33rd Annual Stanford Invitational

2019 — Stanford, CA/US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Loyola CL Quarry Lane ZD
Mina Lee
Neg
28
29
Evergreen Valley SB Lovejoy AK
John Feng
Aff
27
27
Harker SS Valencia JP
Yichen Zhu
Aff
29
28
Harker ES Harvard-Westlake AD
Jenna Jung
Neg
27
30
Bellarmine SS Harvard-Westlake MP
David Schneck
Neg
27
30
Crescenta Valley AT Independent Troy LG
Sanjay Bansal
Neg
30
29
Lynbrook NS Los Altos CS
Ayyappan Arasu
Aff
28
27
Harker CW Analy AP
John Scoggin
Neg
28
29
Austin SFA ZJ Presentation NB
Deborah Swenson
Neg
27
27
Evergreen Valley AZ Oak Ridge EK
Lauren Cooney
Aff
30
29
Archbishop Mitty PJ Harvard-Westlake NR
David Schneck
Aff
28
28
Rancho Bernardo JJ Claremont EK
Peter Boennighausen
Aff
29
27
Brentwood EB Archbishop Mitty LK
Michael Harris
Aff
30
29
Evergreen Valley YV BASIS Mesa HS
Kevin Li
Neg
29
30
Nova 42 AY Harvard-Westlake JI
lucy huang
Aff
26
30
Lynbrook YM Harvard-Westlake LP
selena zhang
Neg
25
29
Davis Independent ET Saratoga CF
Manav Rathod
Neg
28
28
Morrison EC Saratoga EC
Dipashreya Sur
Aff
28
27
Harker AR Mission San Jose KG
Yichen Zhu
Aff
28
28
Valencia CT Loyola JN
Caleb Martin
Neg
30
30
West Linn DT Harvard-Westlake JN
Emmiee Malyugina
Neg
30
30
Harvard-Westlake AL Prosper AA
Arjun Tambe
Neg
28
28
Northwood HS Independent KK Dougherty Valley AR
Adam Bistagne
Aff
29
29
Canyon Crest Independent JS Archbishop Mitty IV
Katherine Fennell
Aff
29
28
Sage Hill Independent TG Dougherty Valley JL
Jenna Jung
Neg
29
29
Archbishop Mitty JH Harker AC
Joshua Michael
Neg
28
28
Quarry Lane MD Los Altos PD
Jenny Chang
Neg
28
28
Notre Dame AB Loyola AO
Caleb Martin
Neg
30
30
Harvard-Westlake OF Hathaway Brown AS
Rodrigo Paramo
Aff
28
28
Harker KMu Claremont EN
Deborah Swenson
Aff
28
27
Lindale PP Lynbrook KD
Sanjay Bansal
Aff
29
29
Dougherty Valley PC Ashland TH
Kate Totz
Aff
30
28
Mission San Jose SC Monta Vista RB
Jenny Chang
Neg
28
28
Monta Vista VL Evergreen Valley IK
John Feng
Aff
28
28
Edgemont RG Sequoia AS
Elijah Spiegel
Neg
30
29
Archbishop Mitty TK Crescenta Valley DY
Emmiee Malyugina
Aff
29
28
Oak Ridge CK Loyola JC
Kevin Li
Neg
28
28
Rancho Bernardo AK Harvard-Westlake SP
Dave Devavrat
Neg
29
29
Bellarmine ARa Davis Independent AK
Levon Ghanimian
Aff
29
29
Mira Loma SM Loyola LH Aff FFT Neg BYE
Lynbrook AD Harker KS
Aisha Bawany
Neg
27
29
Lynbrook AR Gig Harbor KR
Eliza Haas
Aff
28
26
San Marino JC Homewood-Flossmoor GW
Christopher Randall
Neg
28
29
Meadows NS Torrey Pines JS
Christopher Randall
Aff
28
27
Mission San Jose MS Dougherty Valley AY
Jackson Lallas
Neg
28
29
Morrison KC St Mary's JS
Carter Henman
Aff
29
28
Lovejoy KC Eastlake JY
Gabriela Escobar
Neg
28
28
Cupertino HK Prosper IP
Ben Barov
Aff
28
28
Dougherty Valley VB Brentwood KR
Muhammad Khattak
Aff
29
28
Prosper JR Loyola SN
Katherine Fennell
Neg
28
28
Canyon Crest Independent JY Harker AT
Tim Alderete
Neg
28
28
Presentation IC Los Osos RN
Michael Harris
Neg
28
28
Prosper KS Harker KMa
Adam Keller
Aff
28
26
Valor Christian JB Milpitas SJ
Gabriela Escobar
Neg
28
29
Harvard-Westlake BW Sage Independent AA
Dave Devavrat
Aff
29
29
Dougherty Valley AS Saratoga AB
Maya Xia
Aff
28
28
Brentwood LE Monta Vista FL
James Gooler-Rogers
Aff
28
27
Lynbrook KA Saratoga UK
Aisha Bawany
Neg
28
28
Lynbrook SKa Austin SFA JH
Jackson Lallas
Aff
27
28
Harker RM Ashland LA
John Scoggin
Aff
29
29
Loyola RB Independent NG
Kate Totz
Neg
28
28
Brentwood HG Quarry Lane SK
Carter Henman
Neg
29
29
Harvard-Westlake JC Dougherty Valley MN
Addie Wilson
Aff
29
29
Archbishop Mitty JP Mission San Jose EZ
Joshua Michael
Aff
29
28
Monta Vista VA Notre Dame SS
Farzaan Kaiyom
Aff
28
28
Katy Taylor AP Harvard-Westlake WB
Arjun Tambe
Neg
28
28
Dougherty Valley KK Santa Monica RE
Jasmine Stidham
Neg
29
29
Presentation MS Princeton CM
Elijah Spiegel
Aff
28
28
Valor Christian TW Mountain View VP
Weimin Si
Aff
28
28
Singapore American HK Harker QC
Brian Davis
Aff
28
27
San Marino TC Bellarmine AP
Muhammad Khattak
Neg
28
29
Presentation HM Harvard-Westlake AG
Mina Lee
Neg
29
29
Harker RT Monta Vista RR
Kris Kaya
Aff
28
28
Bellarmine RY Dougherty Valley SM
selena zhang
Aff
30
29
Loyola BM Dougherty Valley DS
Levon Ghanimian
Aff
28
28
Lovejoy CM Harker NL
Ben Barov
Aff
28
28
Westlake EE Davis Independent CZ
Farzaan Kaiyom
Aff
29
28
Palo Alto HS Independent EH Austin SFA AR
Tim Alderete
Aff
28
28
BASIS San Antonio Shavano PK Harvard-Westlake AM
Rodrigo Paramo
Neg
28
29
Brentwood SR Northwood HS Independent VA
Adam Bistagne
Neg
28
29
Analy TT Harvard-Westlake VC
Eliza Haas
Neg
26
29
Brentwood DL Harvard-Westlake SM
Manav Rathod
Neg
28
29
Mission San Jose AB Aff BYE