RCC T3

2018 — Chicago, IL, IL/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Niles North AU
Amiwala & Unwin
Univ Of Chicago Lab BN
Bhattacharjee & Nix
28 Amiwala 27.8 Unwin 27.6 Bhattacharjee 27.4 Nix
Walter Payton GM
Gies & Matesanz-Rodriguez
Northside CW
Choudhry & Weller
28.2 Gies 28 Matesanz-Rodriguez 27.6 Choudhry 27.9 Weller
Phoenix Military HM
Herrera & Martinez
Von Steuben HM
Huber  & Mejia 
29.5 Herrera 29 Martinez 28.5 Huber  29 Mejia 
Lane Tech BL
Butt & Lopez
Von Steuben HD
Hussaini  & Diaz
30 Butt 29 Lopez 27.5 Hussaini 27 Diaz
Lane Tech HO
Hubbard & Ortiz
Maine East CV
Chung & Valiji
29 Hubbard 29.5 Ortiz 26.5 Chung 26.1 Valiji
Lindblom Math and Science HP
Perkins & Henderson
Von Steuben VL
Velazquez  & Loggins 
28.2 Henderson 28.3 Perkins 27.9 Velazquez 27.8 Loggins
Solorio RM
Rivera & Moreno
Northside KR
Kim & Robinwhite
27.5 Rivera 27.6 Moreno 29.5 Kim 29.4 Robinwhite
Walter Payton KA
Kessler & Armendariz
Phoenix Military DM
Dachent & Marmatejo
28.8 Kessler 28.6 Armendariz 28.7 Daichendt 28.6 Marmolejo
Maine East BS
Babu Varghese & Shah
Von Steuben GH
Gergeni  & Hamayel 
27.8 Babu Varghese 27.9 Shah 27 Gergeni 27 Hamayel
Jones CP BS
Brown & Shuffelton-Sobe
Solorio MR
Mata & Rodriguez
28.7 Brown Shuffelton-Sobe 28.8 Mata 29 Rodriguez
Thomas Kelly AO
Aguilar & Ornelas
Von Steuben TA
Thomas  & Alagic 
27.3 Aguilar 28.4 Ornelas 27.1 Thomas 27 Alagic
Northside GN
Gilhuly & Nadkarni
Walter Payton JP
Jones & Partner
28.9 Gilhuly 28.7 Nadkarni 28 Jones 28.2 Partner
Jones CP AM
Almanza & Martinez
Niles North SA
Schau & ali
28 Almanza 27.5 Martinez 26.3 Schau 26.5 ali
Solorio FL
Franco & Lares
Jones CP RM
Rubinov & Merrill
28.5 Franco 28.5 Lares 29 Rubinov 29 Merrill
Evanston Twp DY
Downs & Yanowitz
Northside ST
Schaefer & Tudmilla
28 Downs 29.5 Yanowitz 28.5 Schaefer 28.5 Tudmilla
Maine East TT
Tsogtjargal & Tsogtjargal
Von Steuben VW
Vanswearingen   & Wentland
28.5 Tsogtjargal 28.5 Tsogtjargal 27.5 Vanswearingen 28 Wentland
Jones CP CC
Coffey & Cullen
Lindblom Math and Science TN
Tamatekou & Nwankwo
28.3 Coffey 29 Cullen 28.5 Tamatekou 29.5 Nwankwo
Solorio AF
Alvarez & Fontanez
Von Steuben CM
Cers  & Magdaleno 
27 Alvarez 28 Fontanez 28 Cers 29 Magdaleno
Walter Payton IC
Ivanyshyn-Ugryn & Carpenter
Von Steuben AA
Amir  & Afzal 
29.3 Ivanyshyn-Ugryn 29.5 Carpenter 28.3 Amir 28.5 Afzal 
Walter Payton GW
Goodman & Watts
Lincoln Park BG
Becerra & Gamon
29.3 Goodman 29 Watts 26.7 Becerra 25.9 Gamon
TAFT MN
Mika & Nazzal
Lane Tech BP
Byrd & Price
28.1 Mika 28.2 Nazzal 29.2 Byrd 29.5 Price
Thomas Kelly GL
Gao & Lin
Lane Tech HP
Hernandez & Phelan
29 Gao 29 Lin 29.5 Hernandez 29 Phelan
Lindblom Math and Science FR
Flores & Range
Phoenix Military RD
Ruiz & Duran
27 Flores 27.5 Range 28 Ruiz 28.5 Duran
Northside BR
Bologna & Rahaman
Von Steuben SV
Schoessling  & Vasquez 
29.5 Bologna 30 Rahaman 26 Schoessling 25 Vasquez