33rd Annual Stanford Invitational

2019 — Stanford, CA/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Dougherty Valley VB Valencia CT
Levon Ghanimian
Neg
28
29
Bellarmine RY Harvard-Westlake SP
Mina Lee
Neg
29
30
Harker NL Lynbrook KA
Lauren Cooney
Neg
28
30
Bellarmine SS Independent Troy LG
Sukumari Koneru
Neg
25
27
Harvard-Westlake AL Loyola SN
Dave Devavrat
Aff
29
29
San Marino JC Archbishop Mitty IV
James Gooler-Rogers
Aff
28
28
Loyola RB Dougherty Valley JL
Peter Boennighausen
Neg
27
28
Quarry Lane ZD Harvard-Westlake AM
Addie Wilson
Neg
30
30
Brentwood KR Harker KMu
Jasmine Stidham
Aff
29
29
Harker CW Monta Vista VA
Sriram Chandramouli
Neg
27
28
Nova 42 AY BASIS Mesa HS
Aisha Bawany
Aff
27
27
Harvard-Westlake LP Dougherty Valley KK
Carter Henman
Neg
28
28
Lynbrook KD Monta Vista RR
Matthew Riggins
Neg
27
28
Morrison EC Dougherty Valley AR
Muhammad Khattak
Neg
29
29
Analy AP Cupertino HK
Jonas Le Barillec
Neg
27
28
Homewood-Flossmoor GW Katy Taylor AP
Kevin Li
Neg
29
30
Loyola JC Brentwood DL
Dipashreya Sur
Aff
29
29
Mission San Jose MS Ashland LA
Kate Totz
Aff
29
28
Dougherty Valley SM Mission San Jose SC
Maya Sanghavi
Aff
28
28
Archbishop Mitty TK Saratoga EC
James Gooler-Rogers
Aff
28
28
Crescenta Valley AT Harvard-Westlake AD
Dave Devavrat
Neg
29
29
Saratoga UK Harvard-Westlake JI
Katherine Fennell
Neg
28
29
Northwood HS Independent VA Canyon Crest Independent JS
Jackson Lallas
Aff
29
29
Hathaway Brown AS Dougherty Valley PC Aff BYE Neg BYE
Princeton CM Harker AR
Deborah Swenson
Neg
28
28
Valor Christian TW Harker RT
Hugh Corkery
Aff
28
28
Loyola AO Rancho Bernardo AK
Scott Phillips
Aff
29
29
Edgemont RG Harker KMa
Michael Koo
Aff
29
26
Lynbrook NS Prosper JR
Lynne Floto
Aff
30
27
Loyola BM Lindale PP Aff BYE Neg FFT
Mission San Jose KG Notre Dame AB
Muhammad Khattak
Aff
29
28
Brentwood EB Harvard-Westlake VC
Dipashreya Sur
Neg
30
30
Singapore American HK Harker AC
Deborah Swenson
Aff
28
28
Dougherty Valley AY Valencia JP
Levon Ghanimian
Aff
29
28
Brentwood HG Harker AT
Adam Bistagne
Aff
29
29
Monta Vista RB Palo Alto HS Independent EH
Rodrigo Paramo
Aff
28
28
Harvard-Westlake JC Northwood HS Independent KK
Aisha Bawany
Neg
30
30
Bellarmine ARa Harker RM
Anil Dixit
Aff
28
27
Brentwood SR Austin SFA JH
Elijah Spiegel
Aff
29
25
Quarry Lane SK Harvard-Westlake AG
Sydney Pasquinelli
Aff
29
28
Mission San Jose AB Lynbrook AR
Lynne Floto
Neg
28
29
Notre Dame SS Saratoga CF
Anil Dixit
Aff
28
27
Lovejoy AK Ashland TH
Priya Chakravarthi
Neg
25
28
Santa Monica RE Harvard-Westlake JN
selena zhang
Neg
30
30
Oak Ridge EK Presentation HM
Renu Mehra
Neg
27
28
Austin SFA AR Loyola JN
Tanya Mahadwar
Aff
30
29
Harvard-Westlake SM Eastlake JY
Sydney Pasquinelli
Neg
28
29
Lynbrook YM Monta Vista VL
John Woo
Aff
28
27
Lovejoy KC Gig Harbor KR
Srilatha Ajjarapu
Aff
28
28
Harker SS Davis Independent ET
Joshua Michael
Aff
29
28
Dougherty Valley MN Prosper AA
Scott Phillips
Neg
29
29
Meadows NS Brentwood LE
Peter Boennighausen
Neg
28
28
Archbishop Mitty LK Sage Independent AA
Jonas Le Barillec
Aff
28
28
Oak Ridge CK
Lovejoy CM Loyola CL
Kevin Li
Aff
30
29
Evergreen Valley IK Harker ES
Brian Davis
Aff
26
26
Dougherty Valley AS Monta Vista FL
Yichen Zhu
Aff
30
30
Westlake EE Harvard-Westlake OF
Carter Henman
Neg
28
28
Los Altos CS Prosper IP
Elijah Spiegel
Neg
27
28
Evergreen Valley AZ Austin SFA ZJ
Amy McLoone
Aff
27
26
Mission San Jose EZ St Mary's JS Aff BYE Neg BYE
Presentation NB Quarry Lane MD
Michael Harris
Neg
28
28
Morrison KC Rancho Bernardo JJ
Darius White
Aff
30
29
Prosper KS BASIS San Antonio Shavano PK
Ben Barov
Neg
28
29
Los Altos PD Harvard-Westlake WB
Michael Koo
Neg
29
29
Archbishop Mitty JH Presentation IC
Matthew Riggins
Aff
28
28
Harvard-Westlake NR Archbishop Mitty JP
Rodrigo Paramo
Aff
29
29
Crescenta Valley DY Davis Independent AK
Michael Harris
Neg
28
28
Davis Independent CZ Evergreen Valley SB
Priya Chakravarthi
Aff
26
25
Evergreen Valley YV Claremont EK
Renu Mehra
Neg
28
27
Canyon Crest Independent JY Bellarmine AP
Maya Sanghavi
Aff
28
28
Harvard-Westlake BW Independent NG
Ben Barov
Neg
29
29
Presentation MS West Linn DT
Jasmine Stidham
Neg
29
29
Harker KS Sequoia AS
John Scoggin
Aff
29
29
Harker QC Archbishop Mitty PJ
Hugh Corkery
Aff
29
28
Valor Christian JB Claremont EN
Sriram Chandramouli
Neg
26
26
Milpitas SJ Lynbrook SKa
John Woo
Neg
28
28
Harvard-Westlake MP Loyola LH
Caleb Martin
Aff
30
29
San Marino TC Lynbrook AD
Mike Murray
Aff
27
26
Sage Hill Independent TG Mountain View VP
Farzaan Kaiyom
Neg
28
28
Dougherty Valley DS Torrey Pines JS
Kate Totz
Aff
28
28
Analy TT Los Osos RN
Srilatha Ajjarapu
Neg
28
29