Harvard Westlake Debates

2019 — Los Angeles, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Marlborough IW
Isabella Whitney
Arcadia NS
Nelly Segimoto
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Harker AV
Aditi Vinod
Meadows KS
Kobby Sarfo
Hamilton NK
Nivea Krishnan
Palo Alto EH
Ethan Hwang
Troy LG
Lavanaya Garg
BASIS Mesa HS
Harris Shadmany
Harker KS
Kelly Shen
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Harker KM
Krishay Mukhija
William G. Enloe TG
Tej Gedela
Harker SG
Sophia Gottfried
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Westlake EE
Ethan Elasky
William G. Enloe AC
Anthony Cui
Harker AS
Ansh Sheth
Portola Bulldogs AS
Amitoj Singh
Peninsula JN
Jacob Namgung
Chatfield Senior KM
Kate Marin
Harker AC
Akhilesh Chegu
Marlborough JS
Julia Steinberg
Stanford OHS AT
Asher Towner
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Harker RT
Rohan Thakur
Northwood GA
Garrett Arnold
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Peninsula CY
Christine Youn
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Rancho Bernardo AK
Austin Khoja
Harker AM
Akshay Manglik
Marlborough EY
Emma Yanai
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
Peninsula AR
Anish Ramireddy
Harvard-Westlake TD
Tyler Donovan
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Interlake MW
Megan Wu
Greenhill MR
Mihir Rai
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Sage Hill AA
Ali Ansari
Harker RS
Rahul Santhanam
Futures RA
Ronak Ahuja
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Marlborough CL
Cameron Lange
Sage Hill TG
Timothy Guo
Northwood SA
Sasha Anand
Santa Monica RE
Rex Evans
San Marino VL
Vincent Liu
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Greenhill AM
Anna Myers
Northwood KK
Karthik Krishnan
Cherokee JP
John Peterson
Portola Bulldogs AN
Avery Ngo
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Brentwood SH
Sierra Houegban
Harker TV
Trisha Variyar
Dougherty Valley DS
David Si
Cherokee AG
Anne Greer
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Harvard-Westlake JZ
Joie Zhang
Marlborough LD
Lydia Dimsu
Harker KMy
Krishna Mysoor
Cupertino HK
Haritha Kumar
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Greenhill AZ
Anais Zhang
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Peninsula RM
Rhys Moon
Harker NA
Neo Alpha
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
Harker QC
Quentin Clark
Loyola AO
Andrew Overing
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
Harker SS
Sachin Shah
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Harker RG
Ramit Goyal
Brentwood LE
Linus Epstein
Hill JM
Juliana Ma
Brentwood RY
Ryan Younger
Harker AR
Anshul Reddy
Los Osos RN
Ron Nath
Eastlake JY
Jenna Yuan