Tournament of Champions

2019 — Lexington, KY/US
Round 1 Results
Pro Con Judge Result Pro Points Con Points
Corona Del Sol PJ Packer CL
Josiah Macumber
Pro
Ryan J
29
Sreya P
28
Dakota C
28
Grace L
28
Bronx Science OS Mission San Jose GZ
Tianliang Lee
Pro
Benjamin O
27
Elias S
29
Arunav G
28
Dylan Z
27
Lincoln-Sudbury CS Dougherty Valley JK
Neil Suri
Pro
Sandeep S
30
Daniel C
30
Shreyas K
29
Saad J
29
Plano West AW Whitefish Bay FE
Cale McCrary
Pro
Brandon W
28
Nihar A
28
Marcus E
27
Alex F
28
Marist SV Paramus GG
Susan Foley
Pro
Will S
29
Sophie V
28
Cavin G
28
Chery G
28
Cranbrook KL SPA MS
Bob Shurtz
Pro
Justin L
30
Aashray K
29
Olivia M
29
Kieran S
28
Winston Churchill DD Fairmont Prep SS
Darren Fleischer
Pro
Vinay D
29
Navin D
29
Harishri S
29
Hitakshi S
29
Fairmont Prep GB Chagrin Falls HM
Iain Lampert
Pro
Martand B
28
Ryan G
29
Magge M
28
Sasha H
28
Lincoln-Sudbury HS Strake Jesuit DD
Shreya Bhattacharyya
Con
Jesse S
28
Brooks H
28
Joseph D
28
Joseph D
28
Horace Mann HL Valley International LB
Chase Williams
Con
Richard H
28
Benjamin L
28
Jackson L
28
Alec B
29
Edina TN Belvidere North GC
Charles Schletzbaum
Pro
Matthew N
28
Theo T
28
Burke C
27
Johnathon G
28
St John's MK University GP
Robey Holland
Pro
Pranav K
28
Asher M
29
Anish G
28
Abraham P
28
Strake Jesuit DS Ravenwood BJ
Seshadri Anantharaman
Pro
Caden D
30
Rj S
29
Ashwin B
30
Rohan J
29
Ridge ZG Plano West SZ
Jacob Koshak
Pro
Udheesh G
28
Andrea Z
28
Donovan S
28
Yizhen Z
28
Mission San Jose MK Dulles CL
Bob Dolan
Pro
Rithvik K
28
Ishan M
29
Sofia C
28
Yilin L
28
Hunter TR University KY
Hanuman Kanaparthi
Con
Teddy T
27
Felix R
27
Sai K
28
Daniel Y
28
Hunter KL Quarry Lane VS
Joseph Uhler
Con
Amala K
29
Max L
28
Keya V
29
Anik S
29
Hackley BW Hawken GL
Kate Totz
Pro
Philip B
30
Tucker W
29
Nikhil G
28
David L
28
Altamont CL Cranbrook ZR
Jacob Weinstein
Pro
Anna L
29
Sara Catherine C
28
Harry R
28
Derrick Z
28
Unionville RZ Campbell Hall DL
Matthew Feng
Con
Naman R
28
Soumil Z
28
Avalon D
28
Francesca L
29
St Mary's Hall PH Mira Loma SG
Bilal Askari
Pro
Sam H
30
Trey P
30
Praveen G
30
Neha S
30
Blake SW Acton-Boxborough LR
David Fager
Con
Isabella W
28
Morgan S
29
Joshua L
29
Dhruva R
29
Acton-Boxborough HN Edina ZM
Victor Rivas Umana
Con
Kam N
28
Ethan H
28
Ryan Z
28
Arjun M
28
Poly Prep FK BASIS Silicon Valley IS
Chaitanya Sayani
Pro
Daniel F
28
Noah K
28
Kayra I
28
Akash S
28
Clayton-Bradley CC Shrewsbury IW
Rachel Mauchline
Con
John D. C
28
A.J. C
29
Anirudh I
28
Anish W
30
Ridge RW American Heritage Plantation CZ
Matt Salah
Pro
Aadhavaarasan R
30
Albert W
29
Vladimir Z
28
Nilesh C
28
College Prep HN Walt Whitman FH
Alexa Kathol
Con
Brant H
28
Ilan N
28
Hannah F
29
Elizabeth H
28
Horace Mann JS Valley International GT
Rich Haber
Con
Rhea S
28
Edwin J
29
Daniel T
30
Gabe G
29
Delbarton FW Lake Highland Prep KO
Chad Meadows
Con
Bryce W
28
Andrew F
28
Jasper O
29
Anoosh K
29
Thomas S. Wootton TZ Edgemont BN
Tracy Brown
Pro
Kevin Z
29
Carter T
28
Siddhartha N
28
Anirudh B
28
BASIS Peoria PR Nueva SC
Ron Melendi
Pro
David P
29
Sukesh R
29
Ben C
29
Ben S
28
Fairmont Prep BA Horace Mann SM
Peter Paik
Pro
Olivia B
28
Adam A
28
Shay S
27
Alexa M
28
Los Altos CK Cypress Woods BM
Max Hardt
Pro
Ashley C
28
Emma K
28
Hannah B
28
Tvisha M
28
Hunter BX Westlake DS
Gabe Rusk
Con
Inko B
27
Matthew X
28
Ali S
28
Miles D
28
Millard North SN Brophy SK
Mark Woodhead
Pro
Oliver N
28
Zach S
29
Eshan K
28
Aarin S
28
Millard North RZ Unionville KR
Josiah Macumber
Con
Jack R
28
Kenny Z
28
David K
29
Jake R
28
Oakton ZY Fairmont Prep OR
Balaje Govindan
Con
Lawrence Z
28
Nathaniel Y
28
Numair R
28
Matthew O
28
Plano West MR Eagan PS
Joanna Mrsich
Pro
Mukund R
28
Daniel L
28
Ayush P
28
Jason S
28
Gunn Sr KB Millburn ZA
Ryan Monagle
Con
Ezra K
28
Ishan B
27
Brian Z
28
Somil A
27
Columbus CA Fairmont Prep KH
Lizzie McCord
Con
Mariah C
28
Noor A
28
Scott H
28
Alex K
28
University MK College Prep DP
Lori Bendall
Pro
Nate M
28
Sukhm K
29
Pia D
28
Ben P
28
Potomac SK Lake Mary Prep HM
Hayden Uihlein
Con
Max S
28
Minkyung K
28
Albi M
28
Andrew H
29
Edgemont KS Hawken GE
Cara Day
Con
Yukiho S
29
Kelly K
28
Zayne E
28
Grant G
30
Dalton YC Plano West LW
Andy Stubbs
Pro
Zara C
28
Jj Y
28
Jennifer L
29
Jacqueline W
30
Dougherty Valley KS Horace Mann MK
Max Wu
Con
Rahul K
28
Rohit S
29
Ethan K
30
Sajan M
30
IH Kempner BS Bromfield SK
Christopher Bryant
Pro
Bryan B
28
Raj S
28
Kate S
28
Nikhil K
28
Blake GJ Milpitas SW
Erik Perez
Pro
Thomas G
28
Jack J
28
Brandon S
28
Rachel W
28
Richard Montgomery HZ Saratoga SP
Deepak Gada
Con
Michelle Z
28
Jason H
28
Adhit S
29
Ronak P
28
Durham OK Brentwood AK
Sarah Park
Pro
Andrew O
30
Adriana K
30
Saahit A
30
Parker K
30
West Broward QW Dalton FC
Oskar Tauring-Traxler
Con
Robert Q
28
Christian W
28
Josh F
28
Ilana C
29
Plano West RO DuPont Manual CR
Rich Heilmann
Pro
Noah O
30
Viswa R
30
Mark R
30
Kevin C
29
Archbishop Mitty VK Stuyvesant SL
Alexa Kathol
Pro
Roshni V
30
Darya K
28
Jeremy L
29
Justin S
28
La Salle DH Cypress Bay SN
Ruby Klein
Con
Sebastian D
28
Jacqueline H
30
Matthew N
29
Fabiola S
28
College Prep BW Bridgewater IM
Kellyn Burke
Con
Sarab B
29
Sarah W
28
Sid I
30
Julian M
29
Theodore Roosevelt AC North Broward Prep KP
Lacrima Parau
Pro
Isaac A
28
Sri C
29
Tyler K
28
Drew P
29
Horace Mann MM Cinco Ranch RT
Will Reilley
Con
Saif M
29
Taimur M
29
Anuraag R
30
Aatreya T
30
Regis DM Ames AM
Ruby Klein
Con
Jack D
28
James M
28
Silvia A
30
Susanna M
29
Westwood SL Westridge MB
Lee Place
Con
Krishna S
29
Frank L
28
Ruby M
30
Hattie B
29
Walt Whitman KK Dublin Jerome BR
Varun Santhanam
Con
Azraf K
28
Zoe K
29
Sujan R
28
Kunal B
29
Strake Jesuit JA