel Koo
Aff
G Li
28.6
H Yu
28.5
S Pu
28.3
S Espinal
28.2
Lexington BS KIS LC
Kevin Wei
Aff
M Bhargava
27.5
T Saxena
27.4
J Choe
27.2
K Lee
27.3
Gulliver Prep RR Brooklyn Technical TS
Kevin James
Aff
A Roades
28.6
L Rovira
28.7
S Tarin
28.5
T Simmons
28.3
Leon Goldstein EK Brooklyn Technical RR
Magi Ortiz
Neg
29.1
R Ronning
29.0
S Rich
29.2
Lexington BP Bronx Science CM
William Cheung
Neg
A Peng
28.6
C Barry
28.8
A Choudhury
29.0
L Musk
29.1
Mamaroneck EF Lexington SS
Jeffrey Ma
Neg
A Epstein
28.9
F Ferrisi
28.8
J Swirnoff
29.0
N Sammeta
29.3
Woodgrove NW Leon Goldstein PD
Robear Maxwell
Neg
M Woehrle
27.5
A Newton
27.6
J Polanco
28.1
E Dunn
28.0
Lexington XK Strath Haven WW
Erin Szczechowski
Aff
A Kozlova
28.5
E Xu
28.6
J Wang
28.3
M Wang
28.4
Mamaroneck McRu Calvert Hall MC
Julia Gyourko
Neg
C Runte
27.5
J McAdams
27.2
D Christ
28.2
S Mosca
27.8
Lexington SY Mamaroneck LR
LaRinda Johnson
Neg
S Sreeprakash
27.2
T Yang
27.0
T Lepelstat
28.0
V Rubin
27.5
Leon Goldstein MU Baltimore City SD
Cynthia Lin
Neg
C Mak
27.6
J Uones
27.5
M Smith
27.9
J Daniels
27.7
Brooklyn Technical HA Gulliver Prep GV
Timothy Greening
Neg
K Amekudzi
27.5
B Henry
27.3
J Gelrud
29.0
C Villalona
28.9
Jackson YC Mamaroneck LO
Sim Low
Aff
A Cao
27.1
R Yu
28.0
J Owen
27.0
J Land
27.3
KIS KL Leon Goldstein AF
Mira Toth
Neg
R Koo
28.1
M Lee
28.2
M Flemming
28.4
A Avrakh
28.3
Brooklyn Technical SB Lexington WL
Shannon Moore
Aff
J Sahin
29.0
S Bah
28.9
C Liao
28.5
M Wu
28.7
Bronx Science RT Hunter AJ
Julonni Washington
Aff
I Rjavinski
29.1
E Toth
29.2
S Ashraf
28.7
K Jain
28.6
Stuyvesant RH Bronx Science BC
Hannah Fox
Aff
A Huang
29.0
A Rhee
28.5
E Basch
28.4
E Chan
28.3
Mamaroneck BD ADL KK
Peter Susko
Neg
J Blechman
28.2
D DeVito
28.3
F Kao
28.4
J Kuo
28.5
Mamaroneck MR Stuyvesant NC
Michael McCabe
Neg
R Rahman
28.8
J Miller
28.5
A Ng
29.0
J Chen
28.9
Westview CE Calvert Hall BS
Yasaswi Pisupati
Neg
V Eachambadi
28.5
H Chen
28.6
E Bressler
28.8
E Sabatino
28.7
Leon Goldstein HF Gulliver Prep DP
Nicholas Tilmes
Aff
H Fox
28.3
N Hutson
28.6
C Derlon
28.1
S Podrog
28.0
Leon Goldstein CS McDowell ZS
Zhane Lloyd
Neg
L Celik
27.2
J Svidler
27.1
M Su
27.7
S Zhao
27.8
Mamaroneck CZ Brooklyn Technical TT
Mark Gyourko
Neg
E Chinn
28.3
I Ziabkin
27.9
A Trivino
27.6
E Turner - Louis
27.5
Lexington TK Stuyvesant QH
Aubrey Semple
Neg
A Tipirneni
27.7
K Kapoor
28.3
M Hathaway
27.8
M Qiu
28.5