33rd Annual Stanford Invitational

2019 — Stanford, CA/US
Triples Results
Aff Neg Judges Votes Result
Los Altos PD Harker KS
Scott Phillips
Jenna Jung
John Scoggin
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Edgemont RG Harvard-Westlake JC
Tim Alderete
Jackson Lallas
Darius White
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Quarry Lane ZD Mountain View VP
Claudia Ribera
Kevin Li
Adam Keller
Neg
Aff
Aff
2-1 AFF
Harvard-Westlake VC
Loyola AO Brentwood DL
Mike Murray
Katherine Fennell
Muhammad Khattak
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Harvard-Westlake OF Westlake EE
selena zhang
Maya Sanghavi
Carter Henman
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Rancho Bernardo JJ Harker SS
Scott Phillips
Sydney Pasquinelli
Dipashreya Sur
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Singapore American HK Northwood HS Independent VA
Deborah Swenson
Daryn Teague
Elijah Spiegel
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Monta Vista RB Crescenta Valley AT
Joshua Michael
Arjun Tambe
Dave Devavrat
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Independent NG Prosper AA
selena zhang
Kate Totz
Eliza Haas
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Harvard-Westlake AD
Harvard-Westlake NR Harvard-Westlake SM Harvard-Westlake SM advances
Harvard-Westlake SP Nova 42 AY
Aisha Bawany
Daryn Teague
Michael Koo
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Morrison KC Canyon Crest Independent JY
Jonas Le Barillec
Farzaan Kaiyom
Kevin Li
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Harvard-Westlake AL Dougherty Valley KK
Jenna Jung
Addie Wilson
Elijah Spiegel
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Archbishop Mitty LK Harvard-Westlake AM
James Gooler-Rogers
Ben Barov
Sarah Roberts
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Lovejoy CM Dougherty Valley PC
Kris Kaya
Claudia Ribera
Kate Totz
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Harvard-Westlake JN
Brentwood KR Katy Taylor AP
Sydney Pasquinelli
Levon Ghanimian
Tim Alderete
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Northwood HS Independent KK Harker AR
Aisha Bawany
Jackson Lallas
Adam Bistagne
Aff
Neg
Neg
2-1 NEG
Harvard-Westlake AG Dougherty Valley AR
Manav Rathod
Emmiee Malyugina
Peter Boennighausen
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Brentwood HG West Linn DT
Maya Xia
Adam Bistagne
Yichen Zhu
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Presentation MS Santa Monica RE
Farzaan Kaiyom
James Gooler-Rogers
Ben Barov
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Dougherty Valley AY Harvard-Westlake LP
Peter Boennighausen
Sarah Roberts
Caleb Martin
Neg
Neg
Aff
2-1 NEG
Loyola LH BASIS San Antonio Shavano PK
Yichen Zhu
Muhammad Khattak
Maya Sanghavi
Aff
Neg
Aff
2-1 AFF
Canyon Crest Independent JS Harvard-Westlake WB
Maya Xia
Darius White
Dave Devavrat
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Independent Troy LG Loyola JC
Manav Rathod
Arjun Tambe
Carter Henman
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Cupertino HK Eastlake JY
Joshua Michael
Jonas Le Barillec
Michael Koo
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Harvard-Westlake MP Mission San Jose KG
Emmiee Malyugina
Chris Coovert
Katherine Fennell
Aff
Aff
Aff
3-0 AFF
Harvard-Westlake BW Bellarmine RY
Mina Lee
Kris Kaya
Dipashreya Sur
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG
Harvard-Westlake JI Brentwood EB
Rodrigo Paramo
Mina Lee
Caleb Martin
Aff
Aff
Neg
2-1 AFF
Valencia CT Quarry Lane SK
Michael Harris
Levon Ghanimian
Eliza Haas
Neg
Neg
Neg
3-0 NEG