Harvard Westlake Debates

2019 — Los Angeles, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Marlborough IW
Isabella Whitney
Marlborough JS
Julia Steinberg
Los Osos RN
Ron Nath
Greenhill AM
Anna Myers
Sage Hill TG
Timothy Guo
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
Harker RT
Rohan Thakur
Peninsula AR
Anish Ramireddy
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Brentwood LE
Linus Epstein
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Harker AS
Ansh Sheth
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Dougherty Valley DS
David Si
Greenhill AZ
Anais Zhang
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Portola Bulldogs AS
Amitoj Singh
Arcadia NS
Nelly Segimoto
Loyola AO
Andrew Overing
Marlborough LD
Lydia Dimsu
Greenhill MR
Mihir Rai
Chatfield Senior KM
Kate Marin
San Marino VL
Vincent Liu
Cherokee AG
Anne Greer
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Portola Bulldogs AN
Avery Ngo
Northwood VA
Viren Abhyankar
Interlake MW
Megan Wu
Peninsula CY
Christine Youn
Harker QC
Quentin Clark
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Northwood KK
Karthik Krishnan
Troy LG
Lavanaya Garg
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
Harker KM
Krishay Mukhija
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Northwood GA
Garrett Arnold
Harvard-Westlake TD
Tyler Donovan
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Marlborough EY
Emma Yanai
Harker RS
Rahul Santhanam
Hamilton NK
Nivea Krishnan
Harker KS
Kelly Shen
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
William G. Enloe TG
Tej Gedela
Cupertino HK
Haritha Kumar
Harker SS
Sachin Shah
Harker RG
Ramit Goyal
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Peninsula JN
Jacob Namgung
Harker TV
Trisha Variyar
Harker AC
Akhilesh Chegu
Futures RA
Ronak Ahuja
Cherokee JP
John Peterson
Harker AR
Anshul Reddy
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Brentwood DL
Dylan Liu
Hill JM
Juliana Ma
Harker KMy
Krishna Mysoor
Harker AM
Akshay Manglik
Palo Alto EH
Ethan Hwang
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Harker NA
Neo Alpha
Windward IF
Ian Farish
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Brentwood RY
Ryan Younger
Eastlake JY
Jenna Yuan
BASIS Mesa HS
Harris Shadmany
William G. Enloe AC
Anthony Cui
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Harker SG
Sophia Gottfried
Northwood SA
Sasha Anand
Stanford OHS AT
Asher Towner
Harker AV
Aditi Vinod
Sage Hill AA
Ali Ansari
Santa Monica RE
Rex Evans
Westlake EE
Ethan Elasky
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harvard-Westlake JZ
Joie Zhang
Brentwood SH
Sierra Houegban
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Peninsula RM
Rhys Moon
Rancho Bernardo AK
Austin Khoja
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Meadows KS
Kobby Sarfo
Marlborough CL
Cameron Lange